Zblbol palubny pocitac Focus II

Interier, sedačky, palubní deska ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
lajo903
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19.08.2010 16:59

Zblbol palubny pocitac Focus II

Příspěvek od lajo903 » 19.08.2010 17:20

Zdravim vsetkych.
Mam auto dva tyzdne, vsetko OK, ale minuly tyzden ma zaskocil jeden problem. Kopirujem z ineho fora, dufam ze tym nikoho neurazim:

Stvrtok 12.8.2010
Bezne povinnosti - nakup, z nakupu na postu, z posty ku klientovi - ale cestou ku klientovi sa mi rozsypali pismenka na displeji palubneho pocitaca. Pismenka, teda skor ich fragmenty sa dost rychlo pohybovali sprava dolava, nedalo sa vycitat vobec nic, pripominalo to scrollovanie nazvu skladby na autoradiu, akurat strasne rychle. Pismenka a bodky a machule... Po 500 metroch tri pipnutia spod pristrojovky, alsich 100 metrov jedno pipnutie, dalsich 100 metrov este jedno a motor presiel do nudzoveho rezimu, ziaden vykon, no nastastie som ho ani nepotreboval. Nakolko som to mal ku klientovi necely kilometer v dedine, auto som zastavil az u neho doma, samozrejme sa konali este 2 - 3 pipnutia. Vypnutie zapalovania, nasledne zapnutie, niekolkokrat za sebou - nic. Takze som teda na par minut odpojil baterku a s malou dusickou som sa pri jej pripajani modlil, aby...
Nastastie to vyslo, PP funguje a zobrazuje co treba, motor pekne ide, mam pocit ze hadam o 5 % lepsie, ale asi si to iba namyslam. Asi RJ potrebovala maly reset...

streda 18.8.2010
Dnes sa mi to stalo znova. Ked som isiel z prace, odomkol som auto na dialku a ked som prisiel k autu, tak som na displeji PP videl onen znamy jav, ked sa mi pismenka a rozne znaky ponahlali sprava dolava. Samozrejme zasa rok zivota v pr...li. Klasika, otvorim motor, odpojim baterku na par minut, displej PP nabehne, bezproblemova cesta domov. Doma som po zaparkovani odpojil baterku a znova som ju pripojil az za tri hodiny, zatial to vyzera ze ide v pohode, uvidim rano. Ak sa mi to este stane, natocim to fotakom a uvidite to vsetci. Zajtra idem volat do Summitu, objednam sa na diagnostiku a pokecam s technikmi, ale ked mi nikto nenapisal sem, tak neverim ze v servise niekto bude vediet pricinu...
Neprajem to nikomu, je to hruuuza...

stvrtok 19.8.2010
Nuz stalo sa, nie sice v takom velkom style ako prvykrat, ale slubil som video...
Baterku som teda pripojil po asi troch hodinach, 10 minut pozorovania (bolo pol jednej v noci), nic sa nedialo.
Rano som displej PP nasiel v stave, ako je na videu:

http://www.youtube.com/watch?v=p1Hxp6Sw8gA

Pred celkovymi kilometrami pismenko C, prepinanim kolisky palubneho pocitaca na packe smeroviek som va pravej strane displeja menil akesi pismenka, do dennych kilometrov, priemernej spotreby, dojazdu a teploty sa nedalo dostat. Pocas 12 km jazdy do prace sa horny udaj (360,2) ani nepohol.

Skuste mi prosim napisat, ci sa s tym niekto nestretol, na co mam davat pozor, kde by som mohol hladat chybu. Kontakty na baterii su OK, ziadne necistoty, dotiahnute su dobre. S autom jazdim skor vychadzkovo, nedupem na plyn... Zajtra mam termin v Summit motors, dam vediet ako dopadla diagnostika, ked vobec nieco ukaze...

Vdaka za akukolvek "plodnu" odpoved
Ford Focus III Turnier 1.6 TDCI 70 kW 2011

lajo903
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19.08.2010 16:59

Re: Zblbol palubny pocitac Focus II

Příspěvek od lajo903 » 20.08.2010 23:04

Opät kopirujem z ineho fora, pre prehladnost:

Tak a mam odservisovane.
Dnes som teda bol v Summite BA, objednal som sa hned na rano.
Celkovy dojem velmi dobry, bol som tam prvy raz. Prijimaci technik si ochotne vypocul co som mu o mojom probleme hovoril, podla technicaku spisal sprievodku, povedal mi cca odhad ceny servisu aj casovy odhad. Pri prilezitosti navstevy servisu som si nechal urobit aj diagnostiku a kontrolu podvozku. Prijimaci technik si potom zobral kluce od auta, posadil ma do sedacky a zaviezol auto na servis.
Cakal som nieco vyse hodiny, kym ma technik vyvolal.
Verdikt znel: reset jednotky palubneho pocitaca a odporucanie, ze ked sa to stane znova, bude asi potrebne PP vymenit; tomu by som sa rad ubranil a dufam ze mojmu PP len lokalne preskocilo.
Co sa tyka kontroly podvozku, vsetko OK, dostal som aj protokol, brzdy vpredu aj vzadu sumerne, tlmice a celkovo napravy OK, odporucanie vymenit predne brzdy aj platnicky lebo za nejaky cas budu uz na odchode... Z toho si zatial hlavu nerobim, ked to budem citit v nohe tak zacnem zariadovat...
Cena. Cena podla mna dobra, za cely tento spas aj s kontrolou podvozku som zaplatil 40 €. Ja myslim ze OK, posledne dni som bol z toho PP fakt zufaly. Uz len dufat, ze sa to znova nestane a ze to bola len ojedinela zavada.
Inak s autom veeelka spokojnost, ani tento problem s PP mi dobry dojem nepokazi, snad len cena keby ho bolo treba vymenit...
Admini, mylim ze mozete locknut...
Ford Focus III Turnier 1.6 TDCI 70 kW 2011

Odpovědět

Zpět na „Interier“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů