samovolne odmykanie

kascak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 17.10.2009 18:37

samovolne odmykanie

Příspěvek od kascak » 17.10.2009 18:43

Zdravim, mam Ford Focus II 1.6TDCI (rok 2005).
Zamknem auto a samovolne mi zacnu cvakat zamky, auto sa odomkne po chvili zase zamkne a tak stale dookola a nepravidelne.
Stretol sa uz niekto stymto problemom?
Dik za kazdu radu.

Brano

Uživatelský avatar
ja_matus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11.07.2009 19:05
Bydliště: ČR - PHA, SR - RA

Blbne central

Příspěvek od ja_matus » 17.10.2009 20:12

Zdravim Vas vsetkych.
Potrebujem radu ohladne centralu (FOFO II Ghia). Ten pocas jazdy nezmyselne zamyka a odomyka auto v nahodnych intervaloch, ako sa mu zachce. Pomohol by reset RJ, alebo s tym mam rovno utekat do servisu (nakolko sa mi stalo, ze odomkol auto aj na parkovisku po uzamknuti zvonku)? Alarm nastastie nevypol, ale aj tak je to dost neprijemna situacia.
Vdaka,
Matus
Ford Focus II 2.0 TDCi DPF ghia

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne central

Příspěvek od foki » 17.10.2009 20:15

jde o to co zjistit co to dela , jestli nejake dvere nebo modul . asi bych to videl odpojit dvere a pozorovat pri kterých to zacne delat , pokud by to delalo s odpojenýma prednima ( v tech jsou ovladaci motorky ) tak bych to videl v modulu akorat mam pocit ze u FF2 je central v pojistkovce co je u spolujezdce pod nohama .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
ja_matus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11.07.2009 19:05
Bydliště: ČR - PHA, SR - RA

Re: samovolne odmykanie

Příspěvek od ja_matus » 17.10.2009 21:45

Zdar Foki,
vdaka za radu. Este ma napadla taka krajne konspiracna teoria... Nakolko mi vo stvrtok mal niekto potrebu ukradnut stare doskrabane puklice z docasnych kolies, co tam teraz mam a v ten isty den zacal problem s centralom... Tak neviem ci si nemam mysliet, ze to nebolo len o pukliciach...
Matus
Ford Focus II 2.0 TDCi DPF ghia

Uživatelský avatar
stand
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1010
Registrován: 06.10.2008 09:09
Bydliště: Plzeň

Re: samovolne odmykanie

Příspěvek od stand » 17.10.2009 22:09

kascak píše:Zdravim, mam Ford Focus II 1.6TDCI (rok 2005).
Zamknem auto a samovolne mi zacnu cvakat zamky, auto sa odomkne po chvili zase zamkne a tak stale dookola a nepravidelne.
Stretol sa uz niekto stymto problemom?
Dik za kazdu radu.

Brano
Se nediv, Brano zavírá samo :lol:

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolne odmykanie

Příspěvek od foki » 17.10.2009 23:26

ja_matus píše:Zdar Foki,
vdaka za radu. Este ma napadla taka krajne konspiracna teoria... Nakolko mi vo stvrtok mal niekto potrebu ukradnut stare doskrabane puklice z docasnych kolies, co tam teraz mam a v ten isty den zacal problem s centralom... Tak neviem ci si nemam mysliet, ze to nebolo len o pukliciach...
Matus

hm to jde o to jestli treba nezkusil to nejak vyhackovat a neposkodil kabely ve dverich .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
nitram9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 10.06.2008 09:32
Bydliště: Vysočina

Re: samovolne odmykanie

Příspěvek od nitram9 » 18.10.2009 10:16

Zdar a nevíte teda někdo co by to mohlo dělat, jak jsem psal včera v jiném vlákně, že pořád svítí kontrolka nezavřených dveří a tím pádem auto centrálem nejde zamknout :roll: :?:
Focus Kombi II 1.8 TDCi 85kw ,Trend 10/2005

Uživatelský avatar
ja_matus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11.07.2009 19:05
Bydliště: ČR - PHA, SR - RA

Re: samovolne odmykanie

Příspěvek od ja_matus » 18.10.2009 12:46

foki píše:
ja_matus píše:Zdar Foki,
vdaka za radu. Este ma napadla taka krajne konspiracna teoria... Nakolko mi vo stvrtok mal niekto potrebu ukradnut stare doskrabane puklice z docasnych kolies, co tam teraz mam a v ten isty den zacal problem s centralom... Tak neviem ci si nemam mysliet, ze to nebolo len o pukliciach...
Matus

hm to jde o to jestli treba nezkusil to nejak vyhackovat a neposkodil kabely ve dverich .
Tesnenia ani okna nejavia znamky nasilia, testovacia jazda - vsetko funguje ako ma. Tak tomu zrejme dam chvilu skor ako pojdem do servisu s tym, ze "niekedy nieco..."
Ford Focus II 2.0 TDCi DPF ghia

Uživatelský avatar
ja_matus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11.07.2009 19:05
Bydliště: ČR - PHA, SR - RA

Re: samovolne odmykanie

Příspěvek od ja_matus » 30.10.2009 00:28

Zdravim pani,
takze zahada vyriesena:
Vymena zapadky prednych dveri, zamok, praca: 3179 KC.
Ozaj, taka primitivna otazka: neviete naco sluzi ta bradavica v strede pod prednym sklom?
Ford Focus II 2.0 TDCi DPF ghia

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7228
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: samovolne odmykanie

Příspěvek od Quickie » 30.10.2009 08:12

Ozaj, taka primitivna otazka: neviete naco sluzi ta bradavica v strede pod prednym sklom?
to je senzor klimatizácie, tu :arrow: http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... lit=senzor

zunino
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11.04.2009 21:49

Re: samovolne odmykanie

Příspěvek od zunino » 01.11.2009 20:51

Nepravidelné samovolné odemykání/zamykání dělal cca 2 týdny i můj Focus. Než jsem stačil dojed do servisu, tak to přestalo, teď už půl roku je to v pohodě. Nevim, jestli to nějak souvisí, ale při zamykání mi neblikly blinkry (při odemykání blikly normálně). Teď už to bliká normálně, taky se spravilo samo :D Toť moje zkušenost.
Ale vrtá mi to hlavou pořád......
Jak to dopadlo u tebe, Brano? nebo u dalších Focusáků s tímto problémem....
FF II 1.8 TDCi Ghia, combi, 85 kW, 2005

spake
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 17.04.2009 12:57

Re: samovolne odmykanie

Příspěvek od spake » 27.01.2010 12:44

Tak sem zacal mit stejny problem jako vy, prisli jste na to cim to muze byt ?? Taky se me ff2 2005 1,6TDCi sam odemyka a zamyka nepravidelne a jako Zuzinovi při zamykani nebliknou blinkry pri odemykani normalne, vsiml sem si ze se tohle deje vic kdyz je venku mraz , nevim jakou by to mohlo mit souvislost.. :cry: Poradte prosííííím ...

Uživatelský avatar
ja_matus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11.07.2009 19:05
Bydliště: ČR - PHA, SR - RA

Re: samovolne odmykanie

Příspěvek od ja_matus » 27.01.2010 13:13

spake píše:Tak sem zacal mit stejny problem jako vy, prisli jste na to cim to muze byt ?? Taky se me ff2 2005 1,6TDCi sam odemyka a zamyka nepravidelne a jako Zuzinovi při zamykani nebliknou blinkry pri odemykani normalne, vsiml sem si ze se tohle deje vic kdyz je venku mraz , nevim jakou by to mohlo mit souvislost.. :cry: Poradte prosííííím ...
Zdar spake,
moja skusenost je, ako som pisal, celkom skromna - zavada riadiaceho systemu v dverach vodica. Z toho, co mi servisaci povedali, zistili na zariadeni pomalu odozvu, cize signal dorazil do riadiacej jednotky uzamykania vo chvili, ked uz boli ostatne dvere zamknute resp. odomknute a tym inicioval dalsie odomknutie, zamknutie, odomknutie a tak dookola.
Ako sme samozrejme v servise zvyknuti, chybny diel sa meni za novy a nikto sa velmi nesnazi rozpitvat zahadu do detailov.
Cize za mna len tolko, ze central po vymene funguje ako ma.

S pozdravom,
Matus
Ford Focus II 2.0 TDCi DPF ghia

spake
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 17.04.2009 12:57

Re: samovolne odmykanie

Příspěvek od spake » 27.01.2010 13:34

Diky za radu , to ovladani centralu je tedy jen u ridice nebo muze bejt i u spolujezdce ?

Uživatelský avatar
ja_matus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11.07.2009 19:05
Bydliště: ČR - PHA, SR - RA

Re: samovolne odmykanie

Příspěvek od ja_matus » 27.01.2010 13:40

spake píše:Diky za radu , to ovladani centralu je tedy jen u ridice nebo muze bejt i u spolujezdce ?
Nemas za co.
Co sa tyka schemy zapojenia, v tom Ti neporadim ako je to riesene. Ale za skusku urcite stoji v poistnej skrinke postupne odpajat jednotlive dvere.

Matus
Ford Focus II 2.0 TDCi DPF ghia

Odpovědět

Zpět na „Focus - interier - 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host