Vysoký volnoběh při jízdě na neutral

Odpovědět
Boocheer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 24.01.2023 00:10

Vysoký volnoběh při jízdě na neutral

Příspěvek od Boocheer » 28.01.2023 00:57

Dobrý den. Chtěl bych se na Vás obrátit ohledně jedné věci které jsem si minulý týden všiml na autě které mám asi měsíc a ještě se s ním seznamuju. Předem se omlouvám jestli se tady toto téma už řešilo ale bohužel jsem tu nic takového nenašel. Je to Focus Mk2, Motor 1.6 74Kw SHDC, Rok 2009. Když auto rozjedu a vyřadím tak při jízdě na neutral drží vyšší volnoběh než je obvyklé. 1000-1100 otáček jak kdy. Jakmile ale auto zastavím tak ihned po zastavení volnoběh spadne do normálu na těch 750-800 otáček. I když to auto nechám zpomalit a jedu rychlostí menší než je rychlost chůze tak volnoběh je pořád zvýšený. Jakmile ale to auto zastaví i bez toho aniž bych se dotkl brzdového pedálu tak se volnoběh vrátí do normálu. Děje se ještě i to když na ten zvýšený volnoběh zatočím volantem v nějaké křižovatce tak to zatočení volantu způsobí že volnoběh na malý okamžik vyletí až na 1250 otáček. Chystám se vyčistit klapku a volnoběžný ventil jen v rámci údržby ale nemyslím si že by to bylo tím. Kdyby blbla klapka nebo ventil tak by ten volnoběh haproval i na stojícím autě. Je tento stav běžný a má se to takto chovat nebo je někde něco špatně? Díky předem

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12848
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Vysoký volnoběh při jízdě na neutral

Příspěvek od stano. » 28.01.2023 08:36

Volnobezny ventil nemas.
Take spravanie otacok je v poriadku. Dviha to prave posilnovac riadenia a za jazdy tiez kvoli tomu drzi zvyseny volnobeh. Aby servopumpa pod zatazou nezdochla motor.

Boocheer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 24.01.2023 00:10

Re: Vysoký volnoběh při jízdě na neutral

Příspěvek od Boocheer » 28.01.2023 09:43

Díky za uklidnění :) Takže u tohoto motoru je volnoběh řízen pouze klapkou. Já jsem si říkal že jsem buď slepý nebo tam ten volnoběžný ventil vůbec není, jen tak na rychlo jsem do toho nahlídal a prostě jsem ho nikde nenašel :D

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů