SARS-CoV-2 (koronavirus)

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13062
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od miki21 » 30.09.2020 13:57

Tak to jsi teda vedle. Co jsem byl v době covidu na hokeji (fotbal nesleduji), tak všichni bezpodmínečně museli mít roušku, místa na stání byla zrušena a nahrazena sedačkami. Sedělo se ob sedadlo a ob řadu. Každý sektor byl oddělen bez možnosti courání po stadiónu a měl i vlastní vstup.
A ani se moc nehulákalo, protože v řoušce je to o ničem.

Nějaké další chabé argumenty? :wink:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3701
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od Sentik » 30.09.2020 14:27

Chabé argumenty :mrgreen:
Na hokeji jsem nebyl 30 let, ale jen takovej dotaz... at už v roušce nebo bez, fandí se tam pořád? Řve se u toho? Při golu nějaká ta oslavička objímačka.
Nedovedu si moc představit, že to při tom hokeji bude vypadat jak při mši v kostele, takže jo, ač antipanikář, tak celkem chápu, proč podobný akce chtěj zrušit ...

Naopak sedět v divadle mi tak rizikový nepřijde a vzhledem k tomu, že se to tam nešíří, tak na tom asi i něco bude...

Jinak přesně - chlastačka v baru, všichni statý jak zákon káže, chlastaj "z jednoho kýble a brčkem", jo, tam se to asi šíří malilinko snáz než v čase poledního meníčka ... opět viz statistiky.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13062
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od miki21 » 30.09.2020 14:41

V covid době to na tom hokeji vypadá jak v tom divadle. :wink:
Žádné objímačky ani líbačky po gólu. :mrgreen:

Šířit se to tam bude jako v tom divadle. Rozesmál mě argument Prymuly, že po hokeji(fotbalu) jdou lidi hromadně do hospod a to je problém. Tak proč se nezavřou ty hospody? Tam jsem nebyl ani nepamatuju.Já chodím po hokeji domů. :nixw:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
Stanley_vy
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5340
Registrován: 06.03.2011 23:29
Bydliště: Vyškov

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od Stanley_vy » 30.09.2020 14:49

Díky Sentiku, že jsi to napsal za mě.

Já teda pracuji na dohled od stadionu Komety a před domácím zápase, je plná hospoda v našem baráku (rychle miniálně tři kousky před), pak se pokračuje na stadionu a pochybuju, že se pak odchází spořádaně domů. Ano, určitě se část lidí chová zodpovědně (a je to srovnatelné s divadlem), ale ne nepodstatná část funguje tak, jak píše Sentik a já a to stačí k tomu, aby se omezení daly pochopit.

No a pokud chodí někdo na hokej, kde je to jak v kostele, tak už může chodit rodnou na naši firemní nebo hobby ligu - tam je bezpečno úplně. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3701
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od Sentik » 30.09.2020 14:54

miki21 píše: 30.09.2020 14:41 V covid době to na tom hokeji vypadá jak v tom divadle. :wink:
Žádné objímačky ani líbačky po gólu. :mrgreen:
Jako je to možný, jak říkám, nebyl jsem bohužel dlouho ...
Ale pokud to tak fakt je, tak je to už stejný jako koukat na zápas jako my ostatní v TV, ne?

Já to fakt beru podle sebe, nejsem panikář, nezavřu se před covidem do sklepa .. ale ani v době chřipkový epidemie bych do kina nešel a že mi kvůli tomu už hodně filmů v kině uteklo... Stejně tak bych v týhle době na zápas taky nešel. Nevim.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13062
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od miki21 » 30.09.2020 15:08

Z divadla lidi nechodí do restaurace? 8O

A když není zápas, tak v hospodě není ani noha?

Že v Praze nestíhají trasovat nakažené, tak se z toho všichni poserou? To je to jejich letní rozvolnění a podpora cestovního ruchu. V Praze jako doma. :roll:
Jo nešly kšefty, Ásijci seděli doma, tak i to pivo po 30 najednou šlo?

Ps: já bych si na ten zápas zašel, i když ta atmosféra není ono, ale pořád lepší koukat naživo, než na bednu a poslouchat blbé kecy komentátorů :wink:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
Shav0
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1020
Registrován: 12.12.2015 17:33
Bydliště: Nová Paka

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od Shav0 » 30.09.2020 15:09

Já jsem spíš zvědav, zda se to a případně kolikrát ještě změní - a to jak opatření (místa, počty) tak i začátek (od pondělí).

Jinak už jsem takový otupělí nějak vzdorovat případné "smysluplnosti" nějakých nařízení. Hold si zase zvyknu, že na večeři a dát si pivo musím dřív, na fotbal se v letošním roce už nedostanu, osobní podnikání se po vypínači na jaře zase vzmohlo a teď opět díky omezeným počtům lidí na 10 zase vypínač. Tak si dojedu poslední dva projekty a pro letošek to balím, protože veškerá práce přijde vniveč a o nějakých kompenzacích si můžu nechat zdát. Zrušené volnočasové aktivity co jsme tu organizovali už se ani nesnažím na tenhle školní rok rozjíždět.

Trošku tím odbočím do politiky, ale jsem zvědav jak dopadnou krajské volby :)

Uživatelský avatar
Stanley_vy
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5340
Registrován: 06.03.2011 23:29
Bydliště: Vyškov

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od Stanley_vy » 30.09.2020 15:16

miki21 píše: 30.09.2020 15:08 Z divadla lidi nechodí do restaurace? 8O

A když není zápas, tak v hospodě není ani noha?

Že v Praze nestíhají trasovat nakažené, tak se z toho všichni poserou? To je to jejich letní rozvolnění a podpora cestovního ruchu. V Praze jako doma. :roll:
Jo nešly kšefty, Ásijci seděli doma, tak i to pivo po 30 najednou šlo.
Opravdu potřebuješ ještě vysvětlovat jaký je rozdíl mezi tím jít z divadla ro restaurace a jít z hokeje do hospody (s tím, že většina tam už byla, dokrmila to na zápase a teď jsou oslavit výhru nebo zapít prohru)?

V té, o které jsem psal, je opravdu významný rozdíl, jestli je před nebo po zápase Komety a nebo "obyčejný" den. Platí i u nás - je neděle s fotbalem, v hospodě je plno a nikdo nechce jít v osm domů (standardní zavíračka), panákuje se, je neděle bez fotbalu, hospoda poloprázdná a max v půl deváté všichni doma.

Ono v té Praze bylo prázdno i v létě (ale i tak jsme si to dokázali posrat..). Napřed sem nikdo nemohl, pak si to hodně rozmýšlel a teď se sem všichni bojí. :palec_nahoru:

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1201
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od Stastlivec » 30.09.2020 15:18

miki21 píše:Z divadla lidi nechodí do restaurace? 8O

A když není zápas, tak v hospodě není ani noha?

Že v Praze nestíhají trasovat nakažené, tak se z toho všichni poserou? To je to jejich letní rozvolnění a podpora cestovního ruchu. V Praze jako doma. :roll:
Jo nešly kšefty, Ásijci seděli doma, tak i to pivo po 30 najednou šlo?

Ps: já bych si na ten zápas zašel, i když ta atmosféra není ono, ale pořád lepší koukat naživo, než na bednu a poslouchat blbé kecy komentátorů :wink:
co mas furt proti Praze? Zavist?

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13062
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od miki21 » 30.09.2020 15:20

Tak takové zdůvodnění nevymyslíš-
Výjimku budou mít „klasická divadla“ s činoherním repertoárem. Diváci budou moci vyrazit rovněž na balet, případně pantomimu. Smůlu budou mít naopak ti, kteří by chtěli poslechnout operní árie, operetu, neřkuli muzikál, neboť zpěv je rizikový, protože při něm dochází k intenzivnímu šíření koronaviru.

To Ti umělci zpívají mezi lidma v hledišti? 8O Nevím, dlouho jsem v divadle nebyl, ale při mluvení se taky virus šíří, takže zbyde jen ta pantomima.

To tam ale máme odborníky, hlavně vylekat lidi článkem o Bulovce, kde je příšerných celých 29 nakažených na lůžku. :dih: :irre:
Kolik jich je ve stejnou dobu na onkologii s pár % šancí na to, že to přežijí?
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13062
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od miki21 » 30.09.2020 15:27

Stastlivec píše: 30.09.2020 15:18 co mas furt proti Praze? Zavist?
No tak to už bych opravdu neměl co závidět. :irre: :dih:

Jde mi o princip. Tady jsme museli chodit zarouškovaní celé léto kvůli jednomu ohnisku v OKD, do kterého virus zavlekli Polští pendleři puštění sem direktivou z Prahy. Jakmile se Pražákům zvedla nakaženost, tak šup celá republika roušky a opatření.

Je mi to jedno, na ten hadr už jsem si tak nějak zvykl, jen mi vadí omezení, které nemají logiku. Když zavřít, tak všechny hromadné akce. :cooler:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1201
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od Stastlivec » 30.09.2020 15:39

podle toho, že ji zmiňuješ snad v každém druhém příspěvku, už mi to jako nějaký tvůj problém s Prahou připadá a nechápu to. Znám mnoho takových, jako ty, kteří se do Prahy přistěhovali a nyní jsou z nich největší pražáci, podle kterých Prahu pak soudí ostatní z jiných koutů republiky. Většina slušných rodilých pražáků se odstěhovala jinam a ti starší nejsou tolik vidět :D

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13062
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od miki21 » 30.09.2020 15:50

Tak fajn, v Brně jsou cocoti, protože chodí před a po hokeji do hospody.... spokojený ? :mrgreen:
Teď čekám, kdy mě zjebe ballu. :totlsmile:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1201
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od Stastlivec » 30.09.2020 16:00

to tvrdíš ty :)

já se snažim lidi nesoudit a nehodnotit podle toho odkud jsou, jakou mají barvu čehokoli, vyznání apod.. tohle hodnocení a rozdělování bohužel totálně otrávilo dnešní dobu - ale to co jsem psal, vidím bohužel každý den :)

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13062
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: SARS-CoV-2 (koronavirus)

Příspěvek od miki21 » 30.09.2020 16:19

To o tom Brně psal vlastne výše Stanley_vy. :mrgreen: Tady u nás jsou hospody poloprázdné pořád, bez rozdílu.
Taky nemám ve zvyku soudit podle toho odkud kdo je. Zrovna teď mě sere Praha, protože tam je vlády a celé centrální řízení. Přestěhujte to do Ostravy a budu nadávat na Ostravu. :mrgreen:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů