Výzva k výměně oleje

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od Sentik » 31.05.2019 09:42

_dh píše: 1) je mozne, ze v servisu nevynulovali mereni zivotnosti oleje (v menu palubniho pocitace), takze IOLM porad pocita zivotnost toho puvodniho oleje?
2) palubni pocitac, ani FordPass zbyvajici zivnotnost vubec neukazuje (jak ostatni uvadi) - nevite, kde by mohl byt problem?
Ač s jinym motorem, tak popíšu zkušnosti:

1) Ano, stává se to, jen v mojem okolí se to stalo 2 lidem, prostě na to technik při dokončování akce zapomněl ... mechanici jsou taky jen lidi :oops: Pokud nevynuloval, počítá se opravdu jen původní olej a v okolí se to stalo přesně lidem, co měnili olej v rámci starání se o auto dříve než byl interval...

2) Palub. počítač u FoFo IV nevím, u FoFo III to taky neukazuje. Ohledně FordPass, poslední verze jim kraví a ukazuje to ten stav oleje (nelogicky a blbě) jen když si s telefonem připojen přes BT k autu a zároveň si na datech/síti. tak to zkus. Minulá verze samozřejmě uměla toto ukázat i když si mimo spojení s autem .. k čemu by to taky jinak bylo :D
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Vendelin_odjinud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 23.05.2019 13:49

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od Vendelin_odjinud » 31.05.2019 12:19

_dh píše:Mam stejny motor, stejny problem. Olej jsem nechaval preventivne menit (na zaklade doporuceni odborniku) po zajeti (cca 3000km), ted mam najeto 8500km a sviti mi upozorneni na blizici se nutnost vymenit olej.
Dotazy:
1) je mozne, ze v servisu nevynulovali mereni zivotnosti oleje (v menu palubniho pocitace), takze IOLM porad pocita zivotnost toho puvodniho oleje?
2) palubni pocitac, ani FordPass zbyvajici zivnotnost vubec neukazuje (jak ostatni uvadi) - nevite, kde by mohl byt problem?
3) @Vendelin_odjinud: jaky ti tam v servisu dali olej? V manualu se u tohoto motoru doporucovany olej neuvadi.
1) Kdyby ti to nevynulovali tak by se ti to hlásilo hned první den první start po výměně oleje

2)Mě neukazuje vůbec nic ani po deaktivaci Android Auto

3)Pokud máš motor 1.5 EcoBlue 88kw tak olej je to Ford Castrol 0W-20 WSS-M2C952-A1 . V manuálu to uvedené není ale já to mám nalepené zespoda na kapotě. Ověřoval jsem si to přímo u dovozce. Pozor v servisu se mi tam snažili nacpat 0W-30 což byl olej na tyto motory ve FF III. Možná by to byl i lepší olej pro ten motor, protože předepsaný je řídký jak moč po 5-ti pivech. Podezírám je, že dávají tak řídký kvůli snižení vnitřního odporu (spotřeba) na úkor životnosti. Mohu se mýlit
https://eshop.autopalace.cz/olej-ford-cas-0w-20-1l olej
https://eshop.autopalace.cz/filtr-ol-1-5durq-fo18 filtr
Ford Focus IV 1.5 EcoBlue 2018 Titanium kombi
Fordy dříve:
Ford Focus II 1.6 Duratec 2008, první a poslední LPG
Ford Fiesta 1,4 TDCi 2006, první diesel, první předokolka
Ford Scorpio 2.0i 1986, první automat
Ford Granada 2,3 V6 1976, první šestiválec

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od Sentik » 31.05.2019 12:56

Vendelin_odjinud píše:
1) Kdyby ti to nevynulovali tak by se ti to hlásilo hned první den první start po výměně oleje
Neni vůbec důvod.
Pokud první výměnu dělal sám od sebe, IOLM ho na ní "nehnal" a tedy varování neměl, tak samozřejmě následný varování v 8500km je "normál", pokud nebylo vynulováno ... auto nemělo o výměně ve 3000 tuchu.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Vendelin_odjinud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 23.05.2019 13:49

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od Vendelin_odjinud » 31.05.2019 13:25

Sentik píše:
Vendelin_odjinud píše:
1) Kdyby ti to nevynulovali tak by se ti to hlásilo hned první den první start po výměně oleje
Neni vůbec důvod.
Pokud první výměnu dělal sám od sebe, IOLM ho na ní "nehnal" a tedy varování neměl, tak samozřejmě následný varování v 8500km je "normál", pokud nebylo vynulováno ... auto nemělo o výměně ve 3000 tuchu.
Máš pravdu. Nedošlo mi že první výměna byla dobrovolná. :dih:
Ford Focus IV 1.5 EcoBlue 2018 Titanium kombi
Fordy dříve:
Ford Focus II 1.6 Duratec 2008, první a poslední LPG
Ford Fiesta 1,4 TDCi 2006, první diesel, první předokolka
Ford Scorpio 2.0i 1986, první automat
Ford Granada 2,3 V6 1976, první šestiválec

_dh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 31.05.2019 07:43

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od _dh » 03.06.2019 10:53

Stanley_vy píše:ad 2) Používáš Android auto? Pokud ano, vypni jej, jak se načtou data do FordPass. Máš FordPas synchronizovaný s autem? Pokud ne, nic se nenačte.
Android auto jsem zakazal v Sync3 a odinstaloval z telefonu, FordPass mam synchronizovany s autem. Pripojeni pres bluetooth (Live traffic napr. funguje).
Ale v telefonu ve FordPass vidim akorat, ze mam 5-year-warranty, a to je tak vsechno :(
Ford Focus IV 1.5 EcoBlue 88kW Trend+ kombi (2019)

Uživatelský avatar
Stanley_vy
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5328
Registrován: 06.03.2011 23:29
Bydliště: Vyškov

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od Stanley_vy » 04.06.2019 09:33

Mrkni na to ještě rovnou v autě, když je appka připojená.

_dh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 31.05.2019 07:43

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od _dh » 06.06.2019 12:59

Delam to samozrejme v aute, kdyz je apka pripojena. Jinak to snad ani nemuze fungovat? Odkud by si ta aplikace nacitala data? Modem v aute nemam.
Ford Focus IV 1.5 EcoBlue 88kW Trend+ kombi (2019)

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od Sentik » 06.06.2019 13:47

Appka si to syncuje v cloudu, aspon to tak jeste do minulé verze bylo.
Tzn. sedíš si doma, chceš někomu ukázat kolik má auto najeto a (za normálních okolností) to zobrazí poslední stav, kdy si to údaje syncovalo mezi appkou, autem a odeslalo na server.

Nevím jak ostatním, mně to teď takhle často nefunguje (neříkám nikdy, ale zlobí to) a ukazuje to spolehlivě jen když jsem k autu přes BT připojen.

U tvojí 4ky FoFo by to mělo umět víc, než u našich dvouletých stařečků :mrgreen:, tak jsem zvědav, až to odladí, co vše ti tam půjde zobrazit.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Stanley_vy
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5328
Registrován: 06.03.2011 23:29
Bydliště: Vyškov

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od Stanley_vy » 06.06.2019 14:32

Mně to teď snad nájezd a stav oleje píše pouze když je appka připojena k autu. Focusem pojedu asi až za týden, do té by nevyzkouším.

Uživatelský avatar
Vendelin_odjinud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 23.05.2019 13:49

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od Vendelin_odjinud » 06.06.2019 22:17

Sentik píše:Appka si to syncuje v cloudu, aspon to tak jeste do minulé verze bylo.
Tzn. sedíš si doma, chceš někomu ukázat kolik má auto najeto a (za normálních okolností) to zobrazí poslední stav, kdy si to údaje syncovalo mezi appkou, autem a odeslalo na server.

Nevím jak ostatním, mně to teď takhle často nefunguje (neříkám nikdy, ale zlobí to) a ukazuje to spolehlivě jen když jsem k autu přes BT připojen.

U tvojí 4ky FoFo by to mělo umět víc, než u našich dvouletých stařečků :mrgreen:, tak jsem zvědav, až to odladí, co vše ti tam půjde zobrazit.
I když jsme se vzdálili původnímu tématu dovolím si osobní poznámku. To co běží pod FordPass je v dnešní době, kdy je auto defacto řízeno počítačem zoufalství. Očekával bych, že budu mít kompetní přehled o autě včetně chybového registru, servisního módu atp. Je to moje auto a chci mu vidět pod sukně!
Ford Focus IV 1.5 EcoBlue 2018 Titanium kombi
Fordy dříve:
Ford Focus II 1.6 Duratec 2008, první a poslední LPG
Ford Fiesta 1,4 TDCi 2006, první diesel, první předokolka
Ford Scorpio 2.0i 1986, první automat
Ford Granada 2,3 V6 1976, první šestiválec

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od Sentik » 07.06.2019 09:17

2 Vendelin:
Souhlasím, ale dal bych tomu čas. Podrobněji jsem to zatím nekoumal (jestli má FordPass servisní mod s víc informacema atd.), je to zatím na začátku, tak tomu nevěnuju moc energie..
Mne na tom šíleně štve i to, jak je to v ČR omezený - podívej se na videa majitelů FoFo IV z Holandska/Francie/Německa, těch možností ve FordPass mají daleko víc, auto je vlastně pořád online /po dobu nějakýho předplatnýho/, dálkový starty atd. U nás v CR - probůh - vždy tu ofiko nemaká ani android auto, příšerný.

JInak ano, vzdálili jsme se od tématu, ale ono to s tím má souvislost, ta hláška na výměnu oleje v appce je, na palubovce je, vypočítává to palubní počítač, vše souvisí se vším :mrgreen:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Vendelin_odjinud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 23.05.2019 13:49

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od Vendelin_odjinud » 07.09.2019 18:46

Takže záhada pokračuje. Jen připomenu první příspěvek tohoto fóra. Na novém autě mi v 6900km začala chodit hláška vyzývající k výměně oleje (1.5 EcoBlue 88kW). Nechal jsem ho vyměnit cca při 7200km. Teď po třech měsících a najetých dalších 6000km opět výzva k výměně oleje. Aktuálně najeto 13200km.
Uděálm servis v 15000km, kde olej vymění ale nechce se mi veřit, že musím měnit olej pomalu každých 6000km!
Na octávce s podobně výkonným motorem (85kW) se olej mění po 30000km. To já bych ho mezi tím vyměnil 6x (jedna výměna 3000Kč).
Už mi tu bylo vysvětleno, že Focus má algoritmus, který vyhodnocuje počet studených startů, jízdní styl atd a podle toho interval výměny generuje. Ale 6000km místo 15000? To bych musel jezdit jako prase!
Jedu každý den 2x25km do práce. jednou denně pro dítě na otočku do školy 2x10km. jednou týdně 2x60km pro syna na víkend a občas 2km nakoupit. Podle mne žádný extrém. Pohodová jízda s průměrem 5l/100km. Jezdím 35 let takže si troufám říct, že mám cit pro motor. Napadá mě jestli ten výpočet není ovlivněn tím, že po startu aut přepínám motor do režimu sport. Není to ale nic jiného než přemapování plynu, výkon je pořád stejný a má to výhodu, že je vypnut start stop systém.
V servisu mi řekli, že při výměně senzoricky otestují olej (jinými slovy ho očichají).
Napadá někoho k tomu něco vysvětlujícího?
Díky za reakce.
Ford Focus IV 1.5 EcoBlue 2018 Titanium kombi
Fordy dříve:
Ford Focus II 1.6 Duratec 2008, první a poslední LPG
Ford Fiesta 1,4 TDCi 2006, první diesel, první předokolka
Ford Scorpio 2.0i 1986, první automat
Ford Granada 2,3 V6 1976, první šestiválec

Uživatelský avatar
LeFort
.
.
Příspěvky: 147
Registrován: 15.05.2010 00:54
Bydliště: Hořovice

Výzva k výměně oleje

Příspěvek od LeFort » 08.09.2019 08:47

Když tak koukám na ty nájezdy, bude to tím, že se motor a olej pořádně neprohřeje, na tyhle vzdálenosti sis měl koupit benzín. Moderní nafťáky mají velkou účinnost a tím pádem malé odpadní teplo. Samozřejmě může být systém chybně nastavený. Ten olej 0w20 bych do auta nedal ani největšímu nepříteli... :-/
Fiesta ST 1.6 EcoBoost
Lancia k Coupé 2.0 20V turbo
Focus mk3 1.5 EcoBoost 6AT
ex:Mondeo mk3 2.0 TDCi

Uživatelský avatar
Vendelin_odjinud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 23.05.2019 13:49

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od Vendelin_odjinud » 08.09.2019 18:07

0w20 je podle mne úlitba ekologii. Ten olej je řídký jak voda. Minulé auto mělo 2.0 |HDi a i když tam byl olej hustší (myslím 0w30) stejně jsem četl, že by pro něj byl lepší ještě hustší olej.
Co se týká mých nájezdů tak mohu srovnávat s novou Octávii 1.6 TDi (85kW) která jezdí podobné trasy a nic takového se tam neděje.
Pokud by to bylo tak jak píšeš, což nerozporuji, musel by ten motor být určen tak max obchodním cestujícím.
6000km mi prostě připadá na výměnu nesmysl i kdybych jezdil jen po městě. Navíc motor který je stavěný na start stop systém, který já automaticky vypínám. Jediné co bych pochopil problém s regeneraací filtru tuhých částic.
Divný, fakt divný.
Jestli mě ve Fordu naserou tak to prodám a koupím si tu prašivou Octávku. :wallbash:
Na druhou stranu když pominu tohle, jsem s autem maximálně spokojený. Bezvadný podvozek, dobrá výbava, i ten motor chodí velmi dobře, malá spotřeba (5l/100km)
Ford Focus IV 1.5 EcoBlue 2018 Titanium kombi
Fordy dříve:
Ford Focus II 1.6 Duratec 2008, první a poslední LPG
Ford Fiesta 1,4 TDCi 2006, první diesel, první předokolka
Ford Scorpio 2.0i 1986, první automat
Ford Granada 2,3 V6 1976, první šestiválec

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Výzva k výměně oleje

Příspěvek od Sentik » 09.09.2019 08:32

Tak jsem zvědav jak to dopadne, co tohle sleduju na zahr. forech, tak se to občas objevuje. Netuším, jestli pár z vás má ten SW špatně nastaven a nebo prostě u toho naftáku (jak bylo psáno vejš) to vyhodnocuje jako vyšší zátěž. (krátký trasy, jízda stále v režimu sport - já bych se zkracení z 15 na 6 vlastně nedivil, záleží jak je ten SW nastaven)
Přeci jen téměř stejnej styl jízdy mám na benzínu a i to mi přijde pro ten motor s turbem jako celkem vražda :oops:

Klasika, at ti servis zaktualizuje co může, máte to všichni zcela nový, SW se /jako všude/ tvoří za pochodu, může to bejt jen SW renonc. Uvidíme.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Odpovědět

Zpět na „Focus - naftové 2018 >“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů