Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Prostě vše kolem vzduchu.....
Odpovědět
Lord
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12.09.2013 17:35

Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od Lord » 04.10.2013 18:33

Ahoj,
mam takovy problem. Kdyz vyradim a jedu na volnobeh, napriklad dojizdim ke krizovatce a mam zapnuty ventilator (jedno jaka rychlost a kam je nastaven ofuk), tak mi zacne opakovane spinat a rozepinat spojka klimatizace. Je to docela znatelne, protoze neprijemne kolisaji volnobezne otacky a je i slyset zpomalovani ventilatoru (pro tu spojku to asi taky nebude idealni). Kdyz zastavim, tak se otacky ustali a vse se zda byt v poradku. Zapnu-li k tomu jeste "manualni" klimatizaci, tak se mi zda, ze otacky kolisaji jeste vic (asi odberem klimy). Klimatizace ale chladi bezproblemu vicemene ihned po zapnuti. Jeste prikladam obrzazky z ForScan diagnostiky na kterych je to vse krasne zrejme.
Auto jsem koupil nedavno a na zavadu jsem bohuzel prisel az ted po par tydnech, kdyz jsem zacal vice pouzivat ventilator... Mohl by mi prosim nekdo poradit co to muze zpusobovat? Pripadne jestli nekdo neznate nejaky seriozni servis/opravare z okoli Pardubic, ktery problematice opravdu rozumi a dokaze spravne diagnostikovat problemy a opravit je (ne pouze menit jeden dil za druhym - pokus omyl)?
Toto je muj prvni dotaz, tak doufam ze jsem vse vyplnil, tak jak ma byt a pokud uz se zde resil podobny problem, tak se omlouvam, asi jsem to prehledl.

predem diky vsem za odpoved,
Libor
Přílohy
2.jpg
1.jpg
3.jpg
Ford Focus Combi 1.6 16v 74kw r.v. 2003

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12958
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od stano. » 04.10.2013 18:39

Nepadaju ti otacky volnobehu prilis nizko a preto vypina spojku klimy?

Lord
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12.09.2013 17:35

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od Lord » 04.10.2013 20:20

Pri tom dojizdeni na volnobeh pri zapnutem ventilatoru (kdyz spina rozpina spojka) kolisaji cca 500-900. Podle diagnostiky koukam, ze trochu kolisaji i bez zapleho ventilatoru (cca 650-850). Kdyz zastavim, tak se celkem stabilne drzi mezi 750-800.
Ford Focus Combi 1.6 16v 74kw r.v. 2003

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12958
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od stano. » 06.10.2013 16:26

Ja by som najprv vyriesil tie kolisajuce otacky (o tom je tu uz dost vela tem a desiatky stran) a vypinanie klimy sa tym podla mna vyriesi same.

Lord
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12.09.2013 17:35

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od Lord » 07.10.2013 17:24

Ty otacky klesnou vzdy kdyz se vypne a pak nasledne zapne ta spojka klimatizace a je videt i pokles napeti. Ridici jednotka se to pak podle me snazi vyrovnat proto to opet vyskoci trochu nahoru. Otazkou je jestli to vypinani klima spojky zpusobuji opravdu nizsi otacky nebo treba neco jineho. Kdyz zastavim tak se celkem stabilne drzi nekde mezi 750-800. Mozna by treba mohlo cidlo volnobeznzch otacek ukazovat vetsi hodnotu nez ve skutecnosti je a treba to pak pri jizde na ten volnobeh tu spojku klimatizace uz neutahne. Nekde jsem se tu docetl ze u 1.8 jsou pry volnobezne otacky pri jizde na volnobeh o neco vyssi (1050) nez kdyz vozidlo stoji (750). Mozna to bude u 1.6 podobne, zatim ale neuspesne hledam jak to doopravdy je...

Asi zacnu tim ze necham vycistit volnobezny ventil + mozna jeste vymena cidla volnobeznych otacek
Ford Focus Combi 1.6 16v 74kw r.v. 2003

Lord
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12.09.2013 17:35

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od Lord » 24.11.2013 10:22

Tak jsem vycistil volnobezny ventil, skrtici klapku a vymenil ty podtlakove hadicky emisniho systemu a nepomohlo to. Tak ze jsem zkusil uplne vymenit volnobezny ventil a skrtici klapku, ale chova se to naprosto stejne. Ta spojka klimatizace opravdu vypina kvuli snizenym otackam. Otacky skacou i pri vypnute klimatizaci, ale ne tolik. Co jsem se ruzne docetl tak volnobeh ma dva rezimy - stani, jizda. Pri jizde by mely byt trochu zvysene, tak neco kolem 1000-1050, kvuli posilovaci, brzdam, atd... Me ale pri ty jizde maji snahu klesat k te hodnote pri stani ~750 a pak to skace. Cidlo rychlosti podle me bude fungovat spravne, kdyz mi diagnostika (forscan) ukazuje spravne hodnoty az po zastaveni. Mozna jednotka nedostava spravne hodnoty, ze vozidlo jede? Fakt nevim. Nejaky napad co zkontrolovat? Budu rad za kazdou radu, protoze jsem jeste "newbie" a nemam moc zkusenosti, ale rad se necemu novemu priucim.
Ford Focus Combi 1.6 16v 74kw r.v. 2003

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12958
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od stano. » 24.11.2013 20:33

Sviecky maju kolko km? Ake su? Odtrh je spravny?

Lord
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12.09.2013 17:35

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od Lord » 25.11.2013 18:03

Svicky jsem nekontroloval, nevim kolik je na nich najeto, jsou tam puvodni s kterejma jsem to koupil. O vikendu je kdyztak zkontroluji, jestli se k nim vubec dostanu. Nwvim jak to ma focus pristupny...

Jeste jsem nezminil ze diagnostika ukazuje chybu D262 (Missing speed, tacho, engine temperature or odometer count). Zatim jsem tomu nevenoval vetsi pozornost, nedaval jsem to nejak do souvilsosti s tim problemem (engine temperature je podle diagnostiky v pohode, rychlost to ukazuje a kilometry pocita). Mozna ze nakonec tady by mohl byt zakopany pes. Moc jsem o ty chybe nenasel, ale mozna si RJ mysli ze auto stoji, proto jsou pri jizde na volnobeh otacky jako v klidu. Ale pokud by zase cidlo rychlosti nefungovalo spravne, tak by to podle me neukazovalo spravne rychlost ne?
Ford Focus Combi 1.6 16v 74kw r.v. 2003

alanalda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2014 19:31
Bydliště: Jílové u Děčína

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od alanalda » 18.03.2014 13:36

zdravím LORDE

mám sice motor 1,8 16V Zetec , ale mám stejný problém či podobný,jako Ty :dih:
klima mi samovoně sepne,chvíli běží,pak sepne ventilátor klima a po chvíli se vše vypne. takto se to opakuje v pravidelných intervalech :cry:
na diagnostice sem byl včera a ta ukázala u klima,že je tam zapnutý nějaký ...jak to říci,nenapsal sem si to... pulsní nebo intervalový režim v ON. nevím co to znamená ! :nixw: ale odpovídalo by to tomu pravidelnému intervalu. jako kdyby si někdo v řídící jednotce udělal z manuální klima poloautomat. :(
a já ted nevím co s tím :nixw: a musím to řešit. mám auto také pár týdnů a klima sem zatím odpojil na tvrdo. ale není to počítám ideální.
porádí někdo ?
a jak si dopadl se svým problémem nakonec tedy TY ? už si tu nenapsal :nixw:
Fofo I combi , 1,8 benzin , 16V ZETEC , r.v. 2001

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12958
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od stano. » 18.03.2014 13:49

Nemas nahodou poFL a nastaveny ofuk len na celne sklo? Klima ti potom zapina automaticky.
A nejakou inou chybou (malo chladiva, nizky/vysoky tlak, pokazene cidlo) ju ochrana vypina.

alanalda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2014 19:31
Bydliště: Jílové u Děčína

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od alanalda » 19.03.2014 19:07

Stano

bohužel mám. Dnes sem se byl zeptat přímo u Forda, v čem může být problém. A tam mi řekli to samé,co píšeš. Abych přepl na jakýkoli jiný ofuk a určitě mi to přestane dělat :bravo22:
A pán se u toho i tak pěkně od srdce pousmál :totlsmile:

A pokud néé,tak teprve potom teprv něco řešit. Dám pak vědět na čem sem. Ale zatím Díky za radu!
Fofo I combi , 1,8 benzin , 16V ZETEC , r.v. 2001

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12958
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od stano. » 19.03.2014 21:47

A nezabudni na ten druhy riadok, co som pisal ;) Zapnut ju ma automaticky, ale vypinat uz nie. Mozno mas malo chladiva, mozno nejaky zly senzor. Ono ti asi bude vypinat, aj ked ju zapnes manualne - vyskusaj to.

alanalda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2014 19:31
Bydliště: Jílové u Děčína

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od alanalda » 21.03.2014 21:12

tak at mám přepnuto na ufuk kam chci,tak mi klima stejně spíná a vypíná :(
dnes i odpojil baterku,aby se smazaly závady,naprogramoval sem si řídící jednotku a už při programování se opět sama spustila a v pravidelných intervalech zapla a vypla :(
tak vám nevím,ale zajedu k doporučenému mechanikovi a zároven elektrikáři. nebo někdo poradí? co to může být?
myslím že málo média v klima by toto nedělalo. Děkuji předem za rady !
Fofo I combi , 1,8 benzin , 16V ZETEC , r.v. 2001

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12958
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od stano. » 21.03.2014 22:53

Ak mas malo chladiva, moze sa sama vypnut. Ale aby sa sama zapinala, to nie.

alanalda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2014 19:31
Bydliště: Jílové u Děčína

Re: Spojka klimatizace spina a rozepina (Ford Focus FYDD1)

Příspěvek od alanalda » 04.04.2014 11:00

ahoj Fordáci

tak můj problém - s klima je vyřešena :hhura: měl sem spáleny ventilátor sahary a přehřívalo se medium v klima a proto mi vypínala.
a zapinala se sama i bez puštění mnou (mám manuální) proto,že byla v háji řídící jednotka klima :dih:
šel z ní ke kompresoru stále proud :( proto se to tak chovalo.

tak snad mé zkušenosti pomohou někomu do budoucna :nixw:

tak at vám Fofo dobře jezdí ! mějte se......! :perfect:
Fofo I combi , 1,8 benzin , 16V ZETEC , r.v. 2001

Odpovědět

Zpět na „Focus - klimatizace a ventilace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti