Řešení pokut....!!!

Moderátor:Quickie
Odpovědět
Uživatelský avatar
kratales
Junior
Junior
Příspěvky: 258
Registrován: 17.10.2012 12:07
Bydliště: Jihlava

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od kratales » 13.11.2018 17:58

Nepaušalizuji. A pojistku proti blbosti nemám, před rokem jsem ji zrušil. Nedělám vyloženě nic rizikového, abych proti tomu musel být pojištěn. Navíc vždy si důkladně prostuduji VOP a to mě od několika pojistek už spolehlivě odradilo. Párkrát už jsem byl PČR zastaven za přestupek a vždy jsem si byl vědom spáchaného přestupku a trest jsem akceptoval. Díky slušnému jednání byl několikrát můj přestupek vyřešen domluvou a když už jsem byl potrestán, tak byla pokuta na spodní hranici. Promiň, ale tomu tvrzení, že ty si parkoval správně a dostal si pokutu a ostatní, kteří parkují špatně potrestání nejsou, tak tomu se mi moc nechce věřit. Ale správní orgán ti musí daný přestupek prokázat a to činí často na základě dokumentace (foto) od strážníka. Pokud by to bylo tak jak píšeš, tak pochybuji, že by správní orgán vůbec zahájil řízení.A i kdyby náhodou jo, tak opravdu na toto potřebuješ "právní" zastoupení? Za chvíli tu také můžu být pojistka pro páchání výtržností Co kdyby mě náhodou nějaký policista nebo strážník neprávem obvinil, že jsem chtěl třeba rozbít nějakou výlohu nebo ukrást někomu peněženku. Znám dva lidi, kteří toto pojištění mají. A ani jeden ho nemá pro "kdyby náhodou".
Ford Focus 2 Combi FL, Duratec 1.6 16V 74kW, rok 2011

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1195
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Řešení pokut....!!!

Příspěvek od Stastlivec » 13.11.2018 18:05

mam to samozrejme na fotkach, dohledal bych to.. respektive asi ne, odesel mi disk se vsemi fotkami :-( a taky jsem psal, ze jsem se na spravni rizeni tesil ale oni se neozvali.. ne ja to nepotrebuju, ja bych se zastoupil sam.. predpokladam ze si sami uvedomili chybu.. ale ver cemu chces, rozhodne nemam duvod tady vykladat vymysly..
ja pojistku na blbost mam, jelikoz je soucasti pojisteni nemovitosti, ale i kdyz nebyla, tak jsem ji mel separe.. clovek nikdy nevi. A to presne plati i u tohohle produktu, clovek nikdy nevi..
jinak me PCR nezastavila nikdy, asi mam stesti..jediny co jsem vlastne platil byla dvakrat stovka za vjezd do zakazu vjezdu, nicmene reseni domluvou uz nelze aplikovat, dalsi soucast odrbavani obcanu..

Uživatelský avatar
kratales
Junior
Junior
Příspěvky: 258
Registrován: 17.10.2012 12:07
Bydliště: Jihlava

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od kratales » 13.11.2018 18:31

Neříkám, že to není možné. V případě MP se nedivím ničemu, ale jak sám píšeš, nikdo to dále neřešil. Každý na to prostě máme jiný názor. Řešit domluvou se přestupky sice dle zákona aktuálně nedají, ale je běžnou praxí, že se tak stále děje. A jak říkal můj kamarád dopravák "Pokud se mnou někdo jedná slušně a chybu uzná, tak jsem ochoten přimhouřit oči, domluvit mu a nechat ho jet. Ale pokud na mě vyrukuje nějakej arogantní frajírek (samozvaný expert/právník), tak si ho pěkně vychutnám a dostane to za maximálku". Já osobně nijak zvlášť předpisy nedodržuji a často jezdím nad limity (samozřejmě v rámci aktuální situace a bezpečnosti), ale prostě počítám s následky a když mě třeba náhodou zastaví za porušení rychlosti, sklopím uši a akceptuji trest. Nebo se mám hádat, že měření bylo v rozporu s manuálem a úhel měření byl o dva stupně jiný než přikazuje manuál? To není můj styl. Slušnost není slabost.

P.S. ty znáš někoho ze svého okolí, komu byla nesmyslně uložena pokuta za něco co by nespáchal? Já teda ne.
Ford Focus 2 Combi FL, Duratec 1.6 16V 74kW, rok 2011

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1195
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Řešení pokut....!!!

Příspěvek od Stastlivec » 13.11.2018 19:13

ja ano :-)
namatkou prujezd na cervenou, kdy oranzova byla dimenzovana na rychlost 50kmh ale pritom tam bylo 70kmh..takze nemel sanci zastavit aniz by se mu nekdo nepodival do kufru.. a vyhral.. mimochodem, dodnes to neopravili a ryzuji vesele dal..
a vidis, to mi prave vadi, ten pristup.. kdyz nekdo ma nejaky povedomi o svych pravech, dostane to za maximalku.. kde to jsme? Vzdyt treba spachal stejny prestupek, to je podle tebe spravedlnost?
boze..
ja netvrdim ze jezdim jako prase ani jako svatousek, rychlost porusuju zlehka temer porad.. a taky netvrdim ze pokuty neplatim, viz vyse dvakrat zakaz vjezdu.. ale to nic nemeni na mych zminenych nazorech.. neskatulkuju a kazdy ma svate pravo si tenhle produkt zaplatit a nikdy bych nerekl ze kazdy kdo to ma je prase a pirat..

Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1077
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od robbert » 13.11.2018 19:24

enjoy píše:"pokud zákon stanoví, že to má napsat modrou tužkou do modrého políčka a on to neudělá, tak nedodržel postup a v podstatě nemůže být přestupek projednán."

Tohle mi stačí. Nemáme si víc co říct. Nevedlo by to nikam, zjevně máme zcela odlišné myšlenkové pochody.
A víš, že přesně tohle je ono. Já mám něco dodržovat a ten, který mě "hlídá" zákon dodržovat nemusí? Neměli by si všichni být rovni?

Ale zpátky k tomu, o čem se bavíme. Já myslím, že tady šťastlivec popsal o co jde. Jsou tady firmy alá kocourek, který nemá právní povědomí a uvádí zesnulé a snaží se protahovat řízení s tím, že v případě, že neuspěje, tak zaplatí tu pokutu za dotyčného. Tohle je z prominutím blbost, protože tohle nemá žádný smysl. Možná někomu zaplatí pár korun, ale dotyčný získá body a může přijít o řidičák.
A pak jsou tady firmu,které nabízejí pojištění právních služeb, kdy se přestupek projedná tak, aby byl v souladu se zákonem. Tedy nejen to, že k němu došlo, ale že byl také v souladu se zákonem zjištěn a projednán. Chyby totiž dělají nejen řidiči, ale i policisté.
Někdo tady zmiňuje, že je jedno jestli radar vozidlo změří na rovině nebo ne, ale ono to jendo není, protože pokud není umístěn v souladu s certifikací tak měří špatně. Může se stát, že dotyčný přijde o řidičák, protože nebylo dodržen postup měření, kdy špatný úhel může mít za následek nepřesné měření v řádu x km.
Ono jeden případ, kdy člověka bude jednorázově zastupovat právník vychází mezi 5-15 tisíci a to opravdu není zanedbatelná částka.

Kratales: Ano, já někoho takového ve svém okolí znám. Dokonce to jsem v jednom případě já sám. Před nastavením toho nesmyslu s obecnou odpovědností majitele vozidla, mě chtěl pokutovat policajt za to, že jsem zaparkoval na zákazu. Já na tomto zákazu nezaparkoval, pouze jsem s tím autem odjížděl právě a jenom proto, že parkovalo na zákazu. A ano, mohl jsem sklopit uši a zaplatit pokutu, protože vozidlo na zákazu parkovalo, ale proč bych to dělal, když já ho tam nezaparkoval. Takže po dohadování a vyhrožování policajtem jsem odjel a dodnes se nic neprojednalo. Takže celá věc byla odložena. Obdobně dopadl kolega, který parkoval na invalidech. Bohužel se následně ukázalo, že to místo pro invalidy nebylo. A věř, že lidé kteří jezdí hodně se do podobných situací dostávají poměrně často. Poslední dobou se totiž stát a obce snaží z řidičů udělat dojné krávy.
Možná znáš tu povídku o žábě v hrnci:
Známé podobenství praví, že hodíte-li žábu do vroucí vody, zpanikaří a ze všech sil se bude snažit vyskočit, aby si zachránila život. Vložíte-li ji ale do studené a začnete pomalu zahřívat, bude si klidně plavat ještě i ve chvíli, kdy už to v hrnci začíná bublat, aniž by postřehla nebezpečí.
Je na každém z nás jestli se bude chovat jako svéprávný člověk, který si je vědom nejen svých povinností, ale také svých práv nebo se z něj stane ovce.

PS: Jak jsem psal, tak ono změření dvou vozidel by se člověk nedověděl, kdyby neměl právní pomoc, protože by zaplatil pokutu v okamžiku, kdy dostal složenku. Takže by onen zmíněný důkaz fotografii dvou vozidel vedle sebe, vůbec neviděl. To jen tak na okraj.
Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1195
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Řešení pokut....!!!

Příspěvek od Stastlivec » 13.11.2018 19:39

vsadil bych se ze Kocourek v zivote nikomu penize za prohrany pripad neuhradil.. tam to byl podvod se vsim vsudy..
by the way.. klasicka hlaska co ma uklidnit ridice.. my vam body nedame.. stastny ridic odjizdi s malou pokutou a casem se divi, ze ma odevzdat papiry :-) protoze lidi ani nevi, ze body prideluje urad s rozsirenou pusobnosti ci jak se to jmenuje.. a ani si nedelaji vypis z bodoveho konta, protoze o tom zase nevedi..

Uživatelský avatar
kratales
Junior
Junior
Příspěvky: 258
Registrován: 17.10.2012 12:07
Bydliště: Jihlava

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od kratales » 13.11.2018 20:00

Tak ročně najedu kolem 35tkm, což není moc, ale ani málo a do podobných situací se tedy nedostávám a ani jsem se nikdy nedostal. Jinak to co píšeš má hlavu a patu a z části souhlasím. Osobně se mi pod "pojištění proti pokutám" jako první vybaví Kocourek a to bude asi můj hlavní problém, proč se k tomuto stavím tak negativně. U toho případu co popisuješ (dvě auta jedoucí vedle sebe) je to skutečně podivné, ale furt máš možnost tu fotografii ve správním řízení vidět. Vím, že v žádosti o výpalné dnes standardně ta fotografie není, ale pokud budu mít pochybnosti, tak nebudu platit a budu chtít vidět důkazy. A pokud někdo tu pokutu jak ovce zaplatí i když je přesvědčen, že nic neudělal, tak je to jeho chyba. Podobná věc se stala i mně, také jsem měl pochybnosti a pokutu nezaplatil. Obrátil jsem se na úřad, který mi výzvu k uhrazení pokuty zaslal a požádal je o dodání fotodokumentace, která mi byla následně zaslána do DS. Pak už jsem neměl pochyb a za svůj čin jsem pokutu obratem zaplatil. Nezpochybnňuji to, že má každý nárok na právní zastoupení, to je naprosto jasné. Ale plně souhlasím s názorem soudce, že pokud si někdo podobnou službu platí paušálně, tak se zřejmě jedná o člověka, který má toto pojištění jako pojistku proti protiprávnímu jednání. Samozřejmě bych toto nevztahoval na někoho, kdo spáchá nějaký přestupek a toto pojištění má jako "pojistku", typicky třeba řidič z povolání, (i když kolik z jejich klientů to tak asi má?) ale pokud se jedná o opakovaného recidivistu, který měl x přestupků oznámeno, případně byl několikrát z přestupku uznán viným, tak pak je to podle mého názoru naprosto zřejmé. Nevím kolik taková pojistka stojí a ani to nechci hledat, ale odhadem bych řekl, že minimálně 3 tis. Kč ročně. I pokud bych náhodou neoprávněně dostal pokutu za parkování (cca. 100-500Kč), tak raději ji zaplatím a furt mě to vyjde násobně levněji. Furt mi uniká smysl, k čemu by to vlastně mělo být dobré. Podle mě leda k tomu, když budu chtít páchat přestupky.
Ford Focus 2 Combi FL, Duratec 1.6 16V 74kW, rok 2011

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1195
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Řešení pokut....!!!

Příspěvek od Stastlivec » 13.11.2018 20:37

prave treba ridicum z povolani bych rekl :-) tam je riziko vybodovani nekolikanasobne vetsi a to si nemuzou dovolit.. a dneska je kvalitni prisun bodu i za pitomosti..

Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1077
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od robbert » 13.11.2018 20:42

Stastlivec píše:vsadil bych se ze Kocourek v zivote nikomu penize za prohrany pripad neuhradil.. tam to byl podvod se vsim vsudy..
by the way.. klasicka hlaska co ma uklidnit ridice.. my vam body nedame.. stastny ridic odjizdi s malou pokutou a casem se divi, ze ma odevzdat papiry :-) protoze lidi ani nevi, ze body prideluje urad s rozsirenou pusobnosti ci jak se to jmenuje.. a ani si nedelaji vypis z bodoveho konta, protoze o tom zase nevedi..
Tak já nevím, jak to chodilo u Kocourka. To je podle mě pochybná firma. Tady máš asi pravdu.

A co se pokut týče, tak policajt tohle může ovlivnit tím, co napíše na bloček. Může tam napsat jiný, méně závažný přestupek, který je bez bodů. Ale taky tam může napsat skutečný přestupek s body a dokonce jsem se setkal i s tím, že se snad jen spletl a dal tam jiný, bodově více hodnocený. A je to přesně jak píšeš. Body přiděluje úřad, takže opravdu stojí za to se klidně na místě podívat na mobil na paragraf a přestupek, aby byl nižší nebo odpovídal skutečnosti. Těžko se pak prokazuje, jaký vlastně přestupek se spáchal, když člověk přestupek uzná a zaplatí pokutu na místě případně si vezme složenku...

Kratales: tady nejde jen o přestupek za pár stokorun. Ty vážnější už jsou za tisíce.
Připadám si tady jako zloduch mezi Mirky Dušíny,když říkám, co se děje v okolí. Ale kolegyně měla těžké období doma a shodou okolností ji 2x během asi 14 dnů zastavila policie na stejném místě, před tabulí konec obce v poli ji naměřili jednou 71 a podruhé 73 km. A tohle bylo o papíry na rok do čistírny. Ano, měla jet 50, měla si dávat pozor, ale prostě někdy se stane. První pokutu zaplatila a uznala na místě. Druhou za ní řešil právník a světe div se našel pochybení, pro někoho čistě formální, ve spise a proto bylo správní řízení zastaveno. Kdyby měla právníka už v tom prvním případě, neplatila by vůbec žádnou pokutu. Takže pro někoho tohle mohou být opravdu účelně vynaložené peníze. Nikoho k ničemu nenabádám, jen popisuji, co se může nedej bože taky stát. Každý má jiný přístup a každý věci vnímá jinak. Někdo ví, že překročil zákon a trvá na tom, aby mu to bylo prokázáno v souladu se zákonem, jiný uzná chybu a zaplatí hned.
Ještě mě napadá příměra k Finančním úřadům. Kontroloři mají speciální premie za doměřené částky poplatníkům. pak se stává, že doměřují i věci,které nedávají smysl. Leč v případě kontroly je na poplatníkovi, aby dokázal. Pokud se odvolá, tak se situace obrací a finanční úřad musí dokázat a předložt důkazy. Byla doba, kdy se rušilo kolem 85% doměrků, ale oni kontroloři své odměny dostali a ty ty jim už zůstaly. Bohužel doba je taková a člověk je mnohdy odkázán na sebe a své okolí více než na spravedlivé soudy.
Ne nadarmo právníci říkají, že k soudům se nechodí pro spravedlnost ale pro rozsudek.
Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

Uživatelský avatar
kratales
Junior
Junior
Příspěvky: 258
Registrován: 17.10.2012 12:07
Bydliště: Jihlava

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od kratales » 13.11.2018 20:52

No ... když se nad tím co píšete pořádně zamyslím, tak ve výsledku musím souhlasit a dát vám za pravdu. Je fakt, že já jsem podobné problémy řešit fakt nemusel a snad ani muset nebudu. Jak jsem psal, znám tyto pojišťovny hlavně skrze Kocourka a tak se zase úplně nemůžete divit mému dost negativnímu postoji :nixw:
Ford Focus 2 Combi FL, Duratec 1.6 16V 74kW, rok 2011

Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1077
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od robbert » 13.11.2018 21:32

On ten problém možná bude v názvosloví. Pojištění proti pokuta (Kocourek a průtahy) vs. Pojištění právní ochrany (skuteční právníci, kteří dbají na dodržování práv) Dva podobné produkty a přesto jiné.
Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1195
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Řešení pokut....!!!

Příspěvek od Stastlivec » 13.11.2018 21:36

ocenuju, co jsi nyni napsal! Nicmene, bohuzel vetsina lidi na to ma podobny nazor, nevidi rozdil mezi podvodniky a solidnimi firmami a ani nechce jej videt, ma predsudky a nevnima fakta.. jako nejsem tu od toho abych nekoho presvedcoval, ale za tim co pisu si stojim a vzdycky budu.
A nejlepsi je, kdyz pak takovej clovek prijde, ze mu hrozi vybodovani a jestli nevim co s tim :-) ze bez papiru nemuze byt.. no vetsinou pozde bycha honiti :-)

Uživatelský avatar
kratales
Junior
Junior
Příspěvky: 258
Registrován: 17.10.2012 12:07
Bydliště: Jihlava

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od kratales » 14.11.2018 05:44

No předpokládám tedy, že takové pojištění bude mít i smluvně ošetřeno to, aby nedocházelo k jeho zneužívání. To pak beru, je to pak úplně odlišný produkt než ten od "právníka" Kocourka. A asi je fakt, že být profesionálním řidičem, tak si takový produkt asi také sjednám.

Stastlivec: když mě někdo dokáže přesvědčit, tak si nebudu tvrdohlavě stát za svým :)
Ford Focus 2 Combi FL, Duratec 1.6 16V 74kW, rok 2011

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od ZaQik » 14.11.2018 06:15

robbert píše:... kolegyně měla těžké období doma a shodou okolností ji 2x během asi 14 dnů zastavila policie na stejném místě, před tabulí konec obce v poli ji naměřili jednou 71 a podruhé 73 km. A tohle bylo o papíry na rok do čistírny. Ano, měla jet 50, měla si dávat pozor, ale prostě někdy se stane. První pokutu zaplatila a uznala na místě. Druhou za ní řešil právník a světe div se našel pochybení, pro někoho čistě formální, ve spise a proto bylo správní řízení zastaveno. Kdyby měla právníka už v tom prvním případě, neplatila by vůbec žádnou pokutu.
formalni pochybeni v druhem pripade neznamena, ze bylo i v prvnim, takze bych tvrzeni v posledni vete nebral vazne

jinak tohle je presna ukazka nepoucitelnosti cloveka - udelas chybu, jsi za ni potrestam a pak klidne chybu zopakujes a divis se, ze opet prijde trest

(i ja bych s ohledem na riziko ztraty papiru postupoval stejne - proste bych hledal reseni, jak se z toho dostat)
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1077
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od robbert » 14.11.2018 09:38

ZaQik: já nevím o co tam tehdy šlo, ale vím, že od té doby tam neměří. Takže to možná nebylo formální pochybení v jediném případě, ale detaily fakt neznám. Jenom vím, že jí tehdy ty papíry zůstaly. Je fakt, že ta sranda ji stála kolem 10 tisíc, ale prostě pokud řidičák člověk potřebuje...

Ano, každý si může sám sebe pohlídat, ale prostě jsou situace, kdy to není až tak jednoduché a chyby případně drobná porušení dělá asi každý. Jde jen o to se k tomu nějak rozumně postavit a pak smysluplně řešit. Nicméně apriori plošně odsuzovat a zpřísňovat tresty člověku protože myslí na budoucnost a pojistí se je podle mě nesmysl.

Na druhou stranu, pokud by stát a jeho instituce včetně měst fungovaly tak, jak mají, nemělo by být možné se z přestupků vykroutit prostým uplynutím lhůty.

Jinak nevím, co je na tom pravdy, já to nezkoušel, ale údajně pokuty z úsekových měření v Praze se nevymáhají, protože se jim to nevyplatí. Tedy člověk prý dostane dopis s výpalným a pokud to nezaplatí, uplyne lhůta. Pokud to tak je, tak to taky o něčem svědčí. Ale já nemám ověřeno, je to JPP. Tak pokud někdo k tomu něco ví, rád se nechám poučit.
Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

Odpovědět

Zpět na „.. aneb co nelze nikam zařadit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů