Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Uživatelský avatar
Rocco.
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 572
Registrován: 05.08.2012 19:20
Bydliště: Uhlířské Janovice

Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Rocco. » 09.07.2018 06:44

Zdravím.
Lidičky , mám jeden technický dotaz.
Včera při cestě do KH se mi 3x ozval divný zvuk při řazení z vyššího na nižší stupeň při vyšších otáčkách.Jakoby něco začalo hučelo-drhnout-proklouzovat....nevím,jak to popsat. :(
Stalo se mi to 2x při řazení z 3 na 2 v cca 50-55km rychlosti a 1x z 4 na 3 při cca 80km rychlosti.
Jinak auto normálně řadí , jede.Ten hlučný zvuk se ozval,když jsem pomalu pouštěl spojku,aby auto necuklo,a při znovu-sešlápnutí spojky to přestalo.Po jejím opětné puštění už nic.
1x jsem ten zvuk ,né tak výrazně ,slyšel ještě jednou při podřazení,a ten zvuk,jak začal motor přibržďovat, sám ustoupil,ale nebyl tak výrazný při tom podřazování,jako ty předtím.Nevím,jak to mám popsat. :(
Při řazení v normálních-klidných otáčkách se nic neděje.Auto má najeto 8800 km.
Nestalo se to někomu už?
Motor 1.5 ecoboost 110kW.
Díky za každý názor,tip atd.
Obrázek

JE: Ford Focus ST-Line - 2016 * 1.5 ecoboost * 134kW * - Iceberg Blue
BYL: Ford C-Max - 2007 * 1.8 * 92kW * - Black Panthers

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6699
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Adow » 09.07.2018 08:25

Mě 1.5 EB při podřazení taky sem tam jako kdyby zahučel. Hlavně před zatáčkami.. Ale nic výrazného.

Uživatelský avatar
Rocco.
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 572
Registrován: 05.08.2012 19:20
Bydliště: Uhlířské Janovice

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Rocco. » 09.07.2018 08:42

To vypadá,že je to to samé......ještě jsem si všiml,že když chcípu auto,tak se motor jakoby dost oklepe...doufám,že není načatá dvouhmota :(.
Po 9 tis by to bylo celkem dost divné,ale dneska je možné vše. :(
Obrázek

JE: Ford Focus ST-Line - 2016 * 1.5 ecoboost * 134kW * - Iceberg Blue
BYL: Ford C-Max - 2007 * 1.8 * 92kW * - Black Panthers

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Jemar » 09.07.2018 09:11

Zkus před chcípnutím vymáčknout spojku.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Sentik » 09.07.2018 09:22

Wow, tak kvůli velmi podobný (nevím jeslti stejný) věci se chystám volat v nejbližších dnech servis.
Při řazení z 1 na 2, občas z 2 na 3 (vejš už to nepozoruju) slyšim při (a teď musí být splněny tyto podmínky)

1) agresivnějším vytočení motoru (tzn. do cca 2k otaček to podle me nedělá)
2) musí bejt auto buď dost zahřátý a nebo musí bejt venku letní teploty jako dnes panujou
3) musim mít vypnutý radio (takže to není to nic hlasitýho a už při běžně hlasitý muzice to neslyšim)

slyšim mírně vrčivo vrzavo bzučivej zvuk. Vím, že se to těžko popisuje, ale prostě pří vytočení jedničky a přeřazení si za horka to auto při sešlápnutí spojky a přeřazování mírně zavrzne. Netušim jestli to bude nějakej silentblok (na převodovce? na motoru?) nebo průser v podobě chcípající dvouhmoty? Spojky? Nevím, auto má 13k najeto, dávám tomu asi čas. Obávam se, že až přijedu do servisu, tak pokud nebude vedro, tak to neudělá... Tak nevím, třeba řešíme stejnej problém.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Rocco.
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 572
Registrován: 05.08.2012 19:20
Bydliště: Uhlířské Janovice

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Rocco. » 09.07.2018 09:37

Volal jsem to servisu,kde jsem auto koupil.
Bylo mi sděleno,že to může dělat spojkové ložisko....že nějak špatně přilehne....mám to prý sledovat , a když tak se ozvat,kdyby to bylo častější.Pak když tak k nim a oni by to museli okouknout-otestovat,a pak by se to řešilo.
Tak budu jezdit a uvidím,co ukáže čas.......
Obrázek

JE: Ford Focus ST-Line - 2016 * 1.5 ecoboost * 134kW * - Iceberg Blue
BYL: Ford C-Max - 2007 * 1.8 * 92kW * - Black Panthers

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Sentik » 09.07.2018 09:40

Spojkový ložisko nebo něco na spojce, to bych čekal ...
Neřekli ti bližší info co znamená sledovat a tak? :D Já jen, že mě to dělá téměř od nova, nebo prostě jsem si toho prvně všiml, když mělo auto najeto tak 5000, dneska má 13 a přijde mi to furt stejný. Projevy jak jsem popsal, za horka, pří agresivnějším vytáčení a tak ... ale nerad bych to sledoval, sledoval, sledoval a pak najednou někde zůstal trčet pač se něco urva na spojce :(
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Rocco.
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 572
Registrován: 05.08.2012 19:20
Bydliště: Uhlířské Janovice

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Rocco. » 09.07.2018 09:51

Bohužel ne......prý kdyby se to více opakovalo....udělalo mi to zatím jen asi 4x,a vždy když jsem podřazoval ve vyšších otáčkách,ale ten zvuk je dosti hlasitý na můj vkus......
Jinak řazení jde v pohodě,tam žádný problém není....při normálních otáčkách je vše v pořádku.
Tak uvidím,co se bude dít......
Obrázek

JE: Ford Focus ST-Line - 2016 * 1.5 ecoboost * 134kW * - Iceberg Blue
BYL: Ford C-Max - 2007 * 1.8 * 92kW * - Black Panthers

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Sentik » 09.07.2018 09:57

Ok, začínám mírně panikařit, ale uvidíme :) U mě ta hlučnost určitě není nějak velká, ale při vypnutí radia to slyšet je a ohledně tý pravidelnosti, no když je vedro a auto je zahřátý, tak to podle mě udělá snad už pokaždý, tak to asi řešit budu. Mě ten zvuk teda přijde čistě spíš jako vrzání něčeho nenamazanýho, co by bejt namazaný mělo, ale co já vím - může to bejt nějakej větší průser než vrzavej silentblok, nevím.
Já si i říkal, jestli to neni zvuk ve spojitosti s turbem, ale pač se mi to děje jen při řazení směrem nahoru... a jak to přes podzim/zimu/jaro snad nedělalo, tak jsem na to zapomněl. Teď v létě mě to zas začlo děsit.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Rocco.
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 572
Registrován: 05.08.2012 19:20
Bydliště: Uhlířské Janovice

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Rocco. » 09.07.2018 10:04

Tak to bude asi jiný problém.....mě to dělá zase jen při podřazování....zatím. :)
A je to spíše hukot,než vrzání......
Obrázek

JE: Ford Focus ST-Line - 2016 * 1.5 ecoboost * 134kW * - Iceberg Blue
BYL: Ford C-Max - 2007 * 1.8 * 92kW * - Black Panthers

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Sentik » 09.07.2018 10:13

Tak to budem sledovat, já to nechám ve Fordu otestovat (časem) a uvidíme. Jinak co jsem to sledoval na US forech (tam teda řeší spíš STčka, ST Line samozřejmě vůbec neznaj, to je jen pro nás chudáky..) tak podobnej problém tam nejčastěji řešej výměnou silentbloku motoru a maj klid, ale jak říkam, to je STčko a tam to bude třeba jinak. Ale hučení, vrzání, bouchnutí při řazení ve vyšších otáčkách tam řeší hodně často.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Rocco.
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 572
Registrován: 05.08.2012 19:20
Bydliště: Uhlířské Janovice

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Rocco. » 09.07.2018 10:17

U mě je asi nejhorší to,že je to předváděčka,a záruka končí v lednu 30.01.2019,takže musím testovat o to intenzivněji. :D
Obrázek

JE: Ford Focus ST-Line - 2016 * 1.5 ecoboost * 134kW * - Iceberg Blue
BYL: Ford C-Max - 2007 * 1.8 * 92kW * - Black Panthers

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Sentik » 09.07.2018 10:54

Volal jsem do servisu a nechal se objednat ... víc hlav víc ví, servisáci to poslechnou a podle mojeho zmatenýho (a to jsem se tak snažil :D ) popisu by to taky odhadovali na spojku/ložisko. Tak se tam koncem týdne (pokud bude počasí) stavím, prověříme a dám vědět. Záruku mám ještě 6 let, ale se spojkou je to tuším zlo (je to spotřebák), tak to raději budu řešit. Moc nevěřím, že bych jí oddělal tak rychle, spíš nějaká zrada z výroby, ale buhví, co to nakonec bude.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Rocco.
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 572
Registrován: 05.08.2012 19:20
Bydliště: Uhlířské Janovice

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Rocco. » 09.07.2018 10:56

Tak budu čekat na info.... :? 8)
Obrázek

JE: Ford Focus ST-Line - 2016 * 1.5 ecoboost * 134kW * - Iceberg Blue
BYL: Ford C-Max - 2007 * 1.8 * 92kW * - Black Panthers

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od phofy » 09.07.2018 18:39

Rocco a ty nepodřazuješ s "falešným" mezi plynem?

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů