FL 08 divné zvuky pri vytočenom volante a väčšej zátaži...

Odpovědět
Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

FL 08 divné zvuky pri vytočenom volante a väčšej zátaži...

Příspěvek od madbugie » 16.06.2010 09:44

hmmm tak sa mi blíži koniec 2 ročnej záruky (aj ked mam 5 ročnu ale tam už sa nevztahujú nápravy, tlmenie atd.)

Problém 1:

ked je auto viac zaťažené cca 300 - 350 kg a viac tak pri pomalých rýchlostiach 1ka a 2ka pri jazde v zákrutách s viac vytočeným volantom sa ozve dosť nechutné kovové hučanie - dost silné ( niečo ako ked sú mokré brzdy na horskom bycikli a nechutne to hučí ) väčšinou a viac to robí pri jazde doprava ale sem tam aj dolava... ked je volant rovno tak to nerobí

niekedy to zahučí súvisle cca 0,5 až 1 sekundu a niekedy je to prerušovane asi ako sa otáča kolo

Problém 2:

a kedže sme to v servise nevedeli diagnostikovat (no ked sme tam boli dvaja tak je auto málo zaťažené a vtedy to nerobí) tak som začal auto viac počúvať bez rádia a dalšie divné zvuky sa mi ozývajú zo zadnej nápravy pri prejazde nerovností ako taká kovová hrkálka to zahrkoce...

Problém 3:

no problem ako sa to vezme... ked cúvam a následne brzdím tak sa ozve taký ten kovový hukot zrejme zo zadu asi brzdové doštičky ale v zime mi brzdy pískali ináč a tento zvuk je dost podobný tomu zvuku z problému č. 1

tak som dost one že totok z toho celeho... akurát ma čaká za mesiac garančka tak to ešte testujem aby som to vedel presnejšie popísať ale nepoteší to...

PS: ked ideme autom ako rodinka s detmi tak je to v "pohode" ale ako pribalíme svokru aj s batožinou hned to začne hučat... tak teraz neviem či za to nemôže svokra :D :D :D
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Gromik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 930
Registrován: 22.07.2008 08:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: FL 08 divné zvuky pri vytočenom volante a väčšej zátaži...

Příspěvek od Gromik » 16.06.2010 10:35

Není některý z těch zvuků podobný tomuhle ? => http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 61#p515761
Ford Focus II 1.6 (74kW) Trend, 5dv.hatchback, 03/2007, Fotogalerie.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
KASHA
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 972
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: FL 08 divné zvuky pri vytočenom volante a väčšej zátaži...

Příspěvek od KASHA » 16.06.2010 10:49

Mě napadá že by to mohlo být teoreticky ložisko, le to by si snad poznal, většinou když je načaté, tak hučí při zátěži a do zatáčky, protože se zatíží daná strana auta (kola-ložiska), jinak kovový rachot od brzdy bude asi sjetá destička až na plech, takže při brždění to řachtá)
FORD FOCUS C-MAX, 2,0 TDci, r.v. 2006, titanová šedá, Kola hnusný plechový 16ky od JUNIORA :o), GHIA...kůže, navi...bla bla bla

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: FL 08 divné zvuky pri vytočenom volante a väčšej zátaži...

Příspěvek od madbugie » 16.06.2010 12:26

gromik nie tam je to len take cvrlikanie toto je normalne silny kovovy monotonny skor hlbší hukot ktory prehluši aj radio

kasha zodrate doštičky to nebudu... (20 000 km) brzdy mi pískali v zime ked boli tuhé mrazy ale to bolo také pískanie toto je hlboký hukot... a žeby sa odporúčalo ložisko po tak málo km ?

ma napada že v zime som chytil jeden výbrus cca 6 cm vysoky neoznačený v 50ke či sa mi tam niečo neohlo kujva..

lebo to zahučí niekedy zhruba v intervale ako sa otočí koleso 1 krat... takže to huka silnejšie slabšie silnejšie slabšie a ked vyrovnáš volant to prestane...

krucinál :wallbash: :wallbash: :wallbash:
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
KASHA
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 972
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: FL 08 divné zvuky pri vytočenom volante a väčšej zátaži...

Příspěvek od KASHA » 16.06.2010 19:34

tož to zdvihnout na hever a zkusit zalomcovat kolem, jesti není někde něco uvolněného nebo nění něco zohlého, ale fakt mě nenapadá co by se tam mohlo zohnout tak, že by to takhle cvakalo.
FORD FOCUS C-MAX, 2,0 TDci, r.v. 2006, titanová šedá, Kola hnusný plechový 16ky od JUNIORA :o), GHIA...kůže, navi...bla bla bla

Uživatelský avatar
georgi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1285
Registrován: 24.08.2008 11:49
Bydliště: BA (94%) / BB (4%) / RA (2%)
Kontaktovat uživatele:

Re: FL 08 divné zvuky pri vytočenom volante a väčšej zátaži...

Příspěvek od georgi » 16.06.2010 19:47

Ak si chytil vytlk, kludne to mohlo schytat to lozisko. Na test doporucujem 2 vrecka cementu do kufra, nech mas spravnu zataz... a tak ho mozes dat rovno aj do servisu ;).
FF II FL HB Titanium X 1.8TDCi Sea Grey, Galerka: https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=11402 - predaný :'-(

Obrázek

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: FL 08 divné zvuky pri vytočenom volante a väčšej zátaži...

Příspěvek od madbugie » 16.06.2010 22:20

veru tak...

mám v pláne naložiť bratov a kamaráta a bude to cca 450 kg "živej" váhy a pojdeme sa večer vyblbnuť na Tesco parkovisko... aby v tom bolo jasno...

a asi skončím v kufri ako tu niekto písal ked testoval čo mu buchoce vzadu na nápravách lebo to hrkotanie pri prechode nerovností tiež nie je bohviečo... aj ked je to slabé a v prípade pusteného rádia to nepočujem predsa len by to tam asi nemalo byť...

začína ma ten moj fordik :shocked: to že tam hocičo vrzgoce pukoce som si už zvykol ale taketo pazvuky už su moc...
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

mirpec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02.07.2010 13:40

Re: FL 08 divné zvuky pri vytočenom volante a väčšej zátaži...

Příspěvek od mirpec » 05.03.2024 15:39

Ahoj, podarilo sa ti prísť na to hučanie? Mne to robí pri pomalej jazde, opakujúce sa hučanie podľa rýchlosti otáčania kolies. Niekedy zosilnie v zákrute. Zmizne pri jazde nad cca 20 kmh. Obe ložiská menené, pomocné ložiská na poloosách sú v poriadku.
A mám aj tvoj problém 2 - kovové hrkanie vzadu vpravo pri prejazde jemnými nerovnosťami.

Odpovědět

Zpět na „Focus - podvozek 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host