Právě je 18.11.2019 12:32

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory 
Autor Zpráva
Pokročilý
Pokročilý

Odeslat Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory
Zavrenej jsem ještě nebyl, ale pokud se zruší svobody, tak asi budu.
:totlsmile:
Tak ono nebylo moc co říkat.
Lidi se chovali trochu jinak, používali více mozek a vlastní rozum. Poslední dobou se z nich však stává stadecko ovcí.

Ford Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

21.03.2019 19:26
Člen klubu
Člen klubu

Tak já jsem Beran znamením i od přírody . :mrgreen: A průser je ten že už to nezměním. Na druhou stranu pravda tady se to stratí v tom stádu. :mrgreen:

Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

21.03.2019 21:35
Profil E-mail
Pokročilý
Pokročilý

jarod72pm napsal:
já za 30 let šoférování platil dvě pokuty - 1. jako 20letý jsem jel o deset kiláků rychleji ve městě když jsem jel od frajerky a myslel na buhví co :mrgreen: a druhá když mě ráno do práce zastavili policajti kteří chrápali na kruháči a prej jsem nebyl připoután i když bunda s nevhodně posazeným černým pruhem je mohla zmást -připoutaný jsem byl ale přes stížnost stejně zaplatil.

To že jsi zaplatil pokutu za to co jsi nespáchal jsi k právnímu státu moc nepřispěl, naopak jsi podpořil policajty v tom zkusit to na někoho dalšího. Motivace pokutovat je často spíše ekonomická než bezpečnostní a "vychovávací" viz. třeba dopis šéfa MP Prahy 1 kde ostatní kritizoval že vybírají málo pokut. (https://www.novinky.cz/domaci/444702-jd ... artac.html), podobné je to u státní policie kde funguje vyhlášený čárkovací systém. Nebo když si chce městská část upravit značky aby úsekové měření vydělávalo víc (http://dfens-cz.com/usekove-mereni-v-ho ... -reloaded/). O co tedy pak jde, o bezpečnost provozu nebo o zisk do kasy nebo spřátelené firmy?
Naprost souhlasím s Robbertem že když tě někdo obviní z porušení předpisů tak je potřeba zkoumat zda i on dodržel vše co má a nezkouší jen snadno vybrat pokutu aby měl další čárku a vedoucí ho po směně nezjebal nebo mu třeba dal nižší odměny.

Obrázek

22.03.2019 11:22
Profil E-mail
Test driver
Test driver

Na tomhle preci postavil "podnikani" Majk je pan ne? Na chybach a mezerach uredniku. Taky souhlas s Robertem. Kdyz chce neco ourada vymahat, tak podle zakona.

Naposledy upravil Karel2 dne 22.03.2019 11:35, celkově upraveno 1

22.03.2019 11:30
Profil E-mail
Pokročilý
Pokročilý

jakoby jo, ale je rozdíl dělat z příslušníků kretény a bránit svá práva :)

22.03.2019 11:35
Profil E-mail
Pokročilý
Pokročilý

Tak Majk měl živnost trošku na něčem jiném. Uvádět mrtvé, že řídili auto v době pokuty možná dokáže "ochránit" řidiče od pokuty, ale tohle už je opravdu vychcánkovství a pro mě to je v rozporu s mým přesvědčením. Navíc on spoustu věcí neřešil, nechal vyhnít a nakonec lidem chodily exekuce atd. Tady to je i pro mě mimo mísu. Nicméně princip, kdy se předá pokuta právníkovi, který projde podklady a posoudí, jestli došlo nebo nedošlo k pochybení policie úředníka je naprosto v pořádku. A musím říct, že opravdu funguje. Dokonce v mnoha případech úředník celou věc odkládá po prvním kontaktu s právníkem, protože ví, že celá věc není úplně v pořádku a nestojí mu za námahu toto řešit, zvláště když může "vytěžit" ostatní. Bohužel, jak je psáno nade mnou toto není právní stát, ale dojení oveček.

22.03.2019 11:38
Člen klubu
Člen klubu

finsa napsal:
jarod72pm napsal:
já za 30 let šoférování platil dvě pokuty - 1. jako 20letý jsem jel o deset kiláků rychleji ve městě když jsem jel od frajerky a myslel na buhví co :mrgreen: a druhá když mě ráno do práce zastavili policajti kteří chrápali na kruháči a prej jsem nebyl připoután i když bunda s nevhodně posazeným černým pruhem je mohla zmást -připoutaný jsem byl ale přes stížnost stejně zaplatil.

To že jsi zaplatil pokutu za to co jsi nespáchal jsi k právnímu státu moc nepřispěl, naopak jsi podpořil policajty v tom zkusit to na někoho dalšího. Motivace pokutovat je často spíše ekonomická než bezpečnostní a "vychovávací" viz. třeba dopis šéfa MP Prahy 1 kde ostatní kritizoval že vybírají málo pokut. (https://www.novinky.cz/domaci/444702-jd ... artac.html), podobné je to u státní policie kde funguje vyhlášený čárkovací systém. Nebo když si chce městská část upravit značky aby úsekové měření vydělávalo víc (http://dfens-cz.com/usekove-mereni-v-ho ... -reloaded/). O co tedy pak jde, o bezpečnost provozu nebo o zisk do kasy nebo spřátelené firmy?
Naprost souhlasím s Robbertem že když tě někdo obviní z porušení předpisů tak je potřeba zkoumat zda i on dodržel vše co má a nezkouší jen snadno vybrat pokutu aby měl další čárku a vedoucí ho po směně nezjebal nebo mu třeba dal nižší odměny.

Mno nevím ,ve správním řízení bych leda dostal větší flastr . Oni byli dva ,já sám a neuhádáš to. Nikoho jsem nepodpořil protože nebylo jiné volby. A mike je pan to není normální člověk,tam už nešlo o policajty a nedokonalost něčeho ale o měření pindíků ,kdo má větší EGO.

Byl - Škoda Forman 1.3i

22.03.2019 15:39
Profil E-mail
Pokročilý
Pokročilý

jarod: tak s tím správním řízením nemusíš mít pravdu. Důkazní břemeno je na nich a pokud neexistuje jiný důkaz než svědecká výpověď, je velká šance, že vyhraješ. Ale to už je jiná záležitost.
každopádně jsi i ty sám poznal, že policie nemusí mít vždycky pravdu, mnohdy si to myslí a mnohdy přímo do očí domělému přestupci lže a tlačí ho do pokuty. To není správný přístup, právě naopak už tento přístup je v rozporu se zákonem.
každopádně zpřísnění zákonů samo o sobě bezpečnost na silnicích nezvýší.

22.03.2019 15:45
Člen klubu
Člen klubu

Já osobně jsem měl vždy štěstí na normální příslušníky, ale tuhle jsem se nestačil divit kdyz k nám do Žďáru přijela ke Kauflandu vybírat policie ze Stříteše u Jihlavi čistě teoretickou přednost z prava na vjezdu do parkoviste. Teoretickou proto že ta cesta vede jenom na to parkoviště, takže bych to bral jako buzeraci kdyby to davali za 500 třeba, ale že to tam pánovi napařily za 2500 a pak šli hned na dalšího... takového člověka si nemůžete vážit. Na jejich obranu musím říct že kamarádi příslušníci PČR říkají že tyhle bejkárny jim vymislí většinou někdo z nadřízených :/

22.03.2019 20:52
Profil E-mail
Test driver
Test driver

Perlička ,,našich,, zákonodárcu..

Přílohy:
IMG_20190322_214608.jpg
IMG_20190322_214608.jpg [ 250.69 KB | Zobrazeno 72 krát ]

Obrázek
22.03.2019 22:50
Profil E-mail
Pokročilý
Pokročilý

Takových věcí je více. Vzpomínám si, když se začalo měřit v Klimkovickem tunelu. Tehdy se rikalo: rychlost překročilo 20k řidičů, proto je nutné zde zavést usekove měření. Ovšem nikdo už neřekl to B, že i když zde překročilo rychlost tolik řidičů, nestala se zde jediná dopravní nehoda. Takže závěr je jasný. Rychlost je omezena uměle a nemá vliv na bezpečnost provozu. Ale to by se zase nevybralo do kasičky, že?

22.03.2019 22:56
Pokročilý
Pokročilý

Jo Jo omlouvám se za expresivní výraz, ale sráčové z Prahy 7, bohužel Čižinský jako starosta protizákonně přikazuje odboru dopravy jaký rozhodnutí mají vydávat a bohužel mu jdou na ruku https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha ... pravy_turc

Jinak Mikael Oganesjan (Mike je ...) opravdu byznys na ničem nezaložil je to mladej 22 letej kluk(ročník 1997) i když na to nevypadá a dělal akorát promo Kocourkovi, což je taky pěkný ovád a lidi který se u nich nechali "pojistit" na to bohužel lehce dopláceli, jediný co oceňuju je boj s majstrem Stejskalem, kterej je neskutečný hovado...

22.03.2019 23:04
Profil E-mail
Admin
Admin

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_taj

26.07.2019 21:48
Člen klubu
Člen klubu

Toto se bude některým velmi zle dodržovat. Když to vidíte denně na dálnici jak se všichni druhému lepí na prdel a někdy je i z toho bouračka ale hlavně zipování na tohle doplácí kolonami. Prostě rozestupy dělají dopravu plynulejší než jen větší rychlost ale mnohým to nedochází. Jinak vymáhání v praxi to bude hodně zajímavé ,pokud si policie nezřídí dlouhodobě respekt v tomhle tak to fungovat nebude. Mno a pokud to bude na padesátce v městě nebo u města na dvouproudovce jako třeba u nás ve Zlíně kde je jen jedna velká hlavní cesta do krajského města tak to si ani nedovedu představit že to bude fungovat ,spíš fikce jak realita :nixw:

ještě dodatek:
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_taj

Byl - Škoda Forman 1.3i

27.07.2019 13:19
Profil E-mail
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7