Stránka 1 z 1

Svítí kontrolka chyby motoru

Napsal: 04.10.2012 14:33
od Pourys
Tak jsem se v tom zas vrtal, chtěl jsem vyměnit svíčky. Dal jsem nové, nasadil kabely a auto škubalo a cukalo a na tři válce a kontrolka problikávala.....tak jsem si řekl, že tam vrátím ty původní. Vymontoval jsem nové, jedna byla netknutá... nasadil původní, dal kabely a skoro to samé...! Nechal jsem to chvíli být a pak zkusil při puštěném motoru postupně odpojovat kabely co to dělá....nejkratší kabel se mi zdál podezřelej (tam byla i ta netknutá svíčka). No všechny kabel jsme znova pořádně nasadil, jeden mě kopnul a už se auto chová standartně! Jen svítí ta chyba motoru....nemohlo se něco poškodit? Lambda, katalyzátor atp? Jestli to nezmizí do 14dnů, pojedu na diagnostiku!

Re: Svítí kontrolka chyby motoru

Napsal: 04.10.2012 20:08
od Pourys
tak po ujetí cca 20km, kontrolka zhasla. Auto se chová normáně!

Re: Svítí kontrolka chyby motoru

Napsal: 05.10.2012 13:08
od V12
Ked si spominam, nieco taketo mal synovec na svojom C-Maxe 1.8i r.v. 2003. Problem bol v zasvinenej skrtiacej klapke v sani. Dal ju vycistit a bolo po probleme.

Re: Svítí kontrolka chyby motoru

Napsal: 08.10.2012 21:35
od Pourys
Tak jsem dal nové zapalovací kabely TESLA T972G(480kč), mám snima dobré zkušenosti z escorta. Dal jsem nové svíčky, forďáci třeste se, Brisky RR15YC-1(znouze, aspoň je vyzkouším). Zmenšil jsem odtrh na 0,9mm kvůli LPG. Původní byly BERU ultra 14kr-8muv, odtrh z 1,3 na 1,2mm. Kolik měly najeto nevím, opálné byly správně. V escu jsem používal NGK a taky žádný problém. Zatím vše funguje!