Řazení / spojka / spojkový válec - problém

Vše o motorech ST a RS
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
jaran9
.
.
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2009 18:07
Bydliště: Praha / Sezemice

Řazení / spojka / spojkový válec - problém

Příspěvek od jaran9 » 29.06.2012 19:10

Ahoj všem,

mám tu probém s řazením. Poprvé se mi to projevilo jako smrad ze spojky s tím, že řazení fungovalo normálně a bez prokluzu. Další den se mi spojkový pedál přilepil po nastartování na podlahu, rukou jsem vytáhl zpět a vše pak zase fungovalo ok (cca 300km). Odvezl jsem to k Charouzovi, rozebrali spojku a říkali, že tam byla jen nějaká nečistota - vyčistili, jinak říkali, že spojka vypadá ok a žádnou netěsnost nezjistili.

Pak jsem s tím najezdil cca 500 km, včetně sprintů v Bechyni a fungovalo normál. Pak vyrazím na dovolenou a u Brna se mi propadl pedál spojky tak do půlky chodu (horní polovina chodu úplný bláto), řadilo to, ale pedál se nevracel. Po telefonátu s Bobem Wolfem (máme auto vyrobené ve stejný den) a popsání problému bylo jasné, že to musí být problém s hlavním spojkovým válcem (asi těsění vevnitř) - Bob už to řešil a projevovalo se to úplně stejně jako u mě. Ve středu mi v servisu v Ostravě vyměnili spojkový válec a vše zase fungovalo ok.

Najel jsem cca 200km včetně okresek, kde jsem to nešetřil a dnes to začalo zlobit zase, ale jinak - pedál má správný odpor, ale občas se mi stane, že ikdyž mám spojku sešlápnutou až na podlahu, řadí to trochu přes zuby (trochu to škrtne, kval tam nezapadne hladce). Taky se se stává, že na jedno sešlápnutí spojky kvalt prostě nezařadím, musím vvyšlápnout (většinou vícekrát) a pak znovu zařadit.

Po pravdě už se v tom už nevyznám. V Ostravě v servisu mě říkali, že by zkusili vyčistit hřídelku ve spojce nebo vyměnit ložisko. To mi ale v Charouzu dělali a říkali, že ložisko je ok. Dobrá rada byla taky, ať s tím jezdím dokud se to nepodělá úplně a pak bude jasný, kde je problém :-)

Napadá někoho čím by to mohlo být? Špatně odvzdušněný systém? Existuje nějaký interval na výměnu oleje ve spojce/převodovce? Nemohlo vy to být tím? Nebo něco v převodovce?

Díky za radu, jaran
Ford Focus ST 2.5T, 3 dv., orange electric

Uživatelský avatar
lucky.jack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8442
Registrován: 12.03.2011 21:18
Bydliště: v Hradci Královým

Re: Řazení / spojka / spojkový válec - problém

Příspěvek od lucky.jack » 30.06.2012 09:57

Začal bych odvzdušněním spojky, výměnou kapaliny. Jestli je nový válec, mohly tam zůstat nějaký bublinky. Jestli byla spojka venku a je OK tak bych hledal problém tam. I když od stolu se to opravuje :mrgreen:
>Galerie< - Focus II combi 10/2007 Collection(mezifacelift), 1.6 TDCi 66 kW/214Nm - chip 81kW/245Nm
Obrázek

Uživatelský avatar
Fokal
.
.
Příspěvky: 3876
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení / spojka / spojkový válec - problém

Příspěvek od Fokal » 01.07.2012 00:31

Já bych to čistě laicky tipnul na přítlačák. Kolik máš najeto?
ST150

Uživatelský avatar
jaran9
.
.
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2009 18:07
Bydliště: Praha / Sezemice

Re: Řazení / spojka / spojkový válec - problém

Příspěvek od jaran9 » 02.07.2012 09:25

Fokal píše:Já bych to čistě laicky tipnul na přítlačák. Kolik máš najeto?
To bych si taky tipnul, kdyby mi před pár týdny neřekli ve Fordu po rozebrání spojky, že je ok :-(

Třeba včera jsem ujel cca 500 km a nezazlobilo to ani jednou - že by to byla známá funkce Fordů, že se sám rozbije a pak se zase sám spraví :-)
Ford Focus ST 2.5T, 3 dv., orange electric

Uživatelský avatar
jaran9
.
.
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2009 18:07
Bydliště: Praha / Sezemice

Re: Řazení / spojka / spojkový válec - problém

Příspěvek od jaran9 » 02.07.2012 09:26

lucky.jack píše:Začal bych odvzdušněním spojky, výměnou kapaliny. Jestli je nový válec, mohly tam zůstat nějaký bublinky. Jestli byla spojka venku a je OK tak bych hledal problém tam. I když od stolu se to opravuje :mrgreen:
Díky, s kapalinama určitě začnu, výměnou nemůžu nic zkazit :-)
Ford Focus ST 2.5T, 3 dv., orange electric

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení / spojka / spojkový válec - problém

Příspěvek od foki » 02.07.2012 20:59

vim ze bob mi kdysi volal a bavily jsme se o tom ale rikal ze mu menily nejakou hadicku , jak jsem ti rikal v bechyni .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Odpovědět

Zpět na „Motory“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host