Stránka 1 z 1
nakup pres internet mimo EU
Napsal: 01.12.2010 09:57
od spoofan
Ahoj,
mam v planu koupit neco z USA. Prodavajici je ochoten napsat na balik "Gift" a nizsi cenu, aby se obesli dane pri dovozu zbozi. Nebudou po me, ale celnici chtit nejaky doklad o nakupu? Treba pri posilani na Slovensko se mi uz stalo, ze po me chteli fakturu, kde byla uvedena castka, za kterou jsem to kupoval. Ze je to "Gift" je absolutne nezajimalo
Nejake zkusenosti?
Re: nakup pres internet mimo EU
Napsal: 02.12.2010 21:41
od tomv
myslím, že "gift" mají už dávno prokouknutý
maximálně ti můžou dopočítat DPH a Clo. Klidně můžou balík rozdělat a napočítat ti to podle nějakých tabulek. Když dodáš fakturu a bude se jim zdát OK napočítají ti to podle faktury.
Když něco objednávám počítám to tak, aby to i při dopočítání cla a dph bylo pořád výhodnější než u nás, ale ještě se mě nestalo, aby mě něco dopočítali.
Nebo si to objednej někde z EU,tam neplatíš ani clo ani dph

Re: nakup pres internet mimo EU
Napsal: 02.12.2010 22:07
od spoofan
Diky za odpoved, z USA je to prave o neco vyhodnejsi, ale po zapocitani DPH a cla uz ne...Takze premyslim, ze bych se s prodavajicim dohodl, ze mu to zaplatim na 2x a v pripade potreby celnikum ukazal platbu z PayPal s tou nizsi sumou - ktera bez problemu projde. Nebo proste pockam, az bude neco vyhodneho v EU

Re: nakup pres internet mimo EU
Napsal: 03.12.2010 12:47
od risomas
Staci ak pribali k tovaru fakturu kde je nizsia suma. Ak to viditelne nebude klamstvo tak tomu musia verit. Kupil som z usa desiatky veci v cenach cez 200E a nikdy mi clo ani dan nenauctovali.
Re: nakup pres internet mimo EU
Napsal: 03.12.2010 12:58
od spoofan
Diky, snad nespoznaju rozdiel medzi $150 a $400
