Světla pro denní svícení info na 1. strane

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od ZaQik » 06.12.2018 09:30

hledal jsem to v ruznych nastavenich asi pred mesicem a nenasel jsem to ... oficialne to taky nejde (mozna ze zatim nejde)
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od ScorpionSX » 06.12.2018 10:33

Viem že sa kedysi dala kúpiť nejaká krabička, ktorá "dopojila" zadok k predným denným svetlám a bývalo to tu v okolí celkom populárne, čo som tak pozeral po autách...teraz neviem či sa to prestalo používať, ale už som to na autách moc nevidel, len na takých čo to majú od výroby (Renaulty a Peugueoty tuším).

Ale nebude to zo zákona zase také, že to bude povinné len pre autá od určitého roku výroby? Resp. uvedenia na trh?
Ani na FF2 nie je povinné mať DRL, je povinné len "niečím" svietiť celý čas...
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12848
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od stano. » 06.12.2018 11:20

Ved rovnako to moze byt aj potom. Sviet vzadu niecim. Bud obrysovkami alebo dennymi.

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od Jemar » 06.12.2018 11:36

Docela by mě zajímalo, jak to bude technicky vyřešené. Třeba dvojkový Focus se zadními LED světly vůbec nemá smysl aby ve dne svítil. Prostě to není vidět. A jestli předepíšou cosi jako zadní mlhovky, tak nás z toho v zamračených dnech budou akorát pálit oči. Za mě je to pitomost a když už musíme svítit, tak alespoň v současném stylu. Zanedlouho by mohla být zajímavá možnost mít osvětlený i bok auta, aby ho zvěř v lese dobře rozpoznala a takhle by se dalo pokračovat. Už samo denní svícení je blbost, ale tak nějak jsem ho vzal na milost. :wink:

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od ScorpionSX » 06.12.2018 12:29

Tiež som dlllho nebol zástancom povinného svietenia, alebo DRL, ale už viackrát sa mi stalo, že som proste auto ktoré nesvietilo, vôbec nezaregistroval v pohybe...keď sú vpredu aspoň tie LEDky, tak sa na ňom aspoň čosi hýbe počas jazdy, tak je to rozoznatelnejšie...a potom sa mi tie LEDky začali akosi aj páčiť :)
Ale vzadu neviem...skôr by som zaviedol povinné senzory šera a napr. systém ako som si všimol na služobnej Astre, kde boli na ovládači polohy AUTO/parkovačky/stretávacie. Proste žiadna poloha “0” a nedá sa ti počas šera nesvietiť - ako vídame asi všetci - expertov len s prednými LEDkami a vzadu nič a vonku tma...ale “oni vidia”...
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od Jemar » 06.12.2018 12:36

Evropští zákonodárci se shodli, že nejdůležitější ze všeho je hlídat tlak v pneumatikách. Kdyby zavedli povinné snímače světla na předním skle a tím i automatické svícení, bylo by na světě líp a denní svícení by bylo vyřešené.

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od ZaQik » 06.12.2018 12:41

cim vic svitis, tim potrebujes vic elektriny a mas tak vyssi spotrebu ... a cilem je snizit spotrebu :)
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od Jemar » 06.12.2018 12:51

To je samozřejmě pravda, proto bych byl za to, aby o tom za jakých podmínek svítit rozhodl senzor, byť by jeho rozhraní nastavili dle nějakých věrohodných výzkumů, a pak by bylo zbytečné svítit v poledne za parného slunce. Nějaké palivo by to určitě ušetřilo.

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od TomFocus » 06.12.2018 13:50

Senzor versus např. tunel? Denně jezdím tunelama, když vidím jak pozdě automatika zapíná zadní světla např u XC90 a BMW. Se nedivím, že v silným pražským provozu nepozorni řidiči do sebe narážejí. Viz. cesta Barrandov - Brevnov. Když už se musí svitit ať celý auto.
Česká legislativa řeší jak osvetlit ,,zadky,, starších aut kde jsou žárovky 5-10W o ff2 led nemluvě.Za světla není sviceni vidět. Ideálně levně a viditelně svítí nové Megany a Talismany, Leony atd. svetlovodice. Ale co si namontovat za zadní denní světla to zatím neví. Dost se toho psalo ve SM.
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od ScorpionSX » 06.12.2018 14:06

FF2 podla mňa nesvieti za dňa dobre ani obyčajný zadok...LEDky moje aftermarket tiež nie sú bohviečo a origo LED som nevidel cez deň...
Ale ak by čosi také malo byť povinné, tak by som sa s tým asi nejak extra nesral a buď by som svietil celodenne normálne, alebo dopojil zadné len cez nejaké relátko ako aj predné DRL...
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od Jemar » 06.12.2018 14:19

TomFocus píše:Senzor versus např. tunel? Denně jezdím tunelama, když vidím jak pozdě automatika zapíná zadní světla např u XC90 a BMW. Se nedivím, že v silným pražským provozu nepozorni řidiči do sebe narážejí. Viz. cesta Barrandov - Brevnov. Když už se musí svitit ať celý auto.
Netvrdím, že na autě musí být současně fungující senzory. Předpokládám, že problém je pouze v softwaru, který světelný senzor ovládá. Nastavit spouštěcí intenzitu světla, prodlevu pro vyhodnocení situace a musí to fungovat.
V tunelech se většinou svítí a kdyby auta nejezdila tomu předchozímu hned za prdelí, tak to nemůže být zase taková hrůza. Teď jsem měl období, kdy jsem několikrát do měsíce jezdil přes Strahovský tunel a Mrázovku a ničeho zvláštního jsem si nevšiml. Snad jen že mám štěstí, že Focus rozsvěcí všechna světla poměrně rychle.

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od ScorpionSX » 06.12.2018 15:05

Na FF2 som si aj u seba všimol chovanie ako na tomto videu:
https://youtu.be/F3c3a0qOlng
Po odokrytí senzoru svietia chvílu ešte stretávačky (to je ok) a potom ešte pomerne dlho parkovačky.

Robí vám to takto tiež? Je to v poriadku? Je to nastavitelné / závislé od niečoho - HW/SW? Aký to má dôvod?
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od TomFocus » 06.12.2018 15:18

Spíše se to myslel, tak že do tunelu máš vjizdet se světly a ne, aby je automatika zapinala po 50m ve tmě!
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od Sentik » 06.12.2018 15:39

Mě na tom FFIII štve, že právě když je tak nejak pod mrakem, tak musim totalne rozsvítit, abych byl vidět i zezadu a to je "škoda".
Přitom ty ledky vepředu jsou v tu chvíli parádně vidět (a já určitě nemusim dopředu víc svítit) no ale zaroven nechci bejt prase a mít osvícenej ten zadek je v tu chvíli lepší, takže to člověk zbytečně zapíná komplet.

Pokud by denní svícení rozsvítilo i zadní ledky, paráda, ale asi to zatím nejde.
Třeba manželky malá C3 automaticky rozsvicuje přední led i zadek to rozsvítí, auto je fajn vidět a ničemu to neškodí...
Pokud nám za par let (měsíců?) přikážou svítit komplet, tak by mě hodně štvalo kvůli tomu furt svítit i žlutýma žárovkama dopředu, je to hnusný :oops:
EDIT: A nekamenujte mě, že jsem si měl připlatit full led svícení ... :nunu:
Zaprvý nevim jestli to vůbec u FFIII FL šlo a za druhý jezdim v noci tak málo, že jsem za tohle nechtěl připlacet ani korunu, řešim prostě jen to denní svícení.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
C-Maxis
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1811
Registrován: 21.07.2009 20:39
Bydliště: Praha 9

Re: Světla pro denní svícení info na 1. strane

Příspěvek od C-Maxis » 09.12.2018 09:44

S tou automatikou je to celkově všechno pozdě (někdy vůbec). Já mám jen ty ztlumené světlomety a ostatní vypnuté (díky zaqik) a na "normální" svícení to v tumelu přepne tak do 10 m (dle rychlosti). Zpátky pomaleji, ale to je OK. Jenže stačí třeba drobný déšť, zůstane denní svícení a já přepínám ručně. Na druhou stranu vidím spoustu aut, co teď i v 16:30 mají jen denní, nebo třeba za mlhy.
Osobně taky nevidím důvod, proč by nemohl svítit LED předek a LED zadek. Zase nějaká úlitba ekologiiiii .....
Ford Focus C-MAX, GHIA 1,6 TDCi 80kW DPF, 2007 pred FL Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 12 hostů