osvětlení spz

swordfish220
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05.11.2022 19:03

Re: osvětlení spz

Příspěvek od swordfish220 » 19.11.2022 12:51

OK, super, děkuji ;) vyzkouším

swordfish220
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05.11.2022 19:03

Re: osvětlení spz

Příspěvek od swordfish220 » 29.01.2023 21:39

ahoj všem, posunul jsem se v hledání závady nesvítící SPZ k verdiktu. Po všelijakém proměřování jsem došel k závěru, že problém je v kabelovém svazku, který kopíruje práh. Nedařilo se proměřit konkrétní org/blk vodič od svazkové zásuvky pod A sloupkem do zásuvky v zavazadlovém prostoru a došlo k nejhoršímu - rozebrání tapecu a plastových dílů, protože to už byla jediná věc, na kterou jsem měl vědomosti. V úrovni zadních levých dveří jsem zjistil, že je celkem zásadně porušená izolace onoho org/blk vodiče. Odstranil jsem tovární černou izolačku a postupoval jsem dopředu. Na úrovni B sloupku jsem objevil místo, kde je vodič úplně holý v bílém plastovém korytě, které bylo místy spečené dohromady. Konkrétní vodič se v tomto místě kompletně rozpadl. První místo, kde se podařilo proměřit, byl až v půlce řidičových dveří. Bohužel škody jsou takové, že je poškozená izolace i některých jiných vodičů.

Vodiče jsem si sepsal podle barev i s přibližným průřezem. Měl jsem představu, že si sednu ke kompjůtru a v pohodlí domova si z nějakého eshopu naházím do košíku vodiče podle barev a poškozené kusy vyměním, ale takový sortiment jsem nenašel a proto bych se chtěl kohokoliv zeptat, jestli má s opravou svazku zkušenosti a mohl by mě navést, kde vodiče pořídit. Nejsem autoelektrikář a nenapadá mě, kde hledat.

Jakým způsobem bude nejlepší vodiče vyměnit? Mám se vykašlat na barvičky a těch 50cm vyměnit jednotnou barvou? Jak spojujete vodiče ve svazcích, aby byl spoj trvanlivý a spolehlivý?

děkuji za radu :wink:
Přílohy
IMG_4003.JPG
IMG_4005.JPG
IMG_4006.JPG
IMG_4007.JPG

Uživatelský avatar
jenikHK
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2971
Registrován: 10.03.2008 14:30
Bydliště: Praha

Re: osvětlení spz

Příspěvek od jenikHK » 29.01.2023 21:48

Prakticky máš několik možností.
Buď koupit svazek z vraku a použit barvy, které potřebuješ, případně pokud bys jo chtěl hrát tak rozplést a použít kompletní vodiče včetně pinů. Za mě ale zbytečně pracné.
Osobně bych volil cestu opravy, tj. koupil vodiče patřičného průřezu FLRY v dostupných barvách a napojil poškozená místa. Holt by barvy neseděly všude a vždy.
Napojení je ideální krimpovacími spojkami. Méně vhodné je letování, ale pro vedení v prahu bez nějakých ohybů nejspíš přežije auto i to.
Ford C-Max 1.8i 16V, 2010, Titanium
Obrázek

Byl: Ford Focus 1.8 TDdi kombi, 1999, ghia
Byl: Ford Sierra 2.0i DOHC kombi, 1989, LX

swordfish220
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05.11.2022 19:03

Re: osvětlení spz

Příspěvek od swordfish220 » 29.01.2023 22:39

díky za rychlou odpověď! Popravdě, svazek z vrakáče mě nenapadnul, ale jak píšeš, bude to piplačka. Můžeš mě nesměrovat, kde pořídím FLRY vodiče a krimpovací spojky, resp. s jakým matrošem jsi zvyklý dělat? Že nebudou sedět barvy přežiju, už to víckrát dělat nechci :D

Uživatelský avatar
jenikHK
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2971
Registrován: 10.03.2008 14:30
Bydliště: Praha

Re: osvětlení spz

Příspěvek od jenikHK » 30.01.2023 00:27

Kabelové spojky například tyto
https://www.vpcentrum.eu/kabelova-spojk ... l-do-1-5mm

A FLRY rovněž mají.

Pokud se jedná o opravu pár vodičů, tak by se dalo použít i klasických CYSY vodičů, které mají v každém elektru - jen izolace je zbytečně silná.
Ford C-Max 1.8i 16V, 2010, Titanium
Obrázek

Byl: Ford Focus 1.8 TDdi kombi, 1999, ghia
Byl: Ford Sierra 2.0i DOHC kombi, 1989, LX

Odpovědět

Zpět na „Focus - karoserie 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host