Jaké máte neorig. autorádio? Recenze v 1. prispevku!

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gabo015
Nováček
Nováček
Příspěvky: 175
Registrován: 02.02.2013 18:51

Jaké máte neorig. autorádio? Recenze v 1. prispevku!

Příspěvek od Gabo015 » 26.01.2019 14:56

Samozrejme ze volba c. 1 je kupa znackoveho sony, pioneer, jvc, kenwood. Ale chcel som vediet nazor na toto z ciny. Lakal ma displej- cuvacia kamera.
Ford Focus II 1,6 Ti-VCT ,r.v.2006

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Jaké máte neorig. autorádio? Recenze v 1. prispevku!

Příspěvek od ScorpionSX » 27.01.2019 12:36

Určite by som kvôli tomu pidi-displejíku do toho nešiel. Ak chceš kameru, tak si kúp 2DIN s kamerou, alebo spätné zrkadlo s displejom (origo, neorigo, neorigo panel nacvakávací na pôvodné zrkadlo).
S týmto šuntom budú len problémy. Na vyskúšanie možno ok, ale s tým, že popri tom objednať aj "normálne" značkové rádio. Alebo na allegre kúpiť originál Ford (čo by bola moja volba), ceny sú tam viac než dobré a nemusíš riešiť rámiky, redukcie a adaptéry na ovládanie pod volant.
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
Gabo015
Nováček
Nováček
Příspěvky: 175
Registrován: 02.02.2013 18:51

Jaké máte neorig. autorádio? Recenze v 1. prispevku!

Příspěvek od Gabo015 » 15.03.2019 14:28

Konecne som sa dokopal ku kupe noveho radia. Zatial velka spokojnost. Je to Kenwood KMM-BT 304.Obrázek
Ford Focus II 1,6 Ti-VCT ,r.v.2006

mome246
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 01.05.2020 13:51

Re: Jaké máte neorig. autorádio? Recenze v 1. prispevku!

Příspěvek od mome246 » 01.05.2020 13:56

A zkoušeli jste někdy dát autorádia typu 2din (odmazana inzerce) do auta, kde se nachází klasické autorádio? Je to vůbec možné?

restinspace
Příspěvky: 1
Registrován: 25.08.2022 18:06

Doporučení na 1DIN rádio do 1000Kč?

Příspěvek od restinspace » 07.06.2023 18:04

Zdravím Forďáci,
Sestra měla 6000CD RDS E-ON ve svém FoFo 1, ten ale přestal před měsícem kompletně fungovat. Již dříve byl problém s CD mechanikou, kde bylo X let zaseklé CD, které se mi "násilím" podařilo vytáhnout, avšak samotný mechanizmus již od té doby nefungoval. Tento týden jsem se tedy snažil zprovoznit rádio, které nejevilo žádné známky života. Rádio jsem z palubní desky vytáhl a překvapivě jsem našel přepálený napájecí kabel, viz. foto. Zajímavé na tom je, že žádná pojistka nebyla přepálená, tak snad to byla chyba samotného autorádia a ne kabeláže.
konektor se vytáhl společně s piny samotného autorádia.
konektor se vytáhl společně s piny samotného autorádia.
rádio přepálené 1-min.jpg
Chtěl bych tedy k narozeninám koupit sestře nové autorádio (1DIN, plastovou redukci seženu). Co jsem se díval na různá starší doporučení tady na fórum tak spousta lidí doporučuje Sony, Pioneer, Kenwood atd., ty jsou ale dražší a také ty jednotlivá fóra jsou starší a v dnešní době jsou na trhu nová autorádia. Chtěl bych tedy koupit sestře nějaké autorádio, nejlépe s bluetooth nebo alespoň usb portem, do 1000Kč,-. Sestra je nenáročný uživatel, takže kvalita nemusí být nejlepší. Našel jsem si na internetu nějaké autorádia okolo 500-600Kč, které podporují bluetooth, MicroSD slot, 2x usb slot a dalších X funkcí. Nejsem si ale jist, jestli takové levné autorádio s desítkami moderními funkcemi vydrží trochu delší dobu a jestli takové autorádia jsou alespoň trochu kvalitní. Chci se tedy zeptat jestli nemá někdo nějaké doporučení nebo zkušenosti s takovými novějšími autorádii.

Posílám zde rádio, které by odpovídalo mým/sestry požadavkům. Nemá s ním někdo zkušenosti? Nebo znáte nějaké lepší?
https://www.novexplus.cz/autoradio-ncs- ... -sd-2xusb/

Díky Forďáci <3

fikus9
Příspěvky: 1
Registrován: 22.05.2023 01:55

Re: Jaké máte neorig. autorádio? Recenze v 1. prispevku!

Příspěvek od fikus9 » 14.06.2023 20:54

Screenshot_20230614-204158_Gallery.jpg
Zdravím fofáky,

prosím o radu. :nixw:
Lze sehnat a nahradit konektor na napájení autorádio, který trčí z auta u fordu focus mk1 ? (Pak bych napojil origo radio,nebo aftermarket přes redukce)

Jak vznikla níže popsaná závada a má cenu instalovat nové rádio ?
Na původním autorádio 6000cd rds eon jsem objevil přesně stejnou závadu jako kolega (restinspace). Auto jsem dostal už s nefukčním, neragujícím rádiem. Prvně jsem našel a vyměnil přepálenou pojistku č.41 (pojistka č. 31 byla ok.) Po výměně se z rádia začalo dýmit. Po demontáži pomocí 4 hřebíků, jsem objevil dva přepálené kabely přiškvařené ke konektoru bloku A. (Jak jsem progooglil asi napájecí a kosterní viz foto).Předem upozorňuji- v elektrice se moc nevyznám, děkuji za pochopení a dobře myšlenou radu. Při vytahování tohoto připečeného konektoru kleštěma jsem vytáhl i dva piny ze sběrnice rádia jak to bylo přitavené. Po vyměnění další vypálené pojistky č.41 a teď už i č.31 jsem po rozdělení těchto přitavených drátů naměřil 12,6 V i bez klíčku v zapalování. Mám dojem že mezi těmito dráty v konektoru A docházelo ke zkratu, jelikož mi to i bez zapojeného rádia vypálilo obě pojistky. Teď pojistky drží a je tam napětí od baterky 12,6 V, ale nevím jak k této závadě vůbec došlo a jestli se může připadně opakovat i s novým konektorem a novým rádiem ? Děkuji moc za radu.
Přílohy
Screenshot_20230614-205155_Gallery.jpg
Screenshot_20230614-204218_Gallery.jpg

miso.dca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 02.08.2012 09:38

Rádio s GPS

Příspěvek od miso.dca » 01.08.2023 20:10

Ahojte,
viete mi poradiť nejaké fajn rádio s GPS (ktoré by sa samozrejme dalo aktualizovať, ideálne cez wifi - proste spravím hotsport cez telefón a viem si aktualizovať mapy), ďalej samozrejme prehrávanie hudby, CD to mať nemusí, zadnú a ani prednú kameru tiež nie, USB je dúfam samozrejmenosť, samozrejme nahranie hudby cez USB, tak isto ako Bluetooth a spárovanie s telefónom . Ideálne niečo z činy, nech človek nemusí predať obličku :D Na Ford Focus 2, presnejšie rok výroby 2008 :) ďakujem za každý tip!

blackbox80
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 666
Registrován: 24.01.2020 17:38
Bydliště: Chrudim/PCE

Re: Jaké máte neorig. autorádio? Recenze v 1. prispevku!

Příspěvek od blackbox80 » 02.08.2023 21:00

každé android rádio s wifi :D

tak prvně záleží na rozpočtu protože můžeš mít za 300-400 dolarů verzi s 6GB + 128 GB vč. vysokého rozlišení a AA/Carplay, kde vyměníš celý středový panel a nebo jen ovál za ovál a nebo za 1/3 pofiderní kousek ;)

Odpovědět

Zpět na „Focus - rádio a muzika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů