Kolísající otáčky volnoběhu, Focus rv 1999, 1,6 16v benzín

Motor, převodovka ...
Moderátor:miki21
Zamčeno
yahzee;
Příspěvky: 1
Registrován: 30.05.2013 00:15

Kolísající otáčky volnoběhu, Focus rv 1999, 1,6 16v benzín

Příspěvek od yahzee; » 23.07.2013 12:40

Zdravím,
než popíšu můj problém, rád bych přiznal, že opravdu toto téma se tu řešilo mockrát, mám to pročtené, mám tipy, v čem může být problém - volnoběžný ventil, špinavý, rozbitý, baterka, alternátor, výfuk, prasklé hadičky... Ale mám pocit, že se to všechno tak nějak vylučuje a ne zcela to sedí na můj případ. Pokusím se to popsat co nejdůkladněji.

Auto je Ford Focus Combi 1,6 16v 74kw benzín, rv 1999, má najeto skoro 190 000km, a to skutečných. Máme ho v rodině hodně let, servis není zanedbaný, celou dobu pouze u Forda, až teď přemýšlím, že zkusím neautorizovaný. Auto šlape dobře, ale při zahřátém motoru, pokud vyřadím a zabrzdím, tak kolísají volnoběžné otáčky, asi tak v rozsahu +- 200 od té základní hodnoty, která je dejme tomu kolem 700 - a to klesají převážně do minusu. Celé auto v tu chvíli znatelně vibruje. Jednou za cca 1500km klesnou otáčky až na 150 a problikne kontrolka dobíjení - auto jako kdyby mělo chcípnout, ale vždycky se hned vzpamatuje. Jinak celá elektroinstalace funguje perfektně. Pokud stojíte na brzdě dlouho, třeba 15s, otáčky se ustálí, ale vůz výrazně drnčí - něco jako když stojí městský autobus na křižovatce nebo zastávce, kdo se s tím někdy vozí, ví co myslím. Nevím jak dlouho to dělá, všímat jsem si toho začal tak posledních 7000km. Problém nemá vliv na funkčnost auta, ale mám pocit, že se to zhoršuje a rád bych to včas podchytil. Nejsem žádný technický guru, spíš uživatel.
Díky moc za rady a upřesňují dotazy. Aleš.

Uživatelský avatar
lucky.jack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8442
Registrován: 12.03.2011 21:18
Bydliště: v Hradci Královým

Re: Kolísající otáčky volnoběhu, Focus rv 1999, 1,6 16v benzín

Příspěvek od lucky.jack » 23.07.2013 12:48

Pokračování v jednom z několika témat...
:arrow: http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... nob%C4%9Bh
:arrow: http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 67&t=34516

Není nutné kvůli tomu zakládat nová a nová vlákna.
>Galerie< - Focus II combi 10/2007 Collection(mezifacelift), 1.6 TDCi 66 kW/214Nm - chip 81kW/245Nm
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Motor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 12 hostů