Při plném rejdu FF poskočí do strany

Nápravy, řízení ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
mosad
Junior
Junior
Příspěvky: 347
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Plzeň

Při plném rejdu FF poskočí do strany

Příspěvek od mosad » 14.10.2009 13:04

Zdravím a prosím o rady a nápady s následující věcí. Když velmi pomalu na jedničku vyjíždím s FF někde na parkovišti do předu a mám vytočený plný levý rejd až je slyšet posilovač /s pravým rejdem jsem to ještě nezkoušel/ a pomaličku jedu, tak najednou jako kdyby někdo auto pode mnou vzal a poskočil s ním do strany napravo. Je to cítit, jako kdyby s ním někdo lehce trhnul do boku. V posilovači je za studena oleje v polovině mezi min a max, při zahřátém motoru tak necelý 1 cm pod max. Je to tak celé 3 roky co FF mám, nic sem nedoléval. Geometrie nápravy se dělala na podzim 2007, nějaké díry jsem vymet, ale žádné jámy, pneu se nijak výrazně ani rozdílně nesjíždějí. Volant jde plynule, lehce, auto sami nikam nemá tendenci zatáčet, při jízdě rovně je volant rovně. Jen občas mám pocit jakoby při mírné korekci při jízdě rovně tak maličko poskočil, jako kdyby tam bylo místo, kde v tom pohybu "poskočí". Ale sotva znatelně. Zítra budu přezouvat na zimáky na plechu, tak to zkusím s nimi, zda to třeba zmizí. Díky za postřehy a rady.
Ford Focus kombi GHIA, 1,6 ZETEC SE (100k), r.v. 02/2000, moondust silver
Obrázek
Ford Fiesta Flair, 1.3, 44kW, r.v. 03/1998, červená

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Při plném rejdu FF poskočí do strany

Příspěvek od zirafak » 14.10.2009 13:12

Iba jednu vec ti odporucim.Neskusaj to prilis casto,lebo si privodis dost nakladnu opravu,ako spigot.

Uživatelský avatar
mosad
Junior
Junior
Příspěvky: 347
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Plzeň

Re: Při plném rejdu FF poskočí do strany

Příspěvek od mosad » 14.10.2009 13:40

Hledal jsem, ale nějak nenašel co se mu stalo. :cry:
Ford Focus kombi GHIA, 1,6 ZETEC SE (100k), r.v. 02/2000, moondust silver
Obrázek
Ford Fiesta Flair, 1.3, 44kW, r.v. 03/1998, červená

Uživatelský avatar
spigot
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2483
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava - SVK

Re: Při plném rejdu FF poskočí do strany

Příspěvek od spigot » 14.10.2009 14:21

Spigotovi sa stalo to, ze mu prasklo tesnenie spoja privodu servo-oleja. Tento spoj je jednorazovy a teda je potrebne vymenit cele vedenie (hlinikova trubka) aj s tesnenim (cena 250€).
Skontroloval si ci naozaj mas dostatok oleja? Nie len tak ze sa pozries na nadobku ale otvor nadobku a pozri sa dnu, ci mas dostatok oleja. Ja som sa tiez takto obabral. Myslel som si, ze tam je dost oleja (ryska na nadobke), ale ked som nadobku otvoril zistil som ze je to len odtlacok od oleja (kym tam este bol) a v skutocnosti mam olej pod ryskou "min".
V servise ma po vymene upozornili, aby som nevytacal a hlavne nedrzal volant na doraz, pretoze servo pumpa nie je nijak chranena, ked zaregistruje ze ma tlacit tak tlaci do blba az praskne tesnenie. Tiez mi povedali, ze je to casta porucha pre 1,6ky.
Davaj si pozor, aby si mal naozaj dostatok servo-oleja, lebo ked zadries cerpadlo, nebude to 250€.
Je: Skoda ST: Fabia 1,4 16V white devil
Bol: Ford Focus II Sedan, r.v. 2005, 1,6 74kW | Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
mosad
Junior
Junior
Příspěvky: 347
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Plzeň

Re: Při plném rejdu FF poskočí do strany

Příspěvek od mosad » 14.10.2009 14:36

to spigot: to, že si měnil trubky a hadice jsem našel, ale asi sem nějak přehlídl, to o oleji v nádobce. Díky moc za info, hned se do ní kouknu a pro jistotu zkontroluji hadice a čidla. Mám to tedy chápat tak, že odskok auta do strany způsobí to, že servopumpa tlačí na max a když jedno kolo už neustojí ten tlak tak jakoby proklouzne a tím celé auto poskočí? Za tři roky sem to nikdy nepozoroval a to sem plný rejd dával. A občas není zbytí než dát plný rejd a vyjet. Třeba tam kde parkuju musím většinou kolmo z chodníku vjet na silnici, kde po obou stranách parkují auta. Bývá to na milimetry se mezi ně vejít.
Ford Focus kombi GHIA, 1,6 ZETEC SE (100k), r.v. 02/2000, moondust silver
Obrázek
Ford Fiesta Flair, 1.3, 44kW, r.v. 03/1998, červená

Uživatelský avatar
mosad
Junior
Junior
Příspěvky: 347
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Plzeň

Re: Při plném rejdu FF poskočí do strany

Příspěvek od mosad » 14.10.2009 19:28

Tak jsem tu nádobku oleje posilovače otevřel a fakt je ho tam tak na minimum. Zvenku to vypadá na víc, ale uvnitř nádobky uprostřed je vidět takový bílý kruhový ostrůvek plastu velký asi jako koruna a není zaplavený olejem, ten dosahuje jen k jeho hraně. Čili je tam fakt tak na rysku minimum i když zvenku to vypadá, že hladina oleje dosahuje k nápisu cold, či to je tam je napsané mezi ryskami min a max. Asi sem se na to vždy koukal při zahřátém motoru. Takže zítra mažu pro olej. Jen jaký koupit - našel jsem tu na fóru buď tenhle Ford WSA-M2C 195-A a ještě někde tuším foki psal specifikace olejů pro posilovač pro starší a novější focus, mírně se to lišilo - to teď za boha nemůžu najít. A kdy ho tam dolít? Za studena a nějak pod rysku max? Spíš bych byl pro variantu po zahřátí motoru, kdy ta hladina o něco stoupne a pak dolít na úroveň max. A taky hraje roli možnost míchat druhy toho oleje? Nevím co tam je za druh a tudíž těžká volba čím dolít. Ale jak jsem se tu někde dočetl, tak vypustit to stejně nejde, aby se tam dal úplně nový olej. Díky za rady
Ford Focus kombi GHIA, 1,6 ZETEC SE (100k), r.v. 02/2000, moondust silver
Obrázek
Ford Fiesta Flair, 1.3, 44kW, r.v. 03/1998, červená

Uživatelský avatar
spigot
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2483
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava - SVK

Re: Při plném rejdu FF poskočí do strany

Příspěvek od spigot » 14.10.2009 19:59

Co sa tyka poskocenia, naozaj neviem. Ja vzdy ak vytocim kolesa na max. tak hned kusok posuniem spat, aby nebol doraz.
Co sa tyka servo-oleja, viem len na FFII.
Mne naliali/hovorili vo Forde, ze za studena po rysku max (spolahlivy servis).
Ak ti naozaj chyba servo-olej, dal by som si na tvojom mieste skontrolovat ci ti niekde neunika. To iste som mal aj ja, spoj netesnil hlavne ked boli kolesa vytocene na max. alebo sa servo viac namahalo.
Je: Skoda ST: Fabia 1,4 16V white devil
Bol: Ford Focus II Sedan, r.v. 2005, 1,6 74kW | Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
mosad
Junior
Junior
Příspěvky: 347
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Plzeň

Re: Při plném rejdu FF poskočí do strany

Příspěvek od mosad » 15.10.2009 12:03

Tak olej koupen v Plzni v servisu Ford Komersia West, origo ford M2C 195AB, je červený,
kód 8 000 047, litr za 475 korun s dph. Řekli mi, že to mám dolít za studena tak do poloviny rozmezí mezi ryskami min a max. Koukal jsem do návodu k obsluze a tam se píše, že hladina oleje při studeném motoru má dosahovat k rysce max. Což odpovídá radě od spigota, takže to doleju na max. Doufám, že tím se potíž vyřeší. :wink:
Ford Focus kombi GHIA, 1,6 ZETEC SE (100k), r.v. 02/2000, moondust silver
Obrázek
Ford Fiesta Flair, 1.3, 44kW, r.v. 03/1998, červená

Uživatelský avatar
spigot
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2483
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava - SVK

Re: Při plném rejdu FF poskočí do strany

Příspěvek od spigot » 15.10.2009 12:27

Potom si casom sleduj, ci ti nahodou neunika, aby si rovno skocil do servisu. :wink:
Je: Skoda ST: Fabia 1,4 16V white devil
Bol: Ford Focus II Sedan, r.v. 2005, 1,6 74kW | Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti