Hasící přístroj v autě - jaký a kde

Interier, sedačky, palubní deska ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
TripleJay
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4196
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Levice (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký a kde máte hasící přístroj

Příspěvek od TripleJay » 23.05.2008 21:29

Chlapi nieco je aj tu http://forum.ford-focus.cz/viewtopic.ph ... j&start=15, pravdepodobne to moderatori/admini spoja... :wink:

Uživatelský avatar
panther7
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2265
Registrován: 15.04.2008 20:50
Bydliště: PRAHA

Re: Jaký a kde máte hasící přístroj

Příspěvek od panther7 » 23.05.2008 21:56

herizn píše:Mám tohle provedení a naprosto bez problému,držák i hasičák se vlezl a drží.
Prosím Tě to si nemusel ted navečer kvůli nám rozebírat FoFo, ale si velmi laskav aspon ted každý vidí jak to tam máš.-Ale zase aby sem ted skoro v 10večer musel skoro auto rozebírat-no ale si tedy šikovnej. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ford Focus 1,8TDCi 85kW, Trend Celebration 6/2008 Combi
Obrázek fotogalerie
Obrázek

Stenly
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 607
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Tábor

Re: Jaký a kde máte hasící přístroj

Příspěvek od Stenly » 24.05.2008 09:11

herizn píše:Mám tohle provedení a naprosto bez problému,držák i hasičák se vlezl a drží.
Mám to stejně, dával jsem to tam bez vyndání sedačky a přištoubovat ten držák byla docela alchymie. Dal jsem to ke spolujezdci a hasičák přitáhl k držáku pořádně silným páskem aby při eventuálním čelním nárazu neustřelil spolujezdci nohy :!: :!:
Focus 1,6 74kW, kombi black 2010 a od 4/2018 Superb II combi 2,0tdi

Wolf2

Re: Jaký a kde máte hasící přístroj

Příspěvek od Wolf2 » 24.05.2008 10:19

Pánové ,já kupoval hasičák tady : http://www.vltava2000.cz/pvmobil/goodsd ... odsID=0056 super cena :wink: :wink: :wink:

Uživatelský avatar
panther7
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2265
Registrován: 15.04.2008 20:50
Bydliště: PRAHA

Re: Jaký a kde máte hasící přístroj

Příspěvek od panther7 » 24.05.2008 10:25

Wolf2 píše:Pánové ,já kupoval hasičák tady : http://www.vltava2000.cz/pvmobil/goodsd ... odsID=0056 super cena :wink: :wink: :wink:
A kam si ho potom dal - do kufru nebo pod sedačku a pak ještě jak. :?: :?: :?: :?:
Ford Focus 1,8TDCi 85kW, Trend Celebration 6/2008 Combi
Obrázek fotogalerie
Obrázek

Wolf2

Re: Jaký a kde máte hasící přístroj

Příspěvek od Wolf2 » 24.05.2008 10:43

dal jsem ho za zadní sedačky ,kde jsem držák přišrouboval dvěma šrouby.

Uživatelský avatar
Damon
Test driver
Test driver
Příspěvky: 10357
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Hasící přístroj v autě - jaký a kde

Příspěvek od Damon » 24.05.2008 17:14

Sloučení dvou stejných témat, příště prosím před založením lépe hledat.
Je: Ford Kuga 2,5T 200hp 2009 & Kawasaki Z1000SX
Byl: Ford C-max 1,8 16V 2004
.....Ford Focus combi 1,8 16V 1999

Uživatelský avatar
Alda
Junior
Junior
Příspěvky: 210
Registrován: 05.03.2008 12:00
Bydliště: Brno

Re: Hasící přístroj v autě - jaký a kde

Příspěvek od Alda » 24.05.2008 18:13

Damon píše:Sloučení dvou stejných témat, příště prosím před založením lépe hledat.
Pardon :oops:
Ford Focus 1.6 16V/74kW Zetec, Trend
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
herizn
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 706
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomoucko

Re: Jaký a kde máte hasící přístroj

Příspěvek od herizn » 24.05.2008 21:09

panther7 píše:
herizn píše:Mám tohle provedení a naprosto bez problému,držák i hasičák se vlezl a drží.
Prosím Tě to si nemusel ted navečer kvůli nám rozebírat FoFo, ale si velmi laskav aspon ted každý vidí jak to tam máš.-Ale zase aby sem ted skoro v 10večer musel skoro auto rozebírat-no ale si tedy šikovnej. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
:D v pohodě.....pro vás klidně i o půlnoci :D (ale pro upřesnění:dělal jsem to odpoledne,ale vložení foto bylo až večer),a o rezebírání nemůže být řeč :D povolíš 4 šrouby,odpojíš konektory pod sedačkou a máš to venku,je to rychlejší,než když dostaneš průjem cestou do CHorvatska :D

to Stenly:právě pro to,aby to nebyla alchymie,tak jsem ten sedák vytáhl,a dal si ho na ponk,líp se pak vrtá a řeže závit na uchycení držáku :D ,ten sem ještě pro vyrovnání nerovností podložil plastovou podložkou z polyamidu(silon)
Ford Focus 1,6 Zetec-SE,Futura-74KW-stříbrná metla,11/2001,hatchback5

Obrázek

Uživatelský avatar
PedroH
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1439
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasící přístroj v autě - jaký a kde

Příspěvek od PedroH » 26.05.2008 14:58

Jak vidím, tak se i český focus národ začíná vybavovat "povinnou výbavou", snad díky i mé osvětě :lol: Nicméně, ne že bych chtěl bořit vaše představy, ale s hašením je to aasi takhle:
1. hoří elektroinstalace - pokud doutná, je vám prášek na nic - pomůže jedině CO2, pokud hoří plamenem, tak práškem srazíte plamen, ale může se to znovu rozhořet. První opatření je zabránit opětovnému rozžhavení elektroinstalace - tj. odpojit od zdroje, tedy autobaterie
2. hoří z důvodu technické závady na palivovém systému - tady prášek samozřejmě pomůže, ale pomůže i CO2. Základem je vypnout motor, zajistit auto proti pohybu (aby vás při hašení nepřejelo) a chladit, chladit, chladit. Tím že snížíte teplotu pod bod vzplanutí seberete energetický potenciál a nemůže to chytit. Takže když dojde prášek, nemáte CO 2, tak klidně vodou - lepší trochu poškodit kabeláž a elektroniku než nechat shořet celé auto, že?
CO2 má taky ještě jeden efekt - dusivý, tj. zabrání přístupu vzduchu (a tedy i kyslíku) k místu zapálení.
Prášek plameny srazí, ale může proniknout do různých netěsných prostor a strašně těžko se z nich dostává...
To jen stručné zhodnocení pro vaši orientaci.
Ford Focus 1,8 tddi 09/2001 facelift 2002. hatchback, stříbrný
Obrázek

Žij tak, abys toho později nelitoval!
Když tě někdo žádá o pomoc, neodmítej - nevíš, kdy ty budeš potřebovat pomoc od někoho jiného!!!

Uživatelský avatar
Alda
Junior
Junior
Příspěvky: 210
Registrován: 05.03.2008 12:00
Bydliště: Brno

Re: Hasící přístroj v autě - jaký a kde

Příspěvek od Alda » 26.05.2008 15:30

:idea: do teď sem se rozhodoval, zda 1kg nebo 2kg, od teď přibude další a to v podobě CO 2 nebo prášek :idea: :?:
Tak to se nerozhodnu už vubec! :lol:
Ford Focus 1.6 16V/74kW Zetec, Trend
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
racetiger
Junior
Junior
Příspěvky: 396
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: 252 .. PZ

Re: Hasící přístroj v autě - jaký a kde

Příspěvek od racetiger » 26.05.2008 17:37

Dobry hasicaky do auta viseli vzdycky v predsinkach WC v ruznych vinarnach,hotelich atd(presne ta velikost).
PedroH bude jiste vedet - byly nejake super hasicaky do aut ale pak se zakazaly prave kvuli naplni (freon ne, ale takovy nejaky nazev, Neurupin - je to mozny? A je to fakt zakazany?)
Obrázek

Obrázek

_______________________________________
Hatcback 5dv., 1.8TDCi 74kW/100HP, modrá metalíza
Obrázek
Patří nafta jenom do kamen??

Uživatelský avatar
PedroH
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1439
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasící přístroj v autě - jaký a kde

Příspěvek od PedroH » 26.05.2008 17:46

Byly to hasičáky na principu hašení halony - to jsou chemické sloučeniny, které reagují chemicky s hořlavinou a odebírají volné radikály z chemické reakce - tedy berou ohni dech. Je to zakázané, protože to poškozuje zdraví, co víc, je to ve vyšších koncentracích jedovaté a snad i karcinogenní. Nicméně daleko lepší je CO2 - chladí, dusí (vytlačuje kyslík) a tím pádem je i účinní.
Nicméně i CO2 je ve vysokých koncentracích toxický až smrtelný, protože se daleko lépe váže na červené krvinky než kyslík - proto dochází při nadýchání stejně jako u CO k otravě krve a tzv.udušení zevnitř. První pomoc je jednoduchá - vynést postiženého na vzduch a dávat mu z lahve čistý kyslík. Možná někdo namítne, že jsou stabilní hasící zařízení například v serverovnách a jiných místnostech s citlivými přístroji taky na CO2. Ale věc se má tak: a) je tam malá koncentrace osob a b) je tam zpoždění, které se dá nastavit tak, aby osoby unikly předtím, že to spustí a "zaplynuje" místnost. Je to složité a jsou na to dost přísné předpisy...
Ovšem smrt z udušení CO2 vám na volném prostranství nehrozí :lol:

Neurupin byl výrobce hasících přístrojů z bývalé NDR - mám dojem, že ještě existuje, ale ruku do ohně bych za to nedal... :D
Ford Focus 1,8 tddi 09/2001 facelift 2002. hatchback, stříbrný
Obrázek

Žij tak, abys toho později nelitoval!
Když tě někdo žádá o pomoc, neodmítej - nevíš, kdy ty budeš potřebovat pomoc od někoho jiného!!!

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasící přístroj v autě - jaký a kde

Příspěvek od pelen » 26.05.2008 22:16

Neurupin existuje, jejich osvedcene hasicaky mame ve fabrice.
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
ihrdlick
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2046
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasící přístroj v autě - jaký a kde

Příspěvek od ihrdlick » 18.07.2008 12:34

Já jsem si pořídil tento a udělal jsem si držák. Ze zadní strany je suchý zips a je přilepený v kufru. Okolo je fluorescentní (cože ???) pásek co se nasvítí a ve tmě svítí - chápete ne? :mrgreen: P.S. Fotil to kolega a opovažte mi říct, že jsem jak H.F. z teleshopingu. Jinak více foto je v tématu "Umístění povinné výbavy".
Přílohy
držák na hasičák.jpg
hasičččččččo.jpeg
Obrázek
1.6i 2000*Facelift*16"*EA*DIGI KLIMA*BC*PA

Odpovědět

Zpět na „Interier“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů