Mytny system SR

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: Mytny system SR

Příspěvek od killerhammer » 11.01.2010 00:29

Quickie píše:neviem si na Slovensku dost dobre predstaviť prepravu vlakmi. Ani len tranzit, nie ešte rozvoz
ja si to viem krasne predstavit
tranzit bez kamionov uplne
a dovoz a rozvoz na uzemie SR vlakom do miest a potom kamionmi alebo jumpermi len na lokalnej urovni, presne ako to robi slovenska posta 8)
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7235
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Mytny system SR

Příspěvek od Quickie » 11.01.2010 00:36

tranzit beriem... treba vyrubiť tranzitné mýto na dvojnásobok súčasného aby sa využívali kolaje... ale kde sa naroluje poliak idúci do pešti? Máme vobec vlakové súpravy na prepravu kamionov? Ak ano, kolko ich je? kolko by stál jeden tranzit cez SR sever-juh? a hlavne ako dlho by to trvalo?
Ak by som čakal na Rolu nejake dva dni a potom ešte zaplatil 250 Ečiek za tranzit, tak sa seriem na cely vlak a zaplatim mýto lebo ma to s naftou stále vyjde lacnejšie.
Preto vravím, že si na SR neviem predstaviť prepravu vlakmi... zatial... a myslim že to tak ešte pár rokov ostane

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: Mytny system SR

Příspěvek od killerhammer » 11.01.2010 00:42

ja s tebou vo vsetkom suhlasim
ale to uz vyriesi trh ako sa bude prevazat, tym najlacnejsim sposobom :idea:
kukni slovensku postu, je pomala a relativne draha :idea:
ako je mozne, ze po ceste na dodavkach to firmy dopravia za tu istu cenu a niekedy aj lacnejsie?
lebo boli lacne cesty !
dopravcovia urcite nezaniknu, za expresne dodanie si ale uz kazdy clovek rozmysli, ci si priplati X-krat tolko co za postu
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Mytny system SR

Příspěvek od zirafak » 11.01.2010 07:02

killerhammer píše:vcedulak, pozri sa ako nase cesty vyzeraju :idea:
je to aj preto, pretoze slovensko sa stalo tranzitnou krajinou, kedze tu dlho nebolo ziadne myto, sade same kamiony, ktore likviduju cesty

ja nehovorim, ze tento mytny system je 100%, je to odflaknute, o tom potom
ale platit naozaj musia a to nasobok toho co doteraz :idea: :!:
cize to, ze prostestuju chapem a respektujem
podporim aj znizenie dane na PHM, lebo to sa tyka aj mna
ale ostatne je ich problem :idea:
oni podnikali na spolocnych cestach za minimalne naklady, ja som z toho nic nemal :!:
preco tazky naklad neprevezu vlakom alebo lodou? lebo je to N-krat drahsie :!: :!: :!:
to je co za spravodlivost?

jasne, ze sa myto premietne do ceny vyrobkov. lenze mytny system bude v buducnosti vsade v europe. a dokonca sa zavedie jednotny system :!:
proste to musim akceptovat, kedze zijem v EU :idea:

minuly rok som mal 4 nehody naprav na vytlkoch, ktore tazko sposobilo osobne auto. ja som tiez za opravu defektov, nove gumy, 2 geometrie zapaltil desattisice korun :?
KH zasnem,ale obcas pises myslienky,ktore vyjadruju presne aj moj nazor.Uplny suhlas :lol:

Uživatelský avatar
vcedula
.
.
Příspěvky: 4065
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

Re: Mytny system SR

Příspěvek od vcedula » 11.01.2010 08:14

tak jo chlapi, kazdy sa starate len o seba, ja viem, doba je kruta, casto sa tak musime spravat.
Pozerate sa na to cez cesty, ako vyzeraju a kto po nich jazdi. Ze su rozbite, same vyjazdene kolaje a podobne tankodromove prvky. Niekto to zaplatit musi. Toto vsetko je pravda. S tymto suhlasim, podpisem sa pod to. Nemam s tym najmensi problem.

S cim vsak problem mam je, ze sme zaplatili brutalne velke peniaze za system, ktory mal zvysit prijem z tranzitu po nasich cetach. Zaplatili sme za to asi tolkoto:

niekde som cital, ze po slovenskych cestach jazdi cca 200 000 kamionov, z coho pravidelne cca 80 000 (tolkoto je nariklad teraz registrovanych a to je este len zaciatok roka). Za myto sme zaplatili 840 milionov EUR. Z toho vyplyva, ze kazdy pravidelny kamion musi zaplatit 10 500 EUR na to, aby sa vratila investicia do myta. Teraz sa vratim k svagrovi. On sam na svojich 2 autach (a to sa nezivi rozvozom tovaru, je to len doplnkova sluzba) zaplati na myte za rok za kazde auto cca 6500 EUR, tzn. ze ak by on bol priemerny prepravca, tak cele myto je zaplatene behom 2 rokov. Co je fajn, pretoze okamzite po splateni myta sa mozu vybrane peniaze pouzit na opravu ciest. Lenze....860 mil EUR je cena, za ktoru by sme mali mat uz samostatnu raketu na obeznej drahe a nie ze takyto idiotsky primitivny system. Je to ciste vydieranie prepravcov, nic viac.

Ja osobne suhasim so strajkujucimi hlavne kvoli tomuto:
- mytny system stal take nehorazne peniaze, ze ma byt bezproblemovy, otestovany, bez chyb. V nemecku zavdzali mytny system 1.5 roka, az potom ho pustili pre vsetkych vsade. U nas sa tvoril tusim 3 mesiace a rovno sa pustil do prevadzky. Mytny system je nedokonceny a je to amaterska fuserska praca za nehorazne peniaze
- zavedenie mytneho systemu pocas ekonomickej krizy je absolutne najmenej vhodny termin na zavedenie. Jeho zavedenie by sa malo odlozit az do doby, ked sa ekonomika postavi na nohy
- UNAS sa snazil na svoje poziadavky poukazat este pred zavedenim myta, ale vsetci ich ignorovali. Uz ako zufaly pokus poslali 14.12. premierovi list, v ktorom ho ziadaju o jednanie za ine pravidla myta. Vsetci sa k nim otocili chrbtom a arogantne ich ignorovali. Takyto pristup si nezelam, teraz sa ma to netyka, ale onedlho moze prist problem, ktory sa dotkne priamo mna a ocakavam, ze sa mi nikto neotoci chrbtom ale bude so mnou komunikovat. Za tuto aroganciu by mali padat zodpovedne hlavy.
Ford Focus II 2.5T Duratec ST 166kW/320 Nm Electric Orange
bol: Ford Focus II 2.0 Duratec 110 kW/194 Nm Panther Black + 60mm throttle body

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: Mytny system SR

Příspěvek od killerhammer » 11.01.2010 08:38

vcedula, mytny system stal 860mil eur
napr. cesta R1 nitra - zlate moravce stoji 1.8 mld eur ale kedze sa nestavia zo statnych penazi priamo ale cez sukromneho investora (PPP), stat za nu zaplati v priebehu 30 rokov 3.76 mld eur na splatkach :!:

na jednej strane proste mas predrazene ceny za vsetko co suvisi s cestami
na druhej strane mas tlak vlady (vsetkych vlad) aby sa to zacalo splacat, pretoze inak to polozi statny rozpocet

ja sa obavam, ze sme boli setci brutalne podvedeni a nase politicke hieny budu po nas xciet cely ten ucet zaplatit :!: :!: :!:

este k tym prispevkom do statneho rozpoctu SR
stanovisko NDS:
po zavedeni myta od 1.1.2010 sa ocakava navyseny prijem do SRSR zo sucasnych 2 mld skk na 5 mld skk (teda 3 mld skk rocne, 100 mil eur) :idea:
cize myto zdrazuje cenu za uzivanie ciest v priemere 2.5-krat :!:
samozrejme, tym co jazdia denne ohromne vela ho moze predrazit aj 100x :!:
naopak, tym co jazdia malo, mozno aj zlacnie :idea:
NDS ma naplanovane mytny system splatit v priebehu 4 rokov. pocas tychto 4 rokov nie cele myto pojde na splatku projektu (ma ist zhruba 70% na splatku projektu, 30% do udrzby ciest). potom dalsie roky 100% ma ist do ciest

nasledne po zavedeni myta na osobne auta sa ocakava este prijem +1 mld skk (33 mil eur) od osobnych aut :!: :!: :!:
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
vcedula
.
.
Příspěvky: 4065
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

Re: Mytny system SR

Příspěvek od vcedula » 11.01.2010 08:53

to je vsetko fasa, tak to chceme, aj ja. Ovsem ako som pisal, za takyto posraty system zaplatit take nehorazne peniaze....ved su to peniaze nas vsetkych, musi nas to zaujimat. Mna osobne to teda zaujima.

Mimochodom, cital som jeden blog, ktory pisal nejaky chalanisko, co robi na nejakom velmi podobnom systeme, len to nie je myto ale nejake sledovanie kamionov po europe ci co. Odhadoval naklady na nas mytny system na 100 mil Sk 8O my sme zaplatili 26 miliard Sk. Sucasne technologiu oznacil za zaostalu, takisto mytne krabicky za smejdove. Vidim to tak, ze nas okradli o 26 miliard Sk, nebudem ticho...kazdy pracujuci obcan Sk zaplatil za myto cca 10 000 Sk zo svojich dani. Toto ma fakt serie...
Ford Focus II 2.5T Duratec ST 166kW/320 Nm Electric Orange
bol: Ford Focus II 2.0 Duratec 110 kW/194 Nm Panther Black + 60mm throttle body

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Mytny system SR

Příspěvek od zirafak » 11.01.2010 09:03

Trochu odlahcim debatu :lol:
Dobre,ze som si ST kupil uz teraz a mozem sa na nom este relativne riadne vyblaznit,lebo ak by som si ho kupil v dobe,ked bude ficat mytny system pre osobne auta,bude drahsie palivo,drahsie poistky a mozno dalsie vymyslene poplatky,ktore mozno tato a dalsia vlada vymysli,mohol by som ho tak akurat nechat stat v garazi,alebo sa obcas previest po ceste 2-hej,3-tej triedy,alebo polnej ceste :mrgreen:
Jazdime pokial mozme :idea: :!: :wink:

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: Mytny system SR

Příspěvek od killerhammer » 11.01.2010 09:54

vcedulak, mas pravdu a presne o to ide
ak teraz pomozes dopravcom v proteste a nebodaj im vlada znizi vydavky za myto, tak tie zvysne peniaze co bude treba zaplatit hodia na osobne auta alebo tam inak presunu z nasich dani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
preto ich nepodporim v ich podnikani :!:
znizenie spotrebnej dane za PHM podporim, ak sa to tyka aj zlacnenia benzinu :idea: :wink:
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
vcedula
.
.
Příspěvky: 4065
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

Re: Mytny system SR

Příspěvek od vcedula » 11.01.2010 10:34

uz sa na to vykaslem KH, ja sa citim ako slobodny clovek, ktoreho dane sa pouzivaju na chod statu. Vlada je tu na to, aby nam sluzila, nie aby sme my sluzili vlade. Ak by nam zaviedli prilis vysoke myto a osobne auta, tak osone robim zbierku na odstrel.
Ford Focus II 2.5T Duratec ST 166kW/320 Nm Electric Orange
bol: Ford Focus II 2.0 Duratec 110 kW/194 Nm Panther Black + 60mm throttle body

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7235
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Mytny system SR

Příspěvek od Quickie » 11.01.2010 10:53

rád prispejem

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: Mytny system SR

Příspěvek od killerhammer » 11.01.2010 10:57

vcedula, quickie, v podstate mame rovnaky nazor na vec
len vy este pridavate aj sucit s dopravcami, okej beriem 8)
to co pises, s tym ja suhlasim

to mytne na osobne auta bude hodne tvrde :!:
ako som pisal vyssie +3mld skk rocne z myta pre kamiony a vidis aky to znamena stav pre nich 8O :idea:
+ 1mld ma byt z osobnych aut, takze zdrazenie sa da ocakavat aj ked mozno na 3x nizsej urovni ako pre dopravcov :idea:
cize ak niektorym kamionistom, ktori vela jazdia, stupli naklady za cesty 100x, tak sa da matematicky predpokladat, ze osobnym autam pri podobnom najazde stupnu 30x :idea: 8O :?

myto zasa rozdeli spolocnost, lebo niektori budu platit viacej, iny menej, podla toho kolko jazdia.
ale to je spravodlivost za uzivanie ciest

druha vec o ktorej hovorime vsetci spolocne je, ze ta cena bude vzdy prestrelena lebo boli prestrelene ceny pri vystavbe dialnic a pri vyberani a zavedeni mytneho systemu (vybrala sa najdrahsia ponuka)
peniaze ktore boli nato pozicane uz davno skoncili v sukromnych vreckach firiem doprastav, skytoll atd atd , ale my ich musime splacat :!:
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7235
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Mytny system SR

Příspěvek od Quickie » 11.01.2010 12:20

Killy pekne mudro píšeš, len nechapem prečo to teda staviaš do tej polohy, že podporou dopravcov by si sa skladal na ich podnikanie. A prečo aj nie, ked je to na dobro veci?? V trhovej ekonomike sa každy sklada na každeho podnikanie. kúpou chleba sa skladas na podnikanie, polnohospodarov, mlynov, pekarov a aj dopravcov. Neviem co presne je tvojim zamestnanim, predpokladam že oblasť IT.. trošku to zlahčím a laicky napíšem, že tebe sa na chlebík skladajú všetci klikači na webove stranky ktoré robíš.. (nechytaj ma potom za slovíčka, fakt netušim co presne robiš :wink: ).
Zase trochu strelim od boku ale predstav si že by štát povinne nanutil mať v domacnostiach internet, potom by zdvihol jeho cenu napr. len o 100%. Ludia by internet pozrušovali, prestali by klikat na tvoje web stránky. Išiel by si štrajkovať že je to pre teba likvidačné, žiadal by si podporu od ludí a tí by sa na teba vysr... :mrgreen: (fikcia)

Ty si podpísal petíciu len preto, lebo chceš lacnejší benzin, čoho predpokladom su nižšie spotrbne dane. A na dopravcov zvysoka kašleš, lebo ta nezaujimaju.

Ja som petíciu nepodpísal lebo už bolo po hlavnej petičnej akcii ked som bol na pumpe.
Dopravcov podporujem plagatikom v aute
- lebo maju pravdu
- lebo mýto je zle nastavené
- lebo chcem lacnejší benzín
- lebo som kedysi jazdil a viem o čom ten život je
- lebo ako jediní za súčasnej vlady maju gule dať najavo svoj nazor a stáť si za svojim (aj ked už čiastočne polavili, čo bola podla mna chyba)
- lebo idú proti Ficovi :mrgreen:

poradie bodov neovplyvnuje ich dôležitosť :P

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: Mytny system SR

Příspěvek od killerhammer » 11.01.2010 12:53

v pohode quickie
ono kazda doba potrebuje revoluciu, povedal rus trockij :mrgreen:
ja si tiez rad zahadzem kamenne kocky do policajtov za vyssi princip :mrgreen:
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
vcedula
.
.
Příspěvky: 4065
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

Re: Mytny system SR

Příspěvek od vcedula » 11.01.2010 13:16

Lenze toto nie je revolucia, toto je protest voci arogancii moci.
Ako som uz pisal, UNAS pisal uz 14.12. premierovi, kory sa na nich vykaslal.
Keby mali ist podla byrokratickych pravidiel, tak by este teraz stale vybavovali len to, ci ich budu povazovat za partnera a museli by platit nezmyselne myto. Oni nechcu nieco presadit, oni chcu poukazat na likvidaciu a s tym nemozu cakat, lebo ich to zatial zlikviduje.

Vlada ide na to taktikou: klidek, cas je s nami. Cim dlhsie budu protestovat, tym vacsie budu mat straty a ked skrachuju, tak sa vyhovorime ze je to kvoli protestom. Oni vedia, co robia, oni maju moc. Ja len dufam, ze im to neprejde.
Ford Focus II 2.5T Duratec ST 166kW/320 Nm Electric Orange
bol: Ford Focus II 2.0 Duratec 110 kW/194 Nm Panther Black + 60mm throttle body

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] a 1 host