Vnitrni osvetleni

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Interierove svetlo

Příspěvek od ScorpionSX » 19.11.2019 15:12

Áno, prístup je luxusný, ale inak sa asi nepohneš. Keď je poistka OK, žiarovky sú dobré, tak ostáva kabeláž.
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Interierove svetlo

Příspěvek od TomFocus » 19.11.2019 16:28

Přístup po vyndání schránky je ok
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

Michal MCZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 11.11.2019 19:06
Bydliště: Nový Jičín - Vražné

Re: Vnitrni osvetleni

Příspěvek od Michal MCZ » 25.11.2019 15:09

Tak mam nové poznatky a info.
S tim sklem jsem se spletl, nehreje predni sklo + zrcatka.
Takze jsem trosku meril
Sklo jsem propipal a je ok. Mam dva vyvody v rozich a kostra vevnitr pod lampou.
Pojistky OK ( 40A + 40A + 10A pro rele)
Rele nemam zmerene, nevim jak. Nicmene se mi nerozne ani svetylko pri zapnuti na palubce.

A u interierovych svetel jsem dosel k pojistce, tam je proud OK. A stale nesviti. :misoo:

Zkuste jeste nejaky napad nez to fakt nekde odvezu.
Dík všem

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Vnitrni osvetleni

Příspěvek od TomFocus » 25.11.2019 15:26

Minulej týden sem měnil kabeláž z gemu pod stropnici, práce ok a trocha trpělivosti.
Vyndej přihrádku spolujezdce, vytáhni gem z uložení - spadne na podlahu a máš místa hafo.
Pak najdi konektor jak píše ScorpionSX a měř/hledej kde máš a nemáš proud. Tím bych začal.
Přílohy
IMG_20191121_092423.jpg
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

Michal MCZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 11.11.2019 19:06
Bydliště: Nový Jičín - Vražné

Re: Vnitrni osvetleni

Příspěvek od Michal MCZ » 25.11.2019 16:58

No tak to nevim jestli to dokazu jako ty. Je tam jeste DVD aby toho nebylo malo :D Moc se mi do toho nechce.
Konektor jsem nasel, vypojil zapojil a nic.
Do svetel uz proud nejde. Ja stim uz asi vic neudelam, ani nevim ktery pin merit. Zluto cerny nebo bilo cerny by mela byt zem, to je tak jedine co vim.

A co to vyhrivani predniho skla, Zadny napad? Konektory pod sklem jsem vystrihl a dal nove ale taky zadna zmena.

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Vnitrni osvetleni

Příspěvek od ScorpionSX » 25.11.2019 17:50

K tomu sklu ma napadla taká vec...skúšaš to pri naštartovanom aute? Lebo len so zapnutým zapalovaním ti to nepôjde, má to moc vysoký odber.

Osvetlenie má zem na pine 13, konektor zapoj na GEM, do pinu 13 zapichni jeden koniec meráku a pod stropom vyber osvetlenie a odpoj kábliky a tam meraj druhým koncom. Resp. môžeš ešte merať aj na GEMe, pin 7 je osvetlenie, možno už na GEMe je problém na pine samotnom.
A buď niečo nameráš alebo nie.
Toto isté ti spraví aj elektrikár, nič viac v tom nie je. Inak to neskontroluješ a pokial teda sú poistky v poriadku, žiarovky tiež, tak ostáva len toto ako základná kontrola.
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Michal MCZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 11.11.2019 19:06
Bydliště: Nový Jičín - Vražné

Re: Vnitrni osvetleni

Příspěvek od Michal MCZ » 25.11.2019 18:14

Jo jo neboj, mel jsem nastartovano :D
Hele ja vyrabim kachlaky a elektrika mi moc nejde. :oops: Takove ty normalni veci svedu ale tohle je trosku komplikace. Ono i servis by se dal ale opravdu nekdo to ovlada. Tady okolo to je celkem bída. To je skoro to same jako bych to hledal ja :D

No jeste jsem na zahranicnich forech narazil na zminku o "battery saver"
Mam tu i nejaky rozkres a kostra jde prave z nej. Jenze pisou i ze je to nedilna soucast a nejde vymenit.

Jeste to parkrat zkusím a uvidíme. :P

Dekuji za postrehy.

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Vnitrni osvetleni

Příspěvek od ScorpionSX » 25.11.2019 20:33

Vyplň si bydlisko v profile, možno niekto býva blízko teba a vie ti pomôcť :wink:
Inak ale servis, alebo aspoň niekto známy kto sa v elektrine trochu vyzná - aspoň na to premeranie. Battery saver ťa asi moc trápiť nemusí, to je myslím fíčura, že sa ti po čase vypne osvetlenie vnútri auta ak máš napríklad dlho otvorené dvere (niekolko minút). Jedine že by si mal tak vytlčenú baterku, že by ti to išlo prakticky okamžite, ale to pochybujem, to by si ani nenaštartoval - tie svetielka nemajú skoro žiadny odber v porovnaní so štartom napríklad.
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Odpovědět

Zpět na „Focus - interier - 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů