hluk v interieru

sanikel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14.07.2022 19:59

Re: hluk v interieru

Příspěvek od sanikel » 14.07.2022 20:11

Zdravim , mam 1.8 flexifuel a tiez som mal problem s hlukom do kabiny. A ako tu pisete, ze nedostatocna izolacia a podobne veci, aj ja som si to myslel, az kym som nevymenil predne poloosy. Najprv prava strana ta dlhsia, nieco pomohlo, ale hluk stale neprestaval. A aby som nezabudol pri akceleracii na 4 alebo 5 stupni stale triaslo trocha volantom, aj ked som dal prevazit pneumatiky. No a kedze cesta z Nitry do Kosic a spät je dlha a mne uz krvacali usi, tak reku vymenim aj poloos na druhej strane vodicovej. A cuduj sa svete hluk sa stratil, ani pri 140 km rychlosti sa zvuky nevratili a volant prestal vybrovat. Tak asi tak s mojim focusom. Snad pomozu moje postrehy a skusenosti.

KubaJ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 13.04.2022 20:32

Re: hluk v interieru

Příspěvek od KubaJ » 15.07.2022 00:31

Díky za tip :palec_nahoru: Je fakt, že ty drobné vibrace ve volantu nad 90 km/h taky lehce cítím. Auto bylo prohlédnuto, kola převážena a výsledek nula, tak aspoň mám nějakou stopu dál.

sanikel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14.07.2022 19:59

Re: hluk v interieru

Příspěvek od sanikel » 28.07.2022 14:11

Pre KubaJa, na tvojom mieste ked chces menit poloosy, tak by som vymenil najprv na strane vodica ten kratsi, ale kupil by som kvalitnu znacku poloosy ako Spidan alebo Lobro, maju sice svoju cenu ale su kvalitne. Ja som tam dal zo zvedavosti Magneti Marelli, ale mam pocit, ze dlho to nevydrzi. A nezabudni vymenit simering v prevodovke kde ide poloos, lebo bude tiect olej z prevodovky, a robit 2 krat robotu, to nestoji za to.

A teraz som prisiel na skutocnu pricinu hluku do kabiny, robi to PREVODOVKA !!! Pred tyzdnom som isiel 150 km/ h a myslel som , ze sa auto rozsype, tak hucalo a zacal aj volant trocha vybrovat. Vymena oleja v prevodovke moc nepomoze na odstranenie hluku. Ked auto bezi na volnobeh ci auto stoji alebo sa hybe, tak nic nepocut ale ked je prevodovka v zabere je tam nejaka rychlost tak zacne hucat. Auto ma nabehane 221000 km a prevodovka moze ist do srotu, ale radi pekne bez problemov. Mozno su opotrebovane nejake casti prevodovky. Skusim este dat do oleja nejake aditivum na zmensenie trenia a uvidim ci to pomoze, moc tomu neverim ale skusim to.

Takze trochu ta prisada do oleja pomohla ale ziadna slava to neni. Dokonda existuje aj video na Youtube https://www.youtube.com/watch?v=R4sG8pPLdPw&t=684s ako sa prehana s autom po dialnici a hluk v aute je dost citelny. Asi ide o vyrobnu vadu alebo je interier slabo odhlucneny, nic ine na to neviem co povedat. AMEN

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů