Výměna oleje v převodovce

Uživatelský avatar
Antonín Plhal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 02.07.2011 00:30

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Antonín Plhal » 15.10.2023 20:22

Protože mi u auta prosakoval olej pod tím bočním krytem převodovky (B5/IB5), rozhodl jsem se to přetěsnit a rovnou vyměnit olej. Na vše jsem se připravil, pročetl i toto vlákno a na "Jubutu" našel videonávody.
Rozhodl jsem se nepovolovat ten šroub od řadící páky a tím pádem nehledat kuličku.
Připravil jsem si odsávačku. Vytvořil jsem si hadičku, která drží tvar a je stále ohnutá. Podařilo se mi odsát něco málo přes litr oleje s tím, že hadička opravdu víc nenasála. Myslel jsem, že olej prosakoval už tak dlouho, že ho tam víc nebylo, neboť i po odšroubování té boční krytky tam opravdu už víc nebylo.
Krytku jsem přetěsnil tmelem na převodovky a šel doplnit olej. K mému překvapení se dolil zase něco přes litr oleje a začalo to tím dolévacím šroubem přetékat.
Zkusil jsem tedy ještě znovu odsát a nasál jsem tak 1/4l černého oleje. Dál už byl olej světlý. To znamená, že tam olej byl, akorát jsem jej neodsál všechen. Nechápu, když ta hadička opravdu narazila na dno. Jasně, auto bylo na heveru a předek trochu zdvižený, ale od pohledu je vidět, že ten šroub s kuličkou, je níž položený, než ta část převodovky s tím nápustním šroubem.
Tak to prostě nechám promíchat a na jaře to znovu "naředím", až budu zároveň měnit olej v motoru.
Focus Mk3 (2013) 5dv. hatch, 1.0 Ecoboost 74kW

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host