Asi saknouci čerpadlo

Odpovědět
xkendy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 111
Registrován: 31.08.2013 23:00

Asi saknouci čerpadlo

Příspěvek od xkendy » 11.08.2023 13:03

Ahoj borci,

nez to odvezu do nejakeho servisu, chci se vas zeptat, zda bude nekdo vedet:

V mem aute jsem si vsiml, ze mam vlkhou cast v motoru. Presne na tomto zakrouzkovanem miste:
asi-saknouci-cerpadlo.jpg
Fotku jsem sejmul z videa na YT, protoze na mem aute je to pod tema vsema hadicema a neda se to poradne vyfotit. Jediny rozdil je ten, ze to mam o hodne min spinavy.

Muj dotaz zni: zda je v nejakem beznem servisnim postupu i sundani toho zubateho kola a nasledna vymena simeringu (sipkou oznaceno na fotce):
simering-cerpadlo.jpg
Nebo se na to zubate kolo proste za zadnych okolnosti nesaha a meni se jen ten venkovni O krouzek ?

Jde mi o to, ze az to nekam povezu, tak co vlastne mohu po servisakovi pozadovat za servisni ukony, nechci tam stat za uplneho idiota, tvrdit mu ze dle YT to jde, a proc mi to on nechce vymenit :D

Na druhou stranu davat nemalou vatu za nove cerpadlo kvuli simeringu co stoji 3kila se mi moc nechce, obzvlast, kdyz cerpadlo jako takove maka zatim normalne. Sam tu vymenu vsak nedam, nemam tak dobre vybavenou dilnu.

Zdroj ze ktereho jsem nafotil to vyndane cerpadlo s oddelanym zubatym kolem:
[YouTube]https://www.youtube.com/watch?v=iTY4_XbehMQ[/YouTube]

Motor ma ted 141tis km.
Mondeo MK5 Combi 2.0 TDCi 2017
FF MK3 Combi 1.6 VTi-CT 2013
FF MK3 Hatch 1.6 VTi-CT 2011
FF MK1 Hatch 1.8i Zetec 2000

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12903
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Asi saknouci čerpadlo

Příspěvek od stano. » 11.08.2023 14:13

https://youtu.be/fXakJ1FNmmM
Aby si si bol isty zdrojom uniku...

xkendy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 111
Registrován: 31.08.2013 23:00

Re: Asi saknouci čerpadlo

Příspěvek od xkendy » 11.08.2023 15:32

To si samozrejme jisty nejsem. Slo mi spis o to, ze kdyz mi pak rekne servisak: "tece to tim simerignem", tak jesli je normalni trvat na jeho vymene, kdyz to bude jeste cely sundany.

Nicmene, podarilo se mi dovolat do servisu Čáp (je tu na foru probirany) a zvedl to zrejme erudovany clovek, ktery ihned vedel ktera bije a prohlasil:
- jestli to netece moc, tak to nicemu v aute nebude vadit (krom vlhke casti auta)
- jezdete jeste 40tis km a s vymenou rozvodu bychom udelali i toto
- nema vyznam delat jen toto, protoze kdyz jde ven cerpadlo, musi se i castecne rozdelat rozvody
- v 99% pripadu ten simering netece, pumpa na techto autech drzi, avsak ta tesneni jsou na vsech motorech spatna, nesetkal jsem se s jedinym motorem co by to nesaklo pres tato tesneni u pumpy
- kdyz se meni tesneni, meni se vsechna tri 1x O krouzek, 2x ploche tesneni, mluvil i o te prevodovce mezi blokem motoru a pumpou

Takze si z toho ja odnasim informaci, ze neni treba plasit a bude stacit pockat na cas, kdy se budou menit rozvody
Mondeo MK5 Combi 2.0 TDCi 2017
FF MK3 Combi 1.6 VTi-CT 2013
FF MK3 Hatch 1.6 VTi-CT 2011
FF MK1 Hatch 1.8i Zetec 2000

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12903
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Asi saknouci čerpadlo

Příspěvek od stano. » 11.08.2023 20:57

To s rozmontovanim rozvodov je nezmysel.
Poslal som ti to video, kde ukazuje kde a preco to zvykne tiect.
Co ti tecie, olej alebo nafta?

xkendy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 111
Registrován: 31.08.2013 23:00

Re: Asi saknouci čerpadlo

Příspěvek od xkendy » 11.08.2023 21:06

Jen to asi trosku sakne a videt v aute je jen to co je na te fotce, je tam videt jen "takove tmave spinave nic obalene prachem", dole pod tim jsem nic neobjevil, takze to nebude mit nejaky velky rozsah.

Na tom YT video co si poslal ty, tak ano Allan neukazuje nic o rozvodech, ale na tom video co sem poslal ja (ten polak), tak ten uz tam rika, ze jeho kolega sundava kolo, a pripravuje rozvody... coz odpovida te informaci z toho autoservisu, kam sem volal.
Mondeo MK5 Combi 2.0 TDCi 2017
FF MK3 Combi 1.6 VTi-CT 2013
FF MK3 Hatch 1.6 VTi-CT 2011
FF MK1 Hatch 1.8i Zetec 2000

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12903
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Asi saknouci čerpadlo

Příspěvek od stano. » 11.08.2023 21:14

Nepripravuje. Potrebuje len nastavit/posunut spravne vacku a zarovnat ozubene koliesko cerpadla s bodkou. Skladat remen dole nemusis, ani zhadzovat kryty. Poliak sa asi chce dostat na srob remenice, aby s nim tocil s klucom. Ide to aj odspodu, potom zas kryt dole.

Odpovědět

Zpět na „motor - mondeo mk5 diesel“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů