Ford Galaxy MK3 - čoudí, kouří, ale diag je OK

Motor, převodovka, DPF ...
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
gabriiel
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 01.12.2012 19:47
Bydliště: Chrudim

Ford Galaxy MK3 - čoudí, kouří, ale diag je OK

Příspěvek od gabriiel » 24.03.2024 21:39

Ahoj,

resim nejspis nejakou zvlastni situaci (nevim jestli primo zavadu). Najeto 188.000 km, auto jezdi jako drak, vykonu na rozdavani, ale kdyz jsme cvicne zkouseli u znameho emise (furt to nejak moc zralo naftu, se mi tak zdalo), tak by nejspis neproslo (technickou mame ale platnou). Pry coudi jako parnik. Nikdy jsem si toho nevsiml, az dnes jsem jel v druhem aute za svym galaxy a opravdu pri prerazeni a prislapnuti trochu zacoudi. Necoudi celou dobu, jen pri zrychleni. A neni toho moc, musi se clovek fakt na to zamerit. Ale je to tam.

Delala se pred mesicem staticka regenerace, lital z toho solidni bordel. Od te regenerace mam spotrebu o dobrych 0,7l/100 km nizsi. Auto porad jezdi jako drak, domaci diagnostika fordiag a forscan nic nehlasi (nehlasila ani predtim), u expertu na cisteni DPF jsem byl take na diagnostice, tam take vse ciste, prej jedina zavada by mohla byt mechanicka, ze je treba ucpana tryska na vstrikovani nafty do DPF. To jeste vyzkouseny nemam, nedostal jsem se k tomu.

A kdyz pripojim forscan diagnostiku, tak to hlasi DPF Load Soot 19 % (umi to nacist jen 3 hodnoty). To mi prijde jako docela cisty.

Tak ted nevim proc to coudi. Jinak cepuji jen cistou naftu (bez bio), aditivuji, prolil jsem to uz ruznyma cisticema vstriku, palivove soustavy, pri vymene oleje take leju cistice, vsechny filtry (i palivovy) menim pravidelne, olej take, staram se o to jako kazdy poctivy clen tohoto fora.

Auto necuka, nepada do nouzaku, neblikaji zadny kontrolky, nedela zadny brikule, nelitaji otacky motoru, nezere to olej ani chladici kapalinu, jednoduse nic co by ukazovalo na nejaky problem. Opravdu jezdi bez sebemensich potizi.

Otazka teda zni - kam zamerit pozornost? Co to muze zpusobovat to coudeni?

Predem dekuji za napady.
Ford Focus MKIII TR Easy 2013 | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium 2012 | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek

Pet70
Nováček
Nováček
Příspěvky: 122
Registrován: 02.01.2024 09:50

Re: Ford Galaxy MK3 - čoudí, kouří, ale diag je OK

Příspěvek od Pet70 » 25.03.2024 07:33

Najdi si prudky dlouhý kopec a tam jezdi vytoč skoro do maxima dvojku a trojku , pribrzdi a znova , třicetkrát, čtyřicetkrát
vypni si klima a potom to jdi naměřit znova, podpořil bych to nějakým sajrajtem do nádrže a emise jak u nového vozu

Uživatelský avatar
gabriiel
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 01.12.2012 19:47
Bydliště: Chrudim

Re: Ford Galaxy MK3 - čoudí, kouří, ale diag je OK

Příspěvek od gabriiel » 25.03.2024 18:04

Jeste jsem premyslel nad EGR, ale na diagnostice to normalne meni hodnoty jako ze se otevira a zavira, opet bez chyb.

Ale ten kopec neni blby napad. Aby mi u toho ale neruplo tesneni pod hlavou nebo neco... :D
Ford Focus MKIII TR Easy 2013 | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium 2012 | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek

Pet70
Nováček
Nováček
Příspěvky: 122
Registrován: 02.01.2024 09:50

Re: Ford Galaxy MK3 - čoudí, kouří, ale diag je OK

Příspěvek od Pet70 » 25.03.2024 21:55

taky musíš sjet dolu ne , tak se motor vychladí a odpočine, jen měj vyplou klimosku

Odpovědět

Zpět na „Motor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host