Skusenosti s hatchback vs. kombi

Interier, sedačky, palubní deska ...
Moderátor:miki21
filer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 24.06.2010 16:47

Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od filer » 25.06.2010 16:17

Ahojte,

chystam sa kupit noveho Focusa (prave jednam o cene :-)) a aj ked som povodne uvazoval o kombi nakoniec som sa rozhodol pre hatchback. Kupujem svoje prve auto a prve dieta ocakavam za rok, rok a pol :-), takze nemam prakticke skusenosti s vozenim rodiny. Chcem sa vas preto opytat ake mate skusenosti s vozenim rodiny v hatchbacku a kombi. Co Vam chyba v jednom, pripadne co sa da ozeliet, co je navyse? Menili by ste hatchback za kombi, pripadne naopak? Diky vopred za postrehy a skusenosti.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od foki » 25.06.2010 16:37

nam by bylo malo i 3 kombiky kdyz se nekam jede
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

filer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 24.06.2010 16:47

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od filer » 25.06.2010 16:39

Som tu novy, tak nepoznam situaciu. Ty mas 8 deti? :)

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4754
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od pkadecka » 25.06.2010 23:05

Před focusem jsem měl dvě auta, obě hatchback (škoda favorit a seat ibiza) a teď mám kombi. Rozhod jsem se, že ho koupim, když jsme čekali rodinu a větší kufr se hodí - kočárek neni nijak extra skladnej a vůbec s prckem musíš vozit dost věcí, to jedeš třeba jen na víkend a seš naloženej až po střechu. Větší kombík (jako mondeo) jsem nechtěl, neuměl bych s ním zaparkovat ;) Ale krátký auto taky ne, to jsem si moh nechat tu ibizu. To nebylo špatný auto, ale bylo už dost starý (r.v. 94) a prodal jsem ho právě včas - náhodou jsem ji nedávno viděl a po poslední zimě pěkně vykvetla, navíc mu taky prasklo čelní sklo.

Prostě když máš děti, tak jedině kombík, jinak to nevidim.
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Uživatelský avatar
georgi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1285
Registrován: 24.08.2008 11:49
Bydliště: BA (94%) / BB (4%) / RA (2%)
Kontaktovat uživatele:

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od georgi » 28.06.2010 22:06

Vitaj Filer. Ako si uz dnes mailoval, zaloha zlozena, auto objednane... to aby si si pomaly zalozil svoje vlakno + galerku ;-).
FF II FL HB Titanium X 1.8TDCi Sea Grey, Galerka: https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=11402 - predaný :'-(

Obrázek

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od madbugie » 29.06.2010 06:37

kurňa chlapi nestrašte tu stále s rodinou a kombíkmi... to vôbec nie je pravda...

veľký kočár potrebuješ u dietaťa max. pol roka až rok potom už len káričky alebo teda u trojkombinácií zložíš podvozok a vymeníš velkú vaňu za malú "vaňu"

ano logicky v kombiku sa odvezie viac a jednoduchšie... priznajte sa že vám sa to do toho kufra nechce ukladať...

mal som favorit kufor 250 litrov a jedno dieťa aj s velkým kočárom a šlo to... vždy sme sa pomestili...
teraz mám dve deti a vozíme už len káričku a tiež to ide v pohode aj na výlety aj na dovolenku... je síce napráskaný kufor až po plató ale do fokusa sa toho zmestiiiiiiiiiiiiiiiiii,... len treba chcieť...

a ked pôjdeš na lyžovačku no tak dáš na strechu nosič alebo lepšie "svokru" (truhla) a nie je o čom... bez problemov takisto...

iné je to v porovnaní so sedanom tam je síce kufor velký ale nakladací otvor je silno naprd... mali by z neho spraviť liftback ako mondeo a to by bola jasná volba... aj vzhlad aj kufor velký aj manipulácia... z toho ťaží oktávia...

PS: a to ešte vozíme aj svokru :D :D :D (a zmestíme sa... ked sa ide na výlet...)
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Forfoc
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 771
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od Forfoc » 29.06.2010 07:03

Já měl hatchback a nyní mám kombi. Kombi je po všech stránkách praktičtější. Kočárek už dávno nevozím, ale čas od času je potřeba něco objemnějšího naložit a pak je kombi lepší volba. Pokud jste sami dva a pro přepravu objemnějších věcí nemáte problém sehnat dodávku, volte hatchback. Pokud plánujete rodinu a občas něco stěhujete volte kombi.
Ford Focus Kombi Titanium-X 1.8 92kW Duratec HE , FL 2008, Silver Moondust
Měl jsem: Ford Focus 1.6 74kW r.2006 Aquarius Blue
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od madbugie » 29.06.2010 10:00

ja to beriem tak,... koľko krát za životnosť auta niečo sťahuješ ??? a ked tak tak si daj namontovať gulu a prívesný vozík alebo popros kamaráta s mondeom kombi a máš to :D kvôli 2 razom nie je treba kupovať kombi...

je to individuálne... ked na dovolenku potrebuješ 7 párov topánok 4 bundy TV, žehličku, pračku atd. tak nech sa páči kombi... ale 90 - 99% to kombi pôjde "prázdne"...

a ked som išiel zobrať deckám trampolínu do skladu tak som vyšroboval zadne sedadla (Torx40 a Torx50 klúčik robota na 5 minút ) tak máš také kombi z auta že až no...
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Redmann
Junior
Junior
Příspěvky: 491
Registrován: 18.03.2008 23:58
Bydliště: Bratislava

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od Redmann » 29.06.2010 11:06

Suhlas s Madbugiem. Mam dve male deti a hatchback. K tomu na strechu box a nie je co riesit. Pred dvoma rokmi sme sa do KUFRA bez stresneho boxu :!: zbalili aj s "golfovymi palicami". Takze nie je problem.
Jedine mi chyba kombi kvoli bicyklom. Tie uz do kufra nedam a 4 na strechu asi nevojdu. Takze tam vidim kombi ako vyhodu - dva dospelacke na strechu, dva detske do kufra.
Ford Focus 1.6 Duratec 16V DOHC 100PS 5-dv Champion X - strieborny srsen
Obrázek
Obrázek

KUTY

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od KUTY » 29.06.2010 11:51

takze vyznavacom hatchbackov ide skor o to, ze je hatch krajsi karosarsky...ine vyhovorky resp. argumenty neobstoja
ja trebars nalozim do kombika dost no nikdy nie tak, aby som nevidel dozadu cez interierove zrkadlo, cize len po roletu...tym padom hatch nalozis az po strop a to by sa mne nepacilo

a nejde o stahovanie atd...raz to potrebujes a ako pise madbugie: uz davas na strechu rakvu resp. beries privesny vozik...pretoze nemas kombajna resp. viac veci nez vojde do hothatcha

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5087
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od Anduril » 29.06.2010 12:46

No mne se treba kombik az tak nelibi designove, ale to by nebyl problem. Spise bych ho nevyuzil. Kufr v hatchbacku mi prijde dostatecny a pokud treba vezu lyze nebo kola, stejne to davam na strechu. Nemam rad, kdyz musim davat do auta takove veci, ktere muzou auto znecistit, poskodit a jeste vyrabi za jizdy nejake zvuky :mrgreen:
Abych pouzival sve auto jako stehovak, tak to uz vubec ne.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Anndy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4963
Registrován: 10.08.2008 22:07
Bydliště: Bratislava

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od Anndy » 29.06.2010 12:56

Na vyrobu zvukov staci prazdny ford :D hehe.

Mno ja som sa kombik rozhodol zobrat aj preto, lebo je pravdepodobne, ze za jeho zivotnost u mna, by sa mohlo vyskytnut nieco take ako potomok, a ten, najma v prvych 2-ch rokoch vyzaduje neskutocne mnozstvo somarin zo sebou. Inak osobne sa mi vacsina (99%) HB nepaci (focus vobec), davam prednost sedanom a kombikom.

A kedze manzelka je z daleka, a ma rodinu, ktorej clenovia asi v minulom zivote robili stahovakov, tak cesta tam, resp. najma spat byva s preplnenym kufrom uz teraz (to mam kombi). Sa im vyhrazam, ze nabuduce just kupitm nieco ako porsche a som zvedavy, kam to budu chciet dat.

Cize je to vrcholne individualne.
Focus II kombi, facelift, r.v. 2008, 1.8 92kw Duratec, Titanium X Galéria
Obrázek

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od madbugie » 29.06.2010 13:06

presne tak a kompromisom by bol liftbag ale ten sa u focusu nerobí... čo je škoda lebo by to išlo na dračky ako teplé rožky od škodovákov...
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Raada
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2605
Registrován: 07.09.2008 00:35
Bydliště: Exit 10 na D10

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od Raada » 29.06.2010 13:15

Ja chtel kombika proto, ze v budoucnu urcite planujeme mimino. A duvody tady uz zaznely. MOzna do HTB bych ty same veci dal take, ale musel bych vice premyslet jak to slozit a treba nekdy vyuzit kufr az po strop, coz mi neprijde bezpecne. Zatim focus vyuzivame jen ve dvou a kdyz treba vyrazime s kolama + tahneme nejake dalsi veci na vikend u rodicu tak mame kufr skoro plny. Kdyz jsme jeli na dovolenou po Francii tak jsem byl rad, ze mohu obsah kufru schovat pod plato a nevali se mi to po aute - laka to zlodeje. No a kdyz tahneme stan, spacaky, karimatky, lednicku, nejaky to pivo :-) atd., tak objem 500litru je tak akorat.

Predtim jsem mel kratkou felicii a tam jsme se taky vesli, ale obcas jsem musel s kufrem hrat tetris abych to tam slozil.

V roce 2004 jsme jeli ve 4 lidech za kamaradem do Danska, kterej tam studoval Ph.D. Tahli jsme s sebou 100 pulitrovych plechovek piva, zasobu jidla, spacaky, karimatky, tasky s vecma. Vsichni mame kolem 190cm a tak jsme opravdu bojovali s mistem. Pivo jsme vyndali z kartonu a meli jsme ho nastrkany do vsech mezer v aute, dokonce i ve dvernich kapsach. Kufr nesel otevrit, protoze okamzite zacaly vypadavat plechovky piva :-). Po tomto zazitku uz toto nechci zazivat a radeji mam prostorovou rezervu nez aby mi obcas chybela.

Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: Skusenosti s hatchback vs. kombi

Příspěvek od tomason » 29.06.2010 14:35

Hlavně v HB s plnohodnotnym kolem se nevejde nic.když sem na to koukal tak bylo jasné že jedine kombi- dítě už máme ,psa taky a tchýni . Navíc v kombi se dá přespat :palec_nahoru:
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Odpovědět

Zpět na „Interier“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů