Hrčení při jízdě 1.8 85 kW 2004, spíš od spolujezdce

Odpovědět
Uživatelský avatar
Olut
Nováček
Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 13.01.2012 10:02

Hrčení při jízdě 1.8 85 kW 2004, spíš od spolujezdce

Příspěvek od Olut » 22.06.2021 23:21

Snažil jsem se hledat, nedopátral jsem se. Auto je kombi, Zetec 1.8 16V 85 kW 2004. Koupil jsem ho nedávno poté, kdy několik let prakticky nejezdilo, 180 000 km.
Z motorového prostoru, připadá mi, že spíš od strany spolujezdce, se ozývá zvuk podobný tomu, když auto zůstene nějakou dobu stát a zreznou kotouče, které pak dřou o destičky. Není to pískání, spíš drhnutí kovu o kov.
Na volnoběh s vyřazenou rychlostí to slyšet není. Na sešlápnutí spojky to nereaguje. Je to slyšet v tahu i při brzdění motorem, občas to na pár chvil ustane, třeba (ale nejen) při přechodu mezi zátahem a brzděním.
Převodovka by měla být obyčejná IB5. Stav oleje jsem zatím nekontroloval a ani mě nenapadá, jak bych měl odměřit 10-15 mm pod kontrolním otvorem.
Kromě převodovky (což mě dost děsí) mě napadá vložené ložisko pravé hnací hřídele.
Těsně předtím, než jsem auto koupil, na něm prdla pravá přední pružina. Bývalý majitel to nechal kdesi opravit, ale při opravě nikdo nevyndal tlumič z těhlice. Je vidět, že odmontoval jen kloub kosti z tlumiče a pak na tlumič nějak (jak?) nasadil nejlevnější pružinu, kterou sehnal (Denckermann). Možná při tom vytáhl celou poloosu z převodovky, nechal z ní vytéct všechen olej a pak od toho prostě odešel, aniž se namáhal olej nalít zpět?

Budu rád za každý nápad, díky.
1,6 16V 2000
Fix Or Repair Daily
Drivers Return On Feet

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů