Neštartuje

Odpovědět
focus04
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 09.06.2013 10:39

Re: Neštartuje

Příspěvek od focus04 » 10.01.2022 13:40

Ahoj Forďáci. Máme problém s Focusem 1.6 74kw rok 2004 po FL. Motor Zerec SE.

Startuju. Auto chytne. Pustím klíč a auto hned zdechne. Nedělá to po každé a jen za studena po několika hodinách stání.

Byla prasklá hadice od regulátoru tlaku paliva ke škrtící klapce. Nejspíš podtlak klapky? Vyměněno. Mohla to být příčina?

Pak mi bylo řečeno že by to mohl být regulátor otáček a nebo teplotní čidlo chladící kapaliny. Během volnoběhu odpojením regulátoru auto zdechne. Takže usuzuju že je funkční. Vyměnil jsem snímač polohy klapky na zkoušku. Tak uvidíme.

Ty čidla chlazení by měl mít motor 2. Se závitem a nacvakávací. Údajně někde na pravé straně motoru ale já zaboha nemůžu nic najít.

Pokud po startu auto zdechne tak pomůže jen start s plynem a otáčky pomocí pedálu držet cca 2 až 4 minuty.

Poradíte? Díky

vladka1
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 599
Registrován: 09.01.2013 21:02

Re: Neštartuje

Příspěvek od vladka1 » 10.01.2022 13:50

Píšeš do MK2..
Nejspíš volnoběžný ventil, že se tváří dobrej ještě neznamená že je... Vyčistit, stačí WD čkem, je zepředu u klapky, odpojit konektor a dva šrouby 10.
Čidlo teploty je v hlavě. Nejlíp kouknout diagnostikou jakou teplotu udává a jestli sedí se skutečnou.. Tlak paliva OK (změřit přímo na liště a ideálně i pokles při startu), baterka OK? (napětí při startu nepadá pod ca 10V).. Neni od věci do benzínu VIF - čistí od karbonů, při startu se nejdřív karbony v sání nacucávaj benzínem = ochuzuje to směs..
FF MK1 kombík 1,6 74 kW FYDD 2004, 260 kkm

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů