Třesení auta při záběru

Uživatelský avatar
beris
Junior
Junior
Příspěvky: 317
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od beris » 15.01.2008 10:09

A ještě se zeptám. Je možné aby ten vnitřní kloub byl špatný jen jeden.
Teď jsem se vrátil o kámoše a vůle na vnitřním kloubu byla jen na levé straně.
A je tedy možno vyměnit pouze ten vnitřní kloub nebo celou poloosu?
Ford Focus kombi ´99, 1,8 16 V Zetec, tmavě modrá metalíza
Obrázek
Galery

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Rumcajs1 » 19.01.2008 11:36

další můj pozmatek je, že se mi to auto roztřese až na 80-ti km/hod. a po 110-ti to zase mizí. Opravdu je možný že to bude ta poloosa?

Uživatelský avatar
mm2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Hořice

Příspěvek od mm2 » 19.01.2008 18:23

Jo, na Felicii to bylo nejvíc kolem 90km/h, ale nedá se říct že jindy by byl klid, jen to nebylo tak výrazné. Cítit by to mělo být už při nízkých rychlostech, někdy už na 30-40km/h. Při takhle nízkých rychlostech zkus jenom lehounce vodit volant mírnými obloučky. Mohl by být slabounce cítit takový jako "přerušovaný" tah volantu. Hodně ale pobere posilovač.
mm2    michal
Focus MKI 1.6 combi
Mondeo MKIII 1.8 combi

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Rumcajs1 » 24.01.2008 21:14

Tak poloosa je vyměněná a ouha ... třese se to pořád!!! Nevíte co jinýho by to mohlo dělat? Je to něco na pravým kole, protože když ho v zatáčce odlehčím, přestane se to třást a naopak když ho zatížím tak se rozklepe ještě víc! Co s tím pánové?!

Uživatelský avatar
giacomo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 138
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vyškovsko, E50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od giacomo » 25.01.2008 08:05

..a vyměnil jsi celou poloosu i s tím kloubem v kole?
Ford Focus Kombi 2003, 1.8 TDCi 85 kW, Black
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Rumcajs1 » 25.01.2008 08:08

giacomo píše:..a vyměnil jsi celou poloosu i s tím kloubem v kole?
Jo jo, celá poloosa i s kloubem je nová!!! Když jsem tu starou vyndal, byl jsem si téměř jistej, že to bude už určitě v cajku, protože ta stará poloosa byla už úplně vyběhaná v kloubu, ale když jsem to dal zase dohromady s tou novou, zjistil jsem, že to nepomohlo ani trochu. No ale tu novou poloosu už tam nechám! Napadnul mě brzdovej koutouč. Co ty na to?

Uživatelský avatar
giacomo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 138
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vyškovsko, E50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od giacomo » 25.01.2008 08:17

..brzdovej kotouč by ti házel s autem jen při brždění ..ikdyby byl pokroucenej tak ti to při normální jízdě rozhodí desky od sebe a nebude ti to dělat nic... že by to dělalo kolo? ..to snad ne..ale pro jistotu zkus ..jen tak ze srandy ..přehodit třeba přední kolo za zadní .nebo levy za pravy ..to máš zadarmo ;) ..a budeš mít jistotu že to není třeba diskem..
..popravdě já sázel spíš na ten kloub kola.. ještě možná zkusit zajet na TP aby ti s tím zahýbali na těch "vytřásadlech" ..jestli nemáš někde vůli v uložení nápravy atd..
Ford Focus Kombi 2003, 1.8 TDCi 85 kW, Black
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Rumcajs1 » 25.01.2008 08:21

giacomo píše:..brzdovej kotouč by ti házel s autem jen při brždění ..ikdyby byl pokroucenej tak ti to při normální jízdě rozhodí desky od sebe a nebude ti to dělat nic... že by to dělalo kolo? ..to snad ne..ale pro jistotu zkus ..jen tak ze srandy ..přehodit třeba přední kolo za zadní .nebo levy za pravy ..to máš zadarmo ;) ..a budeš mít jistotu že to není třeba diskem..
..popravdě já sázel spíš na ten kloub kola.. ještě možná zkusit zajet na TP aby ti s tím zahýbali na těch "vytřásadlech" ..jestli nemáš někde vůli v uložení nápravy atd..
Vyměnit kola bylo to první co mě napadlo ještě i před poloosou právě proto, že je to zadarmo, ale žádnej výsledek. Popřehazoval jsem je jak to šlo a pořád to třesení vznikalo někde na tom pravým předním kole. Dneska s tím jedu do servisu a uvidím co mi řeknou. Zkusím jen tak pro srandu ty kotouče vyměnit zprava doleva a naopak, jestli se to náhodou nepřenese na to druhý kolo. Valím do práce. Zatím zdarec!

Uživatelský avatar
giacomo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 138
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vyškovsko, E50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od giacomo » 25.01.2008 08:24

..tak hodně štěstí..pak napiš čím to bylo ..je to každopádně divný...
Ford Focus Kombi 2003, 1.8 TDCi 85 kW, Black
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
SilverSnake
Nováček
Nováček
Příspěvky: 75
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Karlovarský Kraj

Příspěvek od SilverSnake » 25.01.2008 17:23

mm2 píše:Jo, na Felicii to bylo nejvíc kolem 90km/h, ale nedá se říct že jindy by byl klid, jen to nebylo tak výrazné. Cítit by to mělo být už při nízkých rychlostech, někdy už na 30-40km/h. Při takhle nízkých rychlostech zkus jenom lehounce vodit volant mírnými obloučky. Mohl by být slabounce cítit takový jako "přerušovaný" tah volantu. Hodně ale pobere posilovač.
Zdravim me se to taky trese pri nizke rychlosti kdyz tocim do prava kdyz do leva tak tak se to zlidni tak na ktere strane :?: mam hledat neco spatne :?:

Jo a praskla mi leva predni pruzina dela to peknej bordel pri parkovani mezi dve auta. Takze mam snizeny jedno kolo o 5 cm :!: :evil:
Je->1.8 TDCI 2010{---<<
Byl->1.8 B 99.
Obrázek

Uživatelský avatar
mm2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Hořice

Příspěvek od mm2 » 25.01.2008 17:53

SilverSnake:
Pokud máš jednu stranu o tolik dole, tak už se tam ta osa spíš ani nemůže dýlkově vejít. Při otáčení se pak trochu šprajcuje.

Ale těžko radit, Rumcajsovi jsme zatím moc nepohli :oops: .

Na jednom autě, co bylo v minulosti střelený na předek, byl špatně srovnanej nosník a motor tam byl trochu našikmo. Asi za rok to začlo přesně takhle tahat za volant. Poloosa se na dýlku přizpůsobyla tím, že se trochu prohla a tím se stala nevyváženou a začla házet. Klouby to všechno vydržely, ale voddělala něco na diferáku. Nová osa byla ze silnějšího materiálu a už se nestihla prohnout. Za 14 dní totálně vydrbanej kloub.

Každopádně to dej do cajku, jinak si zaděláš na větší průšvih. A začal bych těma pružinama. Pak se možná uklidní ten zbytek.
mm2    michal
Focus MKI 1.6 combi
Mondeo MKIII 1.8 combi

Uživatelský avatar
SilverSnake
Nováček
Nováček
Příspěvky: 75
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Karlovarský Kraj

Příspěvek od SilverSnake » 25.01.2008 19:17

Ok dikes pak dam vedet jak to dopadlo.
Je->1.8 TDCI 2010{---<<
Byl->1.8 B 99.
Obrázek

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Rumcajs1 » 25.01.2008 22:38

tak jsem byl v servisu a bylo mi řečeno že mám v prdeli čepy a že to bude asi tím. Zároveň mi ale řekli že mám v háji i tu druhou poloosu a že bych ji měl taky vyměnit (bože to by bylo peněz), můj závěr je ten, že nechám v pondělí vyměnit čepy a pak se uvidí! To třesení j´de na 100% od pravýho kola, ale oni mi tvrdí že se to může na to pravý kolo přenášet i z tý levý poloosy, to mi připadá dost nemožný!!!!

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Rumcajs1 » 25.01.2008 22:40

SilverSnake píše:
mm2 píše:Jo, na Felicii to bylo nejvíc kolem 90km/h, ale nedá se říct že jindy by byl klid, jen to nebylo tak výrazné. Cítit by to mělo být už při nízkých rychlostech, někdy už na 30-40km/h. Při takhle nízkých rychlostech zkus jenom lehounce vodit volant mírnými obloučky. Mohl by být slabounce cítit takový jako "přerušovaný" tah volantu. Hodně ale pobere posilovač.
Zdravim me se to taky trese pri nizke rychlosti kdyz tocim do prava kdyz do leva tak tak se to zlidni tak na ktere strane :?: mam hledat neco spatne :?:

Jo a praskla mi leva predni pruzina dela to peknej bordel pri parkovani mezi dve auta. Takze mam snizeny jedno kolo o 5 cm :!: :evil:
Jestli se ti to třese víc při točení doprava, je to levý kolo!!! Ale co s tím, to ti fakt neporadím! Až na to přijdu, dám ti vědět ... doufám že to bude brzo!

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boban » 26.01.2008 11:22

já tot vidím stále jako problém poloosy :idea: :wink: už sem to řčešíl na předchozím FoFo a na peugeotech taky jen tohle "třesení" je všude stejný, jasně, že když zatáčíš je to horší, měníš místo dosedání vymačkaných míst, poloosa se zase snaží hledat optimální místa, tím se vyosý a dělá tuhle neplechu :idea:

Odpovědět

Zpět na „Focus - podvozek 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti