Mokro pod kobercem u spolujezdce

Interier, sedačky, palubní deska ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stehnak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2226
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Modřice@JM@CZ

Příspěvek od Stehnak » 25.11.2007 20:08

Jasny, nic jsi tim urcite nepokazil. Me to treba prodali a doporucili primo ve Fordu...
Ja to tam nelil protoze se mi kapalina neztraci, kdyby mi mizela, nevahal bych ani minutu...
Ford Mondeo ST 220 2006 / Nissan Leaf 24 kWh 2012 / byl Ford Focus 1.6 16V 1999

Uživatelský avatar
Jozkablack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jozkablack » 25.11.2007 20:09

Jozkablack píše:No uvidíme...já to tam už nalil, ani já nejsem příznivce těhle přípravků, ale když mě dva automechanici ubezpečily že se nic stát nemůže, rysknul jsem to! Na přípravku je přímo napsáno že necpáváprůduchy a ventily a nepoškozuje termostet! Tak mi nezbejvá než věřit! Únik je zřejmě jen za provozu a minimální.

Chmelko: Jinak díky za nabídku, pokud by to bylo aktualní, tak bych se Ti ozval, do Jizerek jezdim často. :wink:
Tak ten přípravek zřejmě neucpe ani ventil, ani termostat, ale ani trhlinu...po jízdě cca 150km jsem měl zase na rohožce pod pedály mokro s příchutí chladící kapaliny. Tak mě čeká výměna topení, teda poku do je topení, ale co jinýho by to bylo?!
Ford Focus combi, 1.8TDDI, 66KW, 03, červená sériovka kromě alu kol a folií 35%-15%-5%
Renault Megane 1.6 benál, 5dv, 1996

Nálevna U Velasů: https://www.restauraceuvelasu.freepage.cz/onas/

chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od chmelko » 25.11.2007 20:19

bude sa jednat bud o fakt velku trhlinu, alebo maš rozpojeny nejaký spoj..
k topeniu je naprd prístup, musis vybrat palubku :?
mam ho komplet, tak cokolvek by si tam mal zle, snad budem mat :wink:

Uživatelský avatar
Jozkablack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jozkablack » 25.11.2007 20:41

Velká trhlina to být nemůže, nejen že na rohožku pod pedály vyteče tak 1 velkej panák, ale to nemusí bejt všechna co vyteče, ale jen ta co vydim. Ale v nádržce od pátku ubylo fakt nepatrně a najezdil jsem toho hodně a pořád na zaplé topení. No uvidíme na co příjde mechanik....příští tejden si to snad veme! Je dobře vědět že máš ty součástky....třeba Tě využiju :wink:
Ford Focus combi, 1.8TDDI, 66KW, 03, červená sériovka kromě alu kol a folií 35%-15%-5%
Renault Megane 1.6 benál, 5dv, 1996

Nálevna U Velasů: https://www.restauraceuvelasu.freepage.cz/onas/

chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od chmelko » 25.11.2007 20:44

už som chcel napísat, že je to asi kvoli tomu že nemas stale zapnute topenie :lol: :wink:

uprimne som sa obaval toho leak stop, nejak tým sajrajtom neverim, a radsej vymenim vadný komponent

držím palce a daj hned vediet :wink:

Uživatelský avatar
Jozkablack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jozkablack » 25.11.2007 21:09

No zajímavý je že na ty přípravky k utěsnění slyšim ode všud jen samou chválu a to i od automechaniků, vlastně jsem snad jedinej komu to nepomohlo, ale třeba záleží i na značce utěsňovače. Když jsem asi před dvěma hodinkamy volal mechanikovi že to nepomohlo, tak se zeptal co že jsem to koupil za šmejd :roll: Mě se zdál podezřele levnej :lol:

Chmelko:Uvidíme co to bude, pokud by se mi to vyplatilo zajet si k tobě do Jizerek, tak Ti určitě dám vědět.
Ford Focus combi, 1.8TDDI, 66KW, 03, červená sériovka kromě alu kol a folií 35%-15%-5%
Renault Megane 1.6 benál, 5dv, 1996

Nálevna U Velasů: https://www.restauraceuvelasu.freepage.cz/onas/

chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od chmelko » 25.11.2007 21:14

tak skus este pre istotu napr .ten valvoline :wink:

pracujem s dimenzovanim topenia, velke usilie sa venuje vnutornej čistote..preto mi niečo hovorí, že nejake super lepidlo do systemu skratka nepatri-ale je to len moj nazor, takže v pohode :wink:

Uživatelský avatar
Jozkablack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jozkablack » 25.11.2007 21:25

No už jsem to tady psal, já jsem celkově proti podobným přípravkům a nikdy bych to do Fofa nenalil, kdyby se mi člověk kterýmu vážně věřim nezručil že to vážně chladící soustavě nemůže ublížit! Už jsem přemýšlel že bych koupil ještě ten Valvoline, ale to je už asi i na mne trochu moc tam lejt ještě další ,,lepidlo", když už tam jedno koluje. Já v sobotu sjezdil snad všechny atodíly a čerpačky v blízkém okolí Raspenavy v Jizerkách a ten CRLINE byl to jediný co jsem sehnal. Stál 80,- což mi bylo trochu podezřelý protože ostatní stojej přes kilo.
Ford Focus combi, 1.8TDDI, 66KW, 03, červená sériovka kromě alu kol a folií 35%-15%-5%
Renault Megane 1.6 benál, 5dv, 1996

Nálevna U Velasů: https://www.restauraceuvelasu.freepage.cz/onas/

Uživatelský avatar
pegas27
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Mokro pod kobercem u spolujezdce

Příspěvek od pegas27 » 02.03.2008 15:47

ahoj mám stejný problém,ale jenom na podlaze vzadu za řidičem,nejdřív jsem myslel,že je to ze sněhu a z mokrej bot,ale chyba.tak jsem to vysušil a zase.Včera jsem to vysušil auto dal do garáže a do rána stejnej problém.Máme klimu a pořád ji máme zapnutou,protože se nám jinak strašně zapocujou okna,můžete mě prosím někdo poradit co mám dělat,mám měněnej pylovej filtr a kolem skla mezera,ale podle toho co tady píšete by to bylo u spolujezdce a ne za řidičem,prosím poradte mě někdo co a jak :roll:
Naposledy upravil(a) pegas27 dne 13.03.2008 06:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro pod kobercem u spolujezdce

Příspěvek od pelen » 02.03.2008 22:33

Tzv. sajrajty jsem uz pouzil 2x. Poprve u R19 - nejaky americky prasek v podobne tube jako sumivy aspirin, podruhe u Fika, jen polovicni davku - nemecka tekutina. U obou plna spokojenost.
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Marex
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1720
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Traplice - Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Marex » 12.03.2008 16:00

melos píše:tak po mesici jsem opet zjistil ze je pod spolujezdce mokro. bylo to komplet vysusene, vzcpaval jsem to novinama. Cekam na nejakou podzimni akci u fordu a jdu to resit.Nakaslat, a to sem setril na radio:)
Zdarec skoro sousede:) Ode dneska mam stejny problem...v prvni rade prilepim poradne k oknu ten plast dirkovany co je pod nim pylak a kdyz potece dale tak se uvidi...
1,8TDCi, 2001, 85kW, K&N, Eibach Pro Kit
Obrázek
bylo :: Citroen AX 1,4D 1991
Seat Toledo 1,9D 1995

Uživatelský avatar
pegas27
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re:

Příspěvek od pegas27 » 13.03.2008 07:04

Foqus píše:
Stehnak píše:Pravda. Zevnitr to je dobre videt - to lepidlo v ramu okna. Vcera vecer sem byl v aute s baterkou kdyz prselo. Okno je OK. Chtel jsem prave vedet, jak je usazena spodni hrana predniho okna v ramu - esli teda vubec nejak je. S tema torpedama zkusim neco udelat - nejak nahradit ty ulamany packy, asi to teda nejak pridrotovat... Myslim ze ale nejni sance aby ten koberec uvnitr za pristrojovkou casem vyschnul. Je jakoby pogumovanej, takze k nemu nejde asi ani moc vzduchu...
já si taky ulámal ty úchyty torpéda, takže jsem zbytek těch držáku vytrhal i z karoserie (zůstanou po nich malé obdélníkové výřezy v kastli), do těchto výřezů jsem sehnal plastové hmoždinky, které mají tvar velkého vrutu a ty jsem na šrouboval do těch obdélníkových výřezů a poté skrz torpédo prošrouboval černé vruty do těch plastových. Nic jsem už nepřetěsňoval žádným "hovnem", páč tam není ani mikrometr místa. Pokud budeš mít hmoždinky a vruty, je to práce na 10 minut.
ahoj a můžu se tě zeptat,kde jsi sehnal ty hmoždinky??

pirky
Příspěvky: 1
Registrován: 28.03.2008 21:09

Re: Mokro pod kobercem u spolujezdce

Příspěvek od pirky » 28.03.2008 21:16

nazdarek mam focuse uz rok a taky tam teklo.U pyloveho filtru je takove tesneni pod rameckem.to sem vyndal a dal tam silikon a uz to netece ale myslim si ze kdyz vymenis to tesneni tak to prestane.

Uživatelský avatar
Damon
Test driver
Test driver
Příspěvky: 10357
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Mokro pod kobercem u spolujezdce

Příspěvek od Damon » 04.06.2008 20:55

Přesun příště lépe hledat. S galeri= to nemá vůbec nic společného.
koko1977 píše:ahoj.nemohl by mě prosím někdo poradit kama by mě mohlo zatékat do auta? teče mě ke spolujezci na podlahu. četl sem tady že by to mohlo bejt přez pilovej filtr, ale ten sem přetěsnil a tatéká stejně, je to tam celkem blbě vymyšlemý ten okap nebo co to je se mě zdá celkem nedomyšlenej, když to řeknu sklušně. okno se mě nechávat přelepovat nechce stojí to fůru peněz a pak zjistím, že to tím není. jo a ještě mě teče do zadu.
Je: Ford Kuga 2,5T 200hp 2009 & Kawasaki Z1000SX
Byl: Ford C-max 1,8 16V 2004
.....Ford Focus combi 1,8 16V 1999

Uživatelský avatar
PedroH
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1439
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro pod kobercem u spolujezdce

Příspěvek od PedroH » 20.11.2008 21:03

Nazdar lidi, tak jsem dnes poprvé poznal, co je to mokro u spolujezdce. Stál jsem s autem u babičky - pravá přední strana mírně výš - kolo na obrubníku.
Venku pršelo docela fest, jak jsem přišel do auta, tak na gumě u spolujezdce takový malý čurek vody a loužička. Když jsem ohmatal výfukové otvory, tak byly vlhké, taky trochu vlhký byl ten plastový kryt se semišovým potahem (to bude asi tím, že nesedí úplně dobře). Torpédo nesedí úplně dobře, 2 ze 3 pacek v motoru jsou ulomené.
Nicméně doteď jsem neměl žádný problém. Je fakt, že jsem s autem stál takhle blbě s pravým kolem výš poprvé v dešti, takže dle tohoto vlákna to asi bude téct pylákem nebo kolem něho. No budu muset na to mrknout.
Pokud někdo budete mít pro mě cennou radu, co vše zkontrolovat a opravit a na co si dát pozor, budu moc rád - díky předem!!! :wink:
Ford Focus 1,8 tddi 09/2001 facelift 2002. hatchback, stříbrný
Obrázek

Žij tak, abys toho později nelitoval!
Když tě někdo žádá o pomoc, neodmítej - nevíš, kdy ty budeš potřebovat pomoc od někoho jiného!!!

Odpovědět

Zpět na „Interier“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů