žárovky - info v 1. príspevku

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12903
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: žárovky - info v 1. príspevku

Příspěvek od stano. » 03.01.2024 08:13

Diky za tip o rekonfigu na HID. Skusim to aj na mojom Cmaxe. Tam ide vsetko bez problemov, ale na bielej stene je vidno ako keby Nightbreaker LED "blikali" - trasie sa im intenzita. Moze to robit prave kontrola vypalenej ziarovky (?)
Nasiel som, ze treba:
you can change #14 to "Alternative HID" and #17 to "without dimmed dipped headlights"

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1739
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: žárovky - info v 1. príspevku

Příspěvek od ScorpionSX » 03.01.2024 15:38

stano. píše: 03.01.2024 08:13 Nasiel som, ze treba:
you can change #14 to "Alternative HID" and #17 to "without dimmed dipped headlights"
Áno, toto je presne ono, "Alternative HID" je ten parameter :palec_nahoru:

To blikanie, ak je to to čo myslím, tak potom to nie je tým. Mne to robilo tiež na H7 LEDkách takých tých kompaktných, ktoré vyzerajú ako obyč. H7 žiarovky, bez žiadneho externého driveru atď. Robilo mi to hlavne po naštartovaní, kým ešte alternátor tolko "nealternuje" ( :mrgreen: ) a napríklad keď som ešte aj pozapínal výhrevy kade-čoho a dokonca aj točil volantom - servo.
Myslím, že tu je jediné riešenie prejsť na kvalitnejšie žiarovky, čo som aj ja spravil, objavil som jedny, ktoré sa bez problémov zmestia do AFS svetiel na FF2 pred-FL a nemusím upravovať krytku. Niekde na posledných stránkach v mojej galérii som ich aj linkoval.
Horšie je, že ty píšeš, že to robia NB LED, čo by podmienku kvalitných žiaroviek spĺňalo, takže buď myslíme iný druh toho preblikávania, alebo je to ozaj tá kontrola žiaroviek. No, vyskúšaj a uvidíš, neviem o aký ročník C-Maxu sa jedná...ale ak má tento parameter, tak to bude niečo novšie než môj 2005 Focus, takže tam by už takáto kontrola mohla byť, mne kontroluje len smerovky. :nixw:
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12903
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: žárovky - info v 1. príspevku

Příspěvek od stano. » 05.01.2024 21:22

Ja mam poFL model. Focccus mi s nim nespolupracuje. Chcel som prehodit typ svetla na ten alternativny HID, tak som skusil cez Forscan. No vyhodilo mi to tam asi 10 moznosti a aktualne som mal hodnotu 18, co mal ako Unknown alebo Incorrect. Explicitne hodnota Alternative HID tam ani nebola. Tak som to nechal tak.
To blikanie (flickering) je vidno iba na bielej stene. Asi to ani nebudem riesit. Pripadne skusim pripojit par tisic uF kondenzator, co to spravi, aspon na skusku. Ked to zavesim priamo na paticu H7 (kam ide konektor z LEDky) ani nemusim riesit vodotesnost a narezavanie kablov do svetla.
Teraz mam kabrio rozhadzane po garazi, najprv musim dokoncit to :lol:

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti